Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tortenhetett vele?

Mi tortenhetett vele?

Figyelt kérdés
tegnap ivartalanitottak a 24 honapos kan kangal kutyamat. a mutet jol ment, minden oke volt. de mikor felebredt teljesen megbolondult. a fejet folyamatosan a foldbe, betonba verte. probaltuk lefogni, de morgott. nem tudtunk vele mit kezdeni. allatorvost hivtuk, azt mondta ne hagyjuk neki. mi probaltuk de nem ment. reggelre elpusztult a kutya. megis mi tortenhetett vele? miert reagalt igy?
2022. máj. 21. 13:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bocsanat elirtam. *14 honapos
2022. máj. 21. 13:52
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Erre legfeljebb a boncolás tud választ adni. Lehet rosszul reagált az altatóra, bár ilyen mértékűről nem hallottam, de sok furcsaságot láttam már. De pontosabbat tényleg a boncolási eredmények tudnának mutatni
2022. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Boncoltassátok fel.
2022. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Viszont az is lehet, hogy attól pusztult el, hogy össze vissza verte a fejét. Embereknél, állatoknál egyaránt előfordul, hogy így kel fel az altatásból, de azt nem értem, hogy a doki miért nem adott neki nyugtatót, ugyanis ott is ilyennek kellett lennie.
2022. máj. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező itt már csak a boncolás segíthet megadni a magyarázatot, hiába találgatunk neked.:/ boncolás pontosabb képet adhat.
2022. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Haza se engedhette volna, mi az, hogy úgy kelt fel, hogy üti magát? (értem amit írsz) de elvileg altatás után csak akkor engedhetné haza a kutyát, ha már teljesen magáhoztért és minden rendben van. Tehát elvileg nem nálatok, otthon kellett volna felébrednie altatás után, hanem még a rendelőben ahol tudták volna ezt kezelni. Bódult állatot nem szabad hazaengedni még.


Leírásodból nem derült ki, hogy amiután nem tudták lefogni, mi történt, reggelre meghalt, de hogy közben vele voltatok vagy egyedül maradt?


Az orvos meg nem volt túl segítő kész, a ne engedjétek nekivel. (otthon se lehetett volna a kutya ilyen állapotban)


Hogy miért halt meg, azt boncolással lehetne kideríteni. Az orvos ott biztosan hibázott, hogy kiengedte a kutyát műtét után.

2022. máj. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha szeretted a kutyáját boncoltasd fel és járj utánna mitörténd. Lehet N is orvos ivartalanította.
2022. máj. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Ugy tunik megsem volt minden rendben, rosszul reagalt az altatasra. Elotte kivizsgaltak alaposan, volt labor? Milyen modszerrel altattak egyaltalan? Magatol tert magahoz vagy ugy ebresztettek a rendeloben? Mutet kozben gepen volt? Allitolag ez a legbiztonsagosabb, az enyemet is igy mutottek, folyamatos monitorozas mellett, aztan adtak neki intravenasan valamit mutet utan, amitol felebredt, es haza is vihettem, annyit mondtak hogy 2 ora mulva hivjam fel őket hogy van a kutya. 2 ora mulva mar setalt, ivott (igaz kis segitseggel, mert az egyensulya nem volt az igazi) hasi mutet utan. Ezt ne hagyjatok annyiban, az orvos hibazott, egy egeszseges fiatal kutya nem hal bele az altatasba, ha meg nem egeszseges, akkor a labor alapjan kiderult volna es nem altatjak. Sajnalom ami tortent, masik allatorvost kerjetek fel boncolasra, ha van lehetosegetek...
2022. máj. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A boncolás esetleg tud választ adni a kérdésre, de még ez sem biztos. Sőt, az sem biztos, hogy az állatorvos hibázott. Sajnos a kutyáknál mindig nagyobb az esélye az altatás komplikációjának, bármennyire is modern technológiát alkalmaznak, az ő szervezetük érzékenyebb. Erről tájékoztatják is a gazdát és sokszor a legkörültekintőbb előzetes kivizsgálással sem lehet kiszűrni, például az altatószerre való túlérzékenységet vagy egy esetleges agyi katasztrófát, amit egy születésétől kezdve gyengébb érfal elpattanása okozott.

Az éber állapotban való kiadás valóban elérhető néhány rendelőben, azonban az orvosok sem istenek, ha ez náluk történik, akkor sem biztos, hogy meg tudták volna menteni, egy esetleges agyvérzést valószínűleg ők sem tudnak megállítani. Ráadásul az, hogy éber állapotban kiadják még nem garancia mindenre, ugyanis altatás után az első 24 óra a kritikus, ezalatt sok komplikáció adódhat, az ébredés után is.

Természetes, hogy egy ilyen tragédiánál az ember keresi az okokat, a felelősöket, én is ezt tenném, de egyáltalán nem biztos, hogy hibázott bárki is. Talán csak a te kutyád tartozott abba a 0,1%-ba, akiknél az altatás halálozással jár, bár tudom, hogy ez nem vigasztal.

Nagyon sajnálom és részvétem.

2022. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű az altató hatása miatt verte a fejét a földbe,de akkor is megkellett volna akadályozni ha morgott akkor is!! Sajnos az altatószer ilyenkor össze zavarja őket. pokrócokat kellett volna oda rakni vagy párnát,hogy ne a betonba verje már a fejét.


Valószínűleg szétverte a fejét azért halt meg,bár egy boncolás fényt deríthetne.


Enyém pl húzott mint a barom a pórázon mikor vittem le (lakásban lakunk), rohadtul leszarta a pórázfegyelmet. És nálunk két műtét volt,mert estére beödémásodott a zacskó. Szóval még 23:15 kor újra kellett műteni. Egész este mellette virrasztottam, nem aludtam.

Második altatásból könnyebben ébredt,de így is paráztam.

Húzott,rángatott teljesen megkattant állapotban volt 4 napig aztán szépen kezdett vissza térni a régi önmaga.


Sajnálom ami a kutyáddal történt.

2022. máj. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!