Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy a kutyámat...

Mit tehetnék, hogy a kutyámat megtarthassam?

Figyelt kérdés
Van 2 három éves keverék kutyánk(kertes házban). A lány ivartalanított, (többnyire) szófogadó, a fiú viszont nehéz eset. Ugyanúgy foglalkoz(t)unk mindkettővel.A kölyökkorukban előforduló rágcsálások csak a lánynál múltak el. A másik időnként még mindig szétrág dolgokat,legutóbb a férjem csiszológépének a kábelét. Rájött,hogy áttudja ugrani a kerítést és rendszerint megsétáltatja magát(a lány még nyitott kapunál se megy el). Tudja,hogy rosszat csinál,de mégis megteszi. Ha sétálni indulok a gyerekkel akkor is elindul utánunk. Hiába zavarom vissza,jön velünk. A póráztól mindketten menekülnek. A férjem már odaadná valakinek,aki befogadná. Van kennel is,most be van zárva. Sajnálom,hogy ott kell lennie,de semmi nem használ. Soha nem bántottuk őket,mégis volt,hogy rákiabáltam erre a összepisilte magát. Még annyit,hogy 2 hónaposan parvos volt,nem tudom ez tesz e valami kárt a kutyákkal.
2010. szept. 17. 15:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

neveljétek meg.. ha rosszat csinál szidás ha jót dicsérés és jutalomfalat..

am sztem kutyaiskola se ártana.. vagy valami kutyakiképző

2010. szept. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Tehát ha jól értem nem sétál egyikük sem egyáltalán. Akkor először is pórázhoz kéne szoktatni, másodszor pedig elkezdeni sétáltatni. Így már nem otthon vezetné le a fölös energiáit rombolással, és nem kéne magát megsétáltatnia.
2010. szept. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Norbi07 válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz...

Ha rosszat csinál kicsit üssetek az orrára ha jót akkor jutalomfalat...

Ha ez se jön be . akkor kutyakiképzés :)

2010. szept. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem foglalkoztok vele eleget és unatkozik. Te se tudnál magaddal mit kezdeni, ha egy területen kéne leélni az életedet. Napi többszöri séta kell, játszás stb.
2010. szept. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Próbáltuk a jutalom és kicsit rácspunk,ha rossz volt. Van egy 14 hónapos fiam, vele nem tudom sétáltatni,mielőtt kismama lettem rendszeresen vittük őket. Tisza parton lakunk,közvetlenül a gátnál,nagyon jó hely. Hiába vittük őket pórázon sose szerették és mindig húztak. A férjem nagyon sokat dolgozik,nincs itthon. A sétáltatás helyett kiszoktam engedni őket futkározni.Lemennek a vízhez és kicsit később jönnek vissza. Csak akkor,amikor már nem jár arra senki. A kutyaiskolára vagy képzésre gondoltam,de nem hiszem hogy olcsó mulatság és gyerek mellett nem tudnám vinni.
2010. szept. 17. 16:26
 6/18 anonim ***** válasza:
Hát ez az hogy a két kutya külön egyéniség és nem ugyanúgy kellett volna nevelni. A póráz egy alapővető dolog még otthon is meg éehet tanítani. Az meg szabálytalan és elég nagy bunkóság és felelőtlenség hogy kiengeded a kutyád csak úgy! Az le van sz/rva hogy más szabályosan közelekedőt esetleg ez zavar? Mit vársz tőle? Ha csak úűgy kimehet egyedül akkor miért ne gondolja hogy a kerítésen is kimászhat? Nem muszáj iskolába vinni, de legalább olvass el pár könyvet, vedd át a főnökséged a kutyáidtól és aztán kezd nevelni.
2010. szept. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Meg különben is előre kellett volna gondolkodni. Ha gyerek mellett vagy amúgysem tudsz vedlük eleget foglalkozni akkor nem kellett volna kettőt vagy egyet sem... A kutya az nem csak úgy elvan a kertbe.
2010. szept. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
29%

ma 16:30 elég nagy paraszt vagy,hogy mit mondjak ha ilyen okos vagy akor inkább miért nem seítesz a helyett,hogy ilyen butaságokat írogatsz!


Kérdezőnek:

Elöszőr is pórázra szoktatás!Elöszőr csak egy picit teszed rá és jutalom falat és egyre több időt legyen rajta aztán ha már elviseli akkor hagyd rajta addig menj be vagy bármi kimész megjutalmazod,ha ez már megy akkor a kertben kezdejetek el sétálgatni (ott a kisgyerek is ott lehet nyugodtan -szerintem-) és ránts vissza egy erős muzdulattal ha elkezd húzzni és mond,hogy "lábhoz" ha már nagyon jól megy a kertben (ja és folyamatos jutalmazás) akkor merészledj ki egy csendes estén és próbálkozz odakint is,de ne ijedj meg mikor odaint nem úgy csinálja ,mint odabent!

Odakint is mond neki,hogy "lábhoz" stb..

Két kutyával tényleg nehéz,de siekrülhet.Csak akarnod kell.

Ha már szépen sétálnak akor a kisgyerekkel is mehettek közösen meg a kutyákkalMert ha kiengeded csak úgy őket akkor meg is büntethetnek téged és hidd el az drágább lesz ,mint a kutyaiskola.

Bár a kutyaiskola se mindenhol drága pl nállunk 4-8 ezer egy ÉVRE!! a kutyaiskola heti 2 alkalommal..mivel kisváros és ígyis vagyunk kb 6-an...


Ha tényleg nem tudsz már vele bánni és a kutyaiskola is felejtős akkor bizony elkell gondolkozni az ajándékozáson,mert egy nem jól nevelt kutyával álltok szemben ami ahozz is vezethet,hogy nekimegy a kisgyereknek,emrt nm tudja,hogy hol a helye vagy bármi.

Nem játék ez.

2010. szept. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem beszólásból mondom, de mi az, hogy csak úgy kiengeded a kutyát? Iszonyat nagy felelőtlenség. Egyrészt elcsaphatja egy kocsi, bármi történhet vele, másrészt nagyon is zavarja az embereket egy szabadon kóborló kutya. Gondolom nem látsz el több 100 méterig, nem tudod, sétál-e arra valaki pl. a kutyájával vagy gyerekével. Ezért simán feljelenthetnek.

Amúgy miért ne sétáltathatnád a gyerekeddel? Mi baja lesz a gyereknek? Ha meg nem tudsz mindkettőre figyelni, vedd a fáradtságot és menj el külön. A húzás pedig nem azt jelenti, hogy a kutya nem élvezi a sétát, hanem azt, hogy neveletlen.

2010. szept. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Norbi07 válasza:

Kedves Kérdező:

Vannak ingyenes kutyakiképzések ...ha nem is akarod elvinni rá a gyerekkel elsétálsz oda ahol van és kívülről megnézed hogy mit "oktatnak " a kutyának. ha megtetszik elviszed rá :)

remélem tudtam segíteni

2010. szept. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!