Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után voltatok...

Mennyi idő után voltatok képesek másik kutyát hazavinni?

Figyelt kérdés
Tegnap el kellett altatni a kutyámat. Szeretnék még kutyát ez nem kérdés.
2022. máj. 21. 06:01
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Mivel enni kell, meg számlákat fizetni, így másnap.
2022. máj. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Masnap mar kerestem az uj kutyat.
2022. máj. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem évekkel később lett csak.
2022. máj. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez teljesen egyeni es ne erezd magad rosszul amiatt, ha akar mar holnap elkezdesz kutyat keresni.

Nekem 5 evvel kesobb lett, de ez en vagyok, nagyon nehezen dolgoztam fel az elveszteset.

2022. máj. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszul vagyok, borzasztó az az üresség amit itt hagyott maga után. Bárhova nézek, ő jut eszembe, és szörnyű minden pillanat.
2022. máj. 21. 08:33
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Voltam már hasonló cipőben, nem tudni ilyenkor mi a jobb. Ha rögtön utána talán nem is, de szerintem rövidesen érdemes kutyát keresni, segít a gyászban. Kitölti azt az űrt, amit a régi kutyus hagyott (még ha lelkileg nem is, de fizikailag igen) és jobb kedvre derít. Én max egy hónapot várnék, nekem is pár hét volt.
2022. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez beállítottságtól függ és szerintem nincs jó és rossz időpont, te érzed, hogy mikor állsz készen.


Én szinte mindig "többkutyás" ember voltam, így még nem voltam ilyen helyzetben, de menhelyen, önkéntesként sok emberrel beszéltem már erről, vannak akik egy héten belül már nézik a kövi kutyát és vannak, akiknél ez hónapok, évek múlva jön csak el.

2022. máj. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem, Kérdező :(


Ismerek olyat is, akinek már másnap volt új kutyusa. Olyat is, akinek már nem lesz (részben életkörülmények megváltozása miatt se). Sőt, olyat is, aki megfogadta, hogy nem lesz, de megesett a szíve egy ideiglenes befogadónál levő tartósan beteg, mentett kutyuson.

Mind tök rendben van :) Az emberek különbözőek, így különbözőek a gyászfolyamataik is. Az egyetlen, ami fontos, legalábbis szerintem, hogy nyitott legyél egy új személyiséget beengedni az életedbe.


Mivel saját tapasztalatot kérdeztél: nekem másfél év volt.

2022. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem mikor elkellett engednem a kutyámat volt mellette másik.Így nem volt az a full üresség. Persze így is nehéz volt,főleg,hogy a megmaradt kutyámnak is nagyon hiányzott.


Halála után 1 évvel éreztem azt,hogy készen állnék még egy kutyára,de aztán sok minden közbe jött... 1,5 év telt el mire lett egy új kutyus.

Nagyon sok örömöt hozott az életünkbe.


Mindenki különbözően gyászol.


Én speciel nem bírtam volna rögtön másikat hozni. Vhogy úgy éreztem ezt felkell dolgozni. Inkább a meglévővel foglalkoztam többet.


Lehet ha nem lett volna másik és tényleg kutya nélkül marad a lakás, lehet kevesebb időre hozok kutyát mint 1,5 év.


Szerintem csak akkor vigyél másikat ha úgy érzed készen állsz.

2022. máj. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy nap után még nagyon korai ezen gondolkodni. Az első kutyám halála után talán fél év telhetett el, a másodikat nyolc éve kellett elaltatni, és azóta sincs másik.
2022. máj. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!