Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy nem mindennapi a...

Lehet, hogy nem mindennapi a problémám, de történt már valakivel hasonló?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam meg az első kiskutyámat, nagyon vártam már rá, kiskorom óta. A szüleimnek voltak kikötései vele kapcsolatban, de összességében nagyon szeretik a kutyust. Az a problémám, hogy úgy érzem, nem kötődöm eléggé hozzá. Nagyon édes, kis játékos, ugyanakkor sok gond is van vele,persze erre számítottam. Nagyon vártam, és furcsa ez az érzés, hogy ahhoz képest most mennyire érdektelen vagyok néha iránta. Kérem, hogy akivel előfordult ilyesmi, vagy tanácsot tud adni ezzel kapcsolatban, írjon.
2010. szept. 17. 22:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az eleje tényleg nem egyszerű, össze kell csiszolódnia mindenkinek.

Nekem 3 éve van kutyám, de amikor hozzánk került, az édesanyám az első hét után azt mondta, hogy a kutyának mennie kell. Én meg mondtam, hogy akkor én is megyek vele...:)

Pisilt, kakilt mindenfelé, mindig láb alatt volt, és az volt a szokása, hogy játék közben a lábunknak ugrott, és megharapta.

Imádtam, de nagy teher is volt az elején.


Amikor már sok mindenen keresztül mentek együtt, akkor nagyon meg fog erősödni ez a kapocs.

És soha ne felejtsd el, hogy a kutyádnak csak Te vagy az életben, aki igazán fontos. Neki nincs más, akire számíthat, ha beteg, ha éhes, ha játszani akar.

Meg fogod szeretni, most még csak egy kis szőrgombóc, de idővel "hozzád fog alakulni":)


"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."

2010. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam. látatlanban elmentünk kutyáért, mert ajándékba kaptuk.

nekem a kinézete nem tetszett.

sovány volt, az alsó fogai kint vannak a szájából még most is (mert ugye nem fajtatiszta), hatalmas gülüszemei vannak, és eléggé agresszív volt. és esetlen.


ezért nagyon megbántam. AKKOR. de már nemsokára 1 éve hogy itt van, és semmi pénzért nem adnám oda senkinek. nem a legszebb kutyus,de megismertem "belülről", és számomra ő a legtökéletesebb kutyus. még ha 10milliót kérnének érte, akkor sem. adnám oda senkinek. mert annál sokkal de sokkal többet ér, csak meg kell ismerni :D


a közös élmények, és az idő a legjobb barátoddá fogják tenni. csak most még nem nagyon ismered őt. de csak pár nap/hét. :)

2010. szept. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ő egy Bichon:)

Mindenki mondta, hogy nem lesz könnyű, sok áldozattal jár...erre számítottam. Csak persze akkor elvakított, hogy milyen édes, és kell nekem:) Remélem ki fog alakulni ez köztem és a kutyus között...Köszönöm, hogy bíztatóan írtok, tényleg sokat segít:)

2010. szept. 17. 23:02
 14/17 anonim ***** válasza:
ha szereted a kutyákat, és főleg ha az ELSŐ KUTYÁD, persze hogy idegen a helyzet. nyugi, szerintem pár nap vagy hét vagy hónap vagy még annyi se, és azt fogod mondani hogy fölösleges volt ezt a kérdést ide kiirni :D
2010. szept. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálam. 2 évet vártam a mostani kutyámra. Ráadásul én céllal vettem, munkára. Az első hetek, hónap mégis nagyon nehéz volt. Úgy éreztem, h semennyire nem kötődök hozzá, nem szeretem. A gondok vele hatványozottan kerültek előtérbe: bepisil, nem úgy jön pórázon, mindent fölszed az utcán stb. stb. stb. És még nem nagyon volt mi kompenzálja ezt. Még ő sem volt olyan bújós, még nem lehetett vele semmit csinálni. Aztán telt múlt az idő, ahogy tanult, ahogy elkezdett rám koncentrálni, ahogy sikerélményünk volt egymással, ahogy elkezdett ő is jönni és bújni, ahogy elkezdte mutatni azokat a tulajdonságait, amiért megvettem (kis őrültke) - megjött a kötődés :o) Imádom a kis nyest fejét :o))
2010. szept. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Lehet, hogy még rád is vonatkozik az "minden csoda három napig tart" mondás. Most le lehet hordani, de én is nagyon sokáig(15év) vártam a kutyára, és mikor végre lett, le sem lehetett róla vakarni. Imádtam az első pillanattól fogva.

Estleg még megkérdezném, hogy te választottad a kutyust, vagy más. Szóval ilyen fajtájút szerettél volna(már ha fajtatiszta). Mert szerintem ez is számít.

2010. szept. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, én vettem a kutyust, és fajtiszta:)

Nem vonatkozik rám a "minden csoda 3 napig tart" dolog...

A 08.13-asnak üzenem, hogy pontosan velem is ez a helyzet, és remélem nálunk is majd pozitívan alakul a dolog:)

2010. szept. 18. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!