Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy nem mindennapi a...

Lehet, hogy nem mindennapi a problémám, de történt már valakivel hasonló?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam meg az első kiskutyámat, nagyon vártam már rá, kiskorom óta. A szüleimnek voltak kikötései vele kapcsolatban, de összességében nagyon szeretik a kutyust. Az a problémám, hogy úgy érzem, nem kötődöm eléggé hozzá. Nagyon édes, kis játékos, ugyanakkor sok gond is van vele,persze erre számítottam. Nagyon vártam, és furcsa ez az érzés, hogy ahhoz képest most mennyire érdektelen vagyok néha iránta. Kérem, hogy akivel előfordult ilyesmi, vagy tanácsot tud adni ezzel kapcsolatban, írjon.
2010. szept. 17. 22:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A kötődés nem egyik pillanatról a másikra alakul ki, hanem majd idővel összenőtök, ha sok időt töltötök együtt.
2010. szept. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ismerős,én is voltam igy annó.

Nagyon akartam,rágtam anyum fülét,hogy tarthassak kutyát,de amikor itt volt akkor már nem érdekelt annyira.

Meg fogod szeretni,de eleinte a sok takaritás utána fárasztó.

2010. szept. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

mióta van meg?

próbálj meg vele akkor is foglalkozni, amikor épp nincs kedved, mert később probléma lehet ebből.

egyébként ezt én is megéltem a macskámmal, nagyon fárasztó volt az első pár hónapban, még anyámhoz is el akartam vinni pár napra, hogy kitakaríthassak / pihenhessek kicsit.. : ) persze nem vittem végül.

aztán amikor az állatorvos azt mondta, hogy lehet, hogy nagyon beteg, és lehet, hogy el kell altatni, akkor majdnem sírógörcsöt kaptam. akkor jöttem rá, hogy mennyire hozzámnőtt már ez a kis dög. egyre inkább összecsiszolódunk.

2010. szept. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nagyon aranyosak vagytok, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok:)

Remélem, tényleg, hogy kialakul...és igen, nagyon sokat takarítok utána, meg furcsa még ez az egész, hogy valaki iránt ennyire felelősséggel tartozom. Azt hittem eléggé átgondoltam előtte, de erre nem lehet eléggé felkészülni:)

2010. szept. 17. 22:38
 5/17 anonim ***** válasza:
idővel kötődni fog:)
2010. szept. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Van vki akihez jobban kötődik? Mikor kaptad?

De különben szerintem ha foglalkozol vele előbb-utóbb biztos meg kedvel.

2010. szept. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ahogy telik az idő, napról napra jobban fogod szeretni. Én imádtam eleinte is, de tényleg nagyon fárasztó volt állandóan takarítani utána, meg hogy nem hagyott soha pihenni kicsit. Ha nagyon ki voltam merülve és pihenni akartam, volt, hogy átvittem egy barátnőmhöz, hogy vigyázzon rá, de akkormeg úgy hiányzott, hogy mentem is érte 1 óra múlva. Sok türelem kell hozzá, de észreveszed, hogy egyre jobban fogod szeretni.
2010. szept. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
még csak 1 hete van meg...de azt hittem, hogy ha ennyire vártam már rá, akkor nem lesz gond azzal sem, hogy hamar megszokjam...
2010. szept. 17. 22:38
 9/17 anonim ***** válasza:

hát igen a felelősség sem mellékes és az is fusztráló lehet,hogy időben kell hazamenned ,mert le kell vinni,de jó társad lesz,csak még szokatlan

Nem igy képzelted el,igazából el sem lehet képzelni milyen ha van egy kisállatod,de ez változik.

2010. szept. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is ahogy telik az idő és egyre inkább összeszoktok, a kötődés is egyre erősebb lesz. Kell hozzá sok-sok türelem és kitartás. Milyen fajta kutyus?
2010. szept. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!