Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisilhet véreset a kutyám?

Miért pisilhet véreset a kutyám?

Figyelt kérdés
Megyünk állatorvoshoz, de úgy rendel, hogy 12-16 ig nincs rendelés.Nagyon sűrűn kicsiket pisil és van benne vér is.Embereknél ez a felfázás tünetei.A kedvével, étvágyával,székletével nincs baj.Valami ötlet még állatorvoshoz nem megyünk?
2010. szept. 17. 12:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Hát bizony az valamilyen hugyúti gyulladás lesz. Főzz neki egy kis hús- vagy csontleves, ha langyosan belefetyeli, az megkönnyíti kicsit a pisilést, és így nem fog annyira szenvedni, de az okot nem szünteti meg. Mást nagyon nem tudsz, antibiotikum kúra lesz. Rosszabb esetben vese probléma is lehet, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.
2010. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Véres pisi legtöbb esetben babéziára utal mégpedig elég előrehaladott állapotra. ...én nem biztos h várnék ha azt látom h a kutyám véreset pisil...
2010. szept. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

ezer oka lehet.

az én kutyusom (kan) is véreset pisilt, elvittem dokihoz, kiderült, hogy prosztata nagyobbodása van, ezért ivartalanítva lett, és rendbejött a dolog.


fiú, lány kutya?

lehet hogy veseköve van, vagy húgyuti fertőzése...


én a babéziát kizárnám, mert akkor a kutya nem jó kedélyű...

2010. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Ráadásul a babéziánál nem ez az egyetlen tünet, akkor kellene legyen láza, meg rossz közérzete is. Meg ott inkább barnás alvadt vérszerűt pisil, nem konkrétan véreset, nem?


Lázát meg tudod mérni otthon? Azt azért mindenképp tedd meg, és ha lázas, akkor keress másik orvost, mert minden perc számíthat.

2010. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet, majd az orvos megmondja, addig max. 1/2 szem No-Spa-t tudsz neki adni, ha van otthon.

Pl. erős húgyúti fertőzés, idősebb korban vesebetegség, ha fiú, prosztata-megnagyobbodás.

2010. szept. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A kedvével nincs gond.Ivartalanított 9 hónapos kan kutyus.Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 17. 13:11
 7/15 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy tegnap játék közbe egy nagyobb kutya párszor fellökte, nem lehet, hogy valamije megsérült?Egyébként 26 kg nem egy kis kutyáról van szó.
2010. szept. 17. 13:14
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is babéziára gondoltam először, de akkor nem lenne étvágya, és bágyadt lenne. Reméljük csak egy kis húgyúti gyulladás.

Majd írd meg, hogy mit mondott a doki! Jobbulást a kutyusodnak:)

2010. szept. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nana!! Mi a "csak" húgyúti gyulladással már több mint 2 hónapja szenvedünk!!! Ha nincs szerencséje és e-colija van, akkor könnyen lehet, hogy neki is kemény harcra kell felkészülnie...
2010. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja, és persze húzós számlára....
2010. szept. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!