Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyermek(ek) mellé milyen...

Kisgyermek(ek) mellé milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Az örökbefogadást sem vetjük el,úgyhogy ha tudtok esetleg konkrét kisgyermek-barát kutyákról szívesen érdeklődnénk felőlük.


Tavaly pusztult el a kutyánk szívbetegségben (lassan pont egy éve :() és szeretnék újra kutyát a családba.De ötletem sincs,hogy ezúttal milyet.Staffordshire terrierjeim és Boxereim voltak eddig.

Egy kicsit tőlük (aktivitás szempontjából) nyugodtabbat szeretnék,ők leginkább átlag feletti energia szintel rendelkeztek.Napi 3 órám simán ráment a fárasztásukra,vagy legalábbis a boxernél biztosan sokszor még több is.A többi dolog úgy igazából..mindegy.Méret is,szőrhossz is (kb 3 utcánként van kozmetikus is).


Amikre én eddig gondoltam: (magyar) Vizsla,Boston terrier,Angol bulldog,Cocker spániel

Személyes tapasztalatokra is kíváncsi lennék az adott fajtákkal.



2022. máj. 19. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Labrador, golden nagyon türelmesek, könnyen kezelhetőek.

A vizsla is jó, de neki nagyobb a mozgásigénye, energikusabb. Általában persze.

Spánielekkel nincs jó tapasztalatom, vagy csak én fogtam ki, de mind, amit ismertem, elég idegbeteg volt.

2022. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Pitbull terrier.
2022. máj. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Semmilyet
2022. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
Kaukázusi medveölő juhászkutya.
2022. máj. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A goldikra nem is gondoltam,pedig tényleg nem is lenne rossz választás az sem.Csak nagyon rágnak,de végül is azt ki lehet küszöbölni egy zsák játékkal :

A spánielekkel nincs tapasztalatom,igazából hallomás volt,hogy ők gyerek mellé nem rosszak,de most hogy mondod nem sok jól nevelt spániellel futottam még össze.. :o

2022. máj. 19. 17:44
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

A vizsla is nagyon aktív, óriási mozgásigénnyel. Ha ez nektek fárasztó, nem ajánlom. A terrierek többségére is igaz ez.

Kicsi gyerekek mellé tényleg jó a labrador és a golden, de egy olyan menhelyi kutyus is, aki nyugodt, türelmes, sok ilyen van és nem feltétlen nagyon idősek.

2022. máj. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem érdemes menhelyen érdeklődni. Nekem ugyan nincs gyerekem, de a kutyám (közepes-nagy méret) nagyon szereti a gyerekeket, keverék. Játszott már 1 éves gyerekkel is a parban (kicsit messzebb nézte az anya), labdázott vele, nem kapta ki a kezéből a labdát, nem kapott oda a gyerekhez, szépen vette ki a kezéből, visszahozta neki és nekem, pedig kb 30 centire "dobta" a fiú. Jutifalatot is finoman vette el tőle, amit a kezébe adtam, finoman veszi el, nyugodt szívvel tenném a szájába a kezem. 2 évesen hoztuk el menhelyről, energiabomba volt. Nagyon türelmes kutya, amikor az emberek "szadizzák", imádja a figyelmet, és figyel a kisebbre, legyen az kutya vagy (kis)gyerek.


Noha nálunk nyugodott le a kutya (mielőtt ilyen lett, elvégre erdőben élt túl egyedül és mi vagyunk az első családja), látszott rajta a menhelyen is, hogy jólelkű. Esetleg, ha gyerekkel odamennétek és együtt néznétek meg őket, talán azonnal látható, hogy kiben van potenciál, netán első látásra szerelem a gyerek és kutya között, és meg tudják mondani a dolgozók, ha úgy van, hogy "őt nem javaslom, mert...".

2022. máj. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom miért lett lepontozva a pitbullos válaszom, holott egy jó helyről beszerzett ilyen egyed, aki jol is van nevelve, az egyik leggyerekbarátabb fajta.
2022. máj. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Hát a magyar vizslának majdnem annyi a mozgásigénye mint a staffinek, így azt annyira nem ajánlom ha nyugodt fajtát szeretnétek.


Az angol bulldog egy nagyon lusta kutya és nagyon érzékeny a rövid orra miatt, gyerekekkel is barátságos, de beteges fajta is.

Személy szerint gyerekek mellé őt sem vinném.


A boston terrier már jobb választás szerintem, mert igaz tuncsi orra van, de már nem annyira ezért kevésbé érzékeny, energikusabb.


A spánieleket annyira nem ismerem, de azt hallottam betegesek, főleg idegrendszeri és szív betegségek a jellemzőek.

2022. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KajalasÚr válasza:
100%
Mindenféleképpen golden retriever, nekünk kisgyerkőc mellé nagyon bejött,első naptól kezdve örök barátság kezdődött. Csak ajánlani tudom.
2022. máj. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!