Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bull típusú kutya kisgyermek(e...

Bull típusú kutya kisgyermek(ek) mellé?

Figyelt kérdés

Arra gondoltunk,hogy ha nem jelentkezik érte senki akkor megtartanánk.

A környéki Penny bolt raktár ajtaja mellett volt már lassan egy héttel ezelőtt,de onnan csak el akarták zavarni,ezért haza hoztuk bevásárlás után.

Soványnak sovány,úgyhogy régóta utcán lehetett talán,de sok mindenhez hozzá van szokva.Kocsiba pl első hívogatásra beugrott,a házban nem megy fel a bútorokra..

Az orvos szerint nem chipelt,és bull típusú kutya,max 2 év körüli.Kitettünk hírdetéseket,de nem jelentkezett még érte senki.

Eddig jól el játszott a 20 hónapos fiunkal,de egy ismerős azt mondta mikor itt járt hogy nem gyerek barát egyik bull kutya se és nem kéne oda engedni..


Szerintetek? Én cseppet sem látom agresszívnek,pedig közel egy hete a házban van,a kertben is játszanak,mi oda engedtük eddig is és nem harapott,még csak nem is morgott vagy valami.De ránk sem.Jóformán idebent csak fekszik és a kilyukasztott labdával játszik.El is lehet tőle venni,ételért sem morog vagy kap oda,pedig próbálgattam is hogy nehogy ebből baleset legyen.


Tényleg lehet gond abból,ha kisgyermek közelében van? Nekem valahogy elég hihetetlennek hangzik,hogy ez a kezes bárány harapjon..


Kutyánk volt már mondjuk,az egy boxer volt,végül is arra is mindig rá kiáltották hogy milyen veszélyes fajta.De bizonytalan vagyok most már.



#bull #Találtkutya
2021. szept. 21. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Ez így nem igaz, hogy agresszívek, a rossz neveléstől lesznek azok. Egyébként a legtöbb kutyatámadást juhászkutyák okozzák, husky, németjuhász stb. Minden csak nevelés kérdése. Ha most nem agresszív,és a gyereket úgy nevelitek, hogy a kutyát nem szabad húzni-nyúzni, mert fáj neki, nem lesz belőle baj. Egyébként meg 2 éves már többé kevésbé lenyugodott.
2021. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Az a probléma hogy nem ismered a kutyát,nem tudod mikor kattan be,már ha egyáltalán be fog. Idegen kutyát nem engednék a gyerek közelébe és nem azért mert bull.
2021. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Gyerekbarat, mint a legtobb kutya, DE felugyelet nelkul soha ne hagyd oket 2 percre sem, foleg hogy nem ismeritek az eloeletet. Az a lenyeg, hogy a gyerek es az osszes csaladtag legyen felette a rangsorban, es nem lesz gond.
2021. szept. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
3as vagyok, enyhen bull tipusu befogadottkutyank volt, amikor megszuletett az öcsém, de meg kolyok volt a kutya is, egyutt nottek fel, soha nem tapasztaltam meg ilyet, de amikor anyu kirakta a babakocsiban ocsemet, a kutya vegig ott volt mellette, ha felkelt, akkor pedig jelzett anyunak. Ő például 110%ban megbizhato volt, de ismetlem, velunk nőtt fel, nem 2 evesen kerult hozzank, tehat csak óvatosan, de szerintem lesz gond, az egyik legjobb csaladi kutyak megfelelo foglalkozas mellett.
2021. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Bull típusút nem javasolok kisgyerek mellé. Lehet kifogsz jó kutyát, de lutri sajnos. Nekik még kellene 30-40 év tudatos szelektálással történő tenyésztés, hogy nyugodt szívvel ajánlhatóak legyenek kisgyerek mellé.
2021. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk 2 éves bull keverék van, 6 hónaposan fogadtuk örökbe menhelyről. Van mellette egy 6 éves, egy 2,5 éves gyerek, 2 cica. Senkivel semmi baja, olyan báránylelkű állat, hogy hihetetlen. Az egyik macska kölyök még, konkrétan az orráról lóg sokszor, úgy játszanak, eszébe sem jut mordulni se egyet. Bárki bejöhet hozzánk, és eddig bármilyen kutyával próbálkoztunk, mindegyikkel kompatibilis volt, függetlenül attól, hogy szuka, kan, kis- vagy nagytestű. Szóval én semmit nem tapasztaltam a bullok szörnyű híréből.

Azt gondolom, hogy egy felnőttként befogadott kutyával azért óvatosabbnak kell lenni, tehát a gyerekkel pl. felügyelet nélkül nem hagynám. Ugyanakkor ő valószínűleg nagyon hálás nektek, hogy befogadtátok, szeretitek, kap rendesen enni és foglalkoztok vele, nagyon kétlem, hogy hirtelen ellenetek fordulna.

2021. szept. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi alapján jön mindenkinek,hogy egyedül van vele egy 20 hónapos kisgyerek hagyva,de meg lehet nyugodni,senki sem hagy egyedül gyereket kutyával,mi a fenéért tennénk ilyet..🙄

Feltettem egy szimpla kérdést,hogy lehet-e valóban agresszív később vele kizárólag azért mert bull típusú,vagy sem.


De csütörtökön átugrik egy tenyésztő két kutyájával,hogy megnézze milyen fajta és mennyire kompatibilis kutyákkal.

Majd akkor meglátjuk mit mond,kép alapján szerinte Staffordshire terrier jellege van.


Azért köszönöm.

2021. szept. 21. 12:15
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Én csak arra utaltam, hogy az átlagosnál talán jobban kell erre figyelni, hogy a szemetek legyen rajtuk, de ennyi. Valóban nem hagy normális ember felügyelet nélkül gyereket kutyával.
2021. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Egy ilyen kutya bármitől megőrülhet, egy szagtól, egy mozdulattól, egy hangtól,bármitől. De ez nem a bullság miatt van, hanem qz előélete miatt.

Én staffi kutyám egy mosolygós angyal, imádja a gyerekeket, de nagyon komoly nevelést igényelt és napi lemozgatást, kutyasuliba vigyétek!

2021. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Azert van staffim,mert a gyerekek legjobb dadaja es jatszotarsa.


A vizsla spanel golden vadaszkutyak nem tudnak olyan lojalisan jatszani egy kisbabaval kisgyerekkel,mint wgy staffi /masztiff stb.


A staffinak magas a fajdalomturese.


Tarsd meg a kutyat. Mivel fiatal,nem lesz gondod az alakoddal,mert rendszeres kocogast fog szamodra biztositani a legszorakoztatobb formaban. A legnyugdijasabb tempoban jarunk mi is,addig a kutyam futkarozik a reten szabadon. Husfalatka alapfelszereles ilyenkor a visszahivashoz.

2021. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!