Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miről pisil véreset a kutyám?

Miről pisil véreset a kutyám?

Figyelt kérdés
Reggel óta véreset pisil (csak pár csepp vér van a vizeletében),de ugyanolyan életvidám,mint volt,nem nyüszög,és ha nyomkodjuk a hasánál,akkor sem ad semmilyen jelet.Ja egyébként ő egy shih-tzu kiskutya.
2011. febr. 24. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet húgyköves. Vigyétek el dokihoz!
2011. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet felfázás, vagy tüzelés is(ha szuka).
2011. febr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ja,bocsi az lemaradt,hogy kan kutya. Ha nem múlik el holnap sem,akkor elvisszük orvoshoz :S
2011. febr. 24. 20:17
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha kan kutya, és már idősebb, akkor lehet a prosztatája is..

Azt max műteni tudják, ha nem múlik el magától pár hét alatt.

Az én kuvaszomnak is volt, de nála hál istennek elmúlt magától a dolog.

2011. febr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
most lesz 2 éves,úgyhogy nem öreg. Utána olvastam a húgykőnek,és vannak gyanús jelek,úgyhogy ebből állatorvos lesz :S:S:S
2011. febr. 24. 20:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ügyelet nincsen?

Akár kullancs is lehet! A barátnőm kutyája most volt babéziás egy hete! És ő sem volt levert, csak a véres vizeletből vették észre!

Ha viszont ez van, akkor SOS kéne a doki, mert a babéziánál minden óra számít!

2011. febr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnál is volt ilyen, bár neki nem pár csepp volt, hanem szó szerint vért pisilt csak. De mai napig nem tudom mitől lehetett, állatorvos sem tudta megmondani, semmi más tünete nem volt, röntgenezték, mindenféle vizsgálatot csináltak rajta és nem jutottak semmire :(


Remélem a tiednél meg tudnak állapítani valamit!

Amúgy ha biztos vagy benne, hogy nem volt benne kullancs (mert ugye az a legvalószínűbb ilyen esetben); akkor lehet még a húgykő is akár, bár a felfázás annál azért valószínűbb.

2011. febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
teljesen biztos vagyok benne,hogy nincs/ nem is volt kullancsa,mert kapott ilyen csepegtetős bigyót,meg nyakörve is volt kullancs ellen. Lehet ,hogy csak egy sima kis felfázás (remélem):/
2011. febr. 24. 21:18
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kutyám volt babeziás is meg egyszer felfázott.

Mindkét esetben véres volt a vizelete, DE nem mindegy hogyan.

Amikor babeziás volt, akkor a pisije KV. barna színű volt a vér miatt, és bágyadt volt a láztól.

Amikor meg felfázott akkor sárgát pisilt amíg a húgyhólyagja tele volt, és amikor már csak kicsit tudott pisilni, akkor egészen piros vér jött belőle.

Mindkét esetnél rohantunk a dokihoz. Utóbbinál antibiotikumot kellett szednie.


Lehet nálatok is felfázás van, de ez lehet vesekő is. Mindenképpen vidd el dokihoz!

Jobbulást!

2011. febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Csurmi ***** válasza:
Érdekes. Rottweiler kiskutyának volt ilyen, egy kicsit többet pisilt a szokásosnál, és a pisiben csak egy-két csepp vér volt. A vizelte olyan volt mint máskor, kivéve a pár csepp vért. Állatorvos felfázást mondott de nyár közepén nem tudom hogyan, amikor a fekhelye is meleg volt. Életvidám volt 2 hétig, semmi tünet, aztán 4 óra alatt elment. Azóta sem tudom mi lehetett. És sem kullancsa sem bolhája nem volt.
2011. febr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!