Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vannak-e még hozzám hasonló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak-e még hozzám hasonló önbizalomhiányos, gátlásos, félénk lányok? Ti hogyan élitek meg a mindennapi nehézségeket, van-e pasitok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a boltban-nehezen-kérek-ezt-azt típusú félénkség?
2011. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

en ilyen lanyt keresek mint te azthiszem irjal privit ha romaniabol vagy :)

23f

2011. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia. :)

19 éves lány vagyok és hasonló problémáim voltak ill. vannak.

Rettentő gátlásos és félénk voltam régen, annyira, hogy nem is volt barátom egész idáig, mert annyira féltem, hogy mit gondolnak a szüleim, hogy járkálok majd vele kézen fogva, hogy csókolom meg, mit gondolnak a barátaim stb...Gondolom ismerős neked ez a fajta eszmefuttatás, rém könnyen tudtak zavarba hozni és az első csókom is 18 évesen piásan történt. Csak így tudtam elengedni magam, érdekes az új srácokkal mindig csak kicsit spiccesen tudok csókolózni először..


El kell mondanom, hogy egy unalmas otthon ülő stréber lány voltam nem szerettem kimozdulni, inkább ott filmeztem meg kuksoltam a szobámban. Aztán egyszer csak változott a helyzet, elkezdtem eljárni a barátaimmal ide oda szórakozni, sokkal nyitottabb lettem bátrabb, úgy is mondhatnám, hogy kívülről már senki nem venné észre, hogy nekem voltam ilyen problémáim. Megismerkedtem a barátommal, akivel lassan 3 hónapja együtt vagyunk, és rájöttem, hogy ilyen téren is van még mit ledolgoznom, szerencsére rettentő kedves és nem sietett semmit szűz vagyok és a gátlásaim ezen a téren egyre fokozódnak. Nagyon félek, az együttléttől attól,hogy le kell majd vetkőznöm, hogy a baráti társaságába, hogy illeszkedek be. De azt mondom legyen aminek lennie kell, kihívások elé állítom magam elmegyek ahová elhívnak és megpróbálom a legtöbbet kihozni magamból, mindegy hogyan sikerül, de szembe kell nézzünk a félelmeinkkel csak így győzhessük le őket.

Remélem hasznos volt a válaszom és azt is hogy sikerül te is fölülkerekedj ezen az egészen.

:)

2011. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én ilyen vagyok,gátlásos ,önbizalomhiányos,de az utóbbi időben úgy érzem sokat "fejlődtem". Többet mozdulok ki és próbálom jobban érezni magam a bőrömben. (Ezt annak köszönhetem,hogy megtaláltam azokat a barátaimat akikre tényleg lehet számítani és nagyon jól érzem magam velük) Mondjuk vannak szituációk amikben nem tudom levetkőzni a gátlásaimat és elég zárkózott vagyok. Még nem volt pasim, 16 éves vagyok, így ezt még nem érzem vészesnek, igaz voltak "udvarlóim",de azt hiszem túl zárkózott voltam. Ezen nagyon szeretnék még változtatni mert így elég nehéz, és sokszor keseredem el emiatt, mert számomra ez kudarc élmény. Az utóbbi napokban is egy ilyen helyzetbe kerültem és ilyenkor magamra veszem a dolgokat és ez nem túl jó. Próbálok küzdeni ez ellen az önbizalomhiány dolog ellen,de ez mindenképp egy harc számomra ami sok időbe telik.
2011. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megértem, ha gondoljátok vegyetek fel msn-re. :)
2011. jún. 26. 15:34
 6/11 anonim ***** válasza:
életkort kaphatunk? :)
2011. jún. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 20 éves vagyok. Vannak napok, amikor tűrhetően, sőt nagyon jól érzem magam a bőrömben, és van, amikor úgy érzem, bárki jobb, okosabb, kedvesebb, szebb stb. nálam...

Azért nincs szerintem önbizalmam, mert nincs mire. Eddig még nem találtam meg, mi az, amiben teljesen otthon vagyok, amiben tényleg nagyon-nagyon jó vagyok, amihez nagyon értek (akár valamilyen pozitív belső tulajdonság, akár valamilyen tehetség).

A mindennapi életben nem vagyok "félénk", tehát boltban, postán stb. jól eligazodom. Ha viszont új embert ismerek meg, el tudok vele beszélgetni mindenféléről, de közben szorongok, hogy vajon ő mit gondol rólam, biztosan lenéz, unja a társaságom, stb. (Persze ezt igyekszem nem kimutatni.) Ami a legszörnyűbb, hogy még a barátaimmal is így van ez, kivéve azokat a barátokat, akiket már nagyon régóta ismerek, mert az ő társaságukban fel tudok oldódni. Nagyon rossz érzés, hogy idegenek és kevésbé közeli barátok előtt nem tudom azt az önmagamat adni, amit a családtagjaim előtt... Ilyenkor csak azon kattog az agyam, hogy ne találjanak hülyének, hogy valami vicceset, szellemeset, eredetit mondjak.

Barátom még sosem volt. Eddig csak viszonzatlanul voltam szerelmes, már ha egyáltalán szerelem volt, és nem csak rajongás egy vágyott tulajdonságokkal felruházott, de valójában teljesen más személyiségű ember iránt...

Számomra meglepő módon azonban már két srác is akart járni velem, pedig ehhez én nem "tettem" semmit (nem viselkedtem csábítóan, nem is tudok). Egyikük üzent egy barátnőmön keresztül, hogy járni akar velem, de én nem akartam járni vele, mert csak egyszer találkoztunk, és bár helyesnek találtam, egyáltalán nem volt szimpatikus a viselkedése. A másik egy osztálytársam volt, akivel évekig szót sem váltottunk, de egy buliban részegen elkezdett nyomulni... Őt is leépítettem, persze csak finoman, egyrészt mert részeg volt, biztosan nem gondolta komolyan, másrészt akkor más tetszett, aki most is. Csak hát ugye az élet... aki nekem kéne, az nem is tudja a nevem (bár beszélő viszonyban vagyunk), a levelemre nem válaszol, és szeptemberig valószínűleg már csak egyszer fogom látni, akkor is társasággal. Ami a legnagyobb baj: a jelenlétében iszonyú zavarban vagyok, semmi értelmes nem jut eszembe, a környezet viszont tele van okos, kedves, szép lányokkal, akik merészek, flörtölnek ezerrel, ami nekem nem megy... Elméletben tudom, hogyan kell, de nem merek, mert 1. rettegek a visszautasítástól, 2. érzem, hogy "hülyén áll" nekem...


És veled mi a helyzet?

2011. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
21 vagyok. Én már nem igazán bírom, nem vagyok boldog, sőt...
2011. jún. 26. 17:06
 9/11 anonim ***** válasza:

sziasztok,

ahogyan korábban már írták, kis lépésekben kell sztem elkezdeni (pl. online) aztán továbbmenni lépésekben (pl. mozi) aztán szépen lassan elmúlik az bezártság meg az önbizalomhiány...

25F

2011. jún. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is magamra ismertem a válaszaitokban, csak sajnos én még idősebb vagyok, 23L. Borzasztó gátlásos vagyok, ha idegenek előtt kell megnyilvánulni, legyen az egy bolti vásárlás, vagy kiselőadás tartása, vagy akár beszélgetés ismeretlenekkel. Leginkább otthon szeretek lenni a négy fal között, netezek, zenét hallgatok, olvasok. Nem járok el sehová, ha végeztem az egyetemen az órákkal, akkor rögtön hazajövök. Nincsenek barátaim, leginkább a húgommal beszélem meg a dolgaimat. Azt hiszem mindezek után nem meglepő, hogy nincs barátom, nem is volt, nem is próbálkozott senki sem. Elég kétségbeejtő a helyzet, mert nyilván én is vágyom arra, hogy legyen valakim, de amíg magamat nem hozom rendbe, addig erre esély sincs. :(
2011. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!