Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már, hogy eljutottatok...

Volt már, hogy eljutottatok arra a szintre, hogy azt mondtátok, "oké, akkor fulladj meg!"?

Figyelt kérdés
Amikor a kutya hosszú idő tanítása, nevelése után is úgy van vele, ő húzni fogja a pórázt, de már annyira, olyan nagy izgalommal magában, hogy már fulladozik, miközben én, a gazdi akkor is tartom magam ahhoz, hogy normálisan megyünk, nem engedek neki. És akkor már azt mondom, hogy oké, fulladj meg, lexarom, de az örök kisgyerek (most 6 éves, 4 éve van nálunk) inkább húzza csakazértis!!! Apámnál nem húzza, amikor nagyritkán leviszi sétálni, és pórázzal, mert egyébként mindig póráz nélkül van, mert rá hallgat. Jólelkű kutya, és nagyon okos, tényleg nagyon, és agyafúrt is, de a pórázt mind a mai napig képes húzni. Nem mindig, de gyakran. Pedig nem hagytam rá, hogy oké, csinálj, amit akarsz, csak hát az elején még szó szerint nem volt hozzá erőm, hogy visszatartsam (első családja vagyunk, és a környéken sok felfedezendő szag volt, nem hibáztatom a kíváncsiságért, nekem nem volt elég erő a karomban, most már fél kézzel is tartom).
2022. máj. 22. 09:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
91%

Én kutyám 2,5 éves , olyan 1 éves kora körül kezdett el eléggé húzni.


Sajnos 2 tréner sem tudott ebben segíteni, enyém is majd megfulladt,sok mindent kipróbáltam. Igazából már én is feladtam és úgy voltam vele így marad.


Végül a sors össze hozott egy brutál jó trénerrel és 2 hét alatt elértük,hogy ne húzon mint a barom.


Makacs nagyon a kutyám. Durván fél éve már szépen laza pórázon sétálunk.

Nem mondom van olyan helyzet ,hogy húzni akar,de korrigálom és mindjárt tudja mi a helyes. Rengeteg mindent másban is köszönhetek a trénerünknek.


Nálunk az időzítéssel volt a baj,túl későn reagáltam le és már akkor húzott,előtte kell.


Mindig szólt a trénerünk már korrigálni kellett volna stb. Végül már én is felismertem és azt is mikor asztam el :D

2022. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismerek még ilyen személyt, aki ezt gondolja, vagy ezt mondaná, pontosan egy ,,húzó" kutya miatt, de szerintem ők ennek ellenére még szeretik a kutyájukat. És szerintem mérgesnek lenni ilyesmi miatt a gazdaság része. Nyugodtan káromkodd ki magad, gondolj eszeveszett dolgokra, annál gyorsabban leég. Úgy is tudod hogy jó kutya. Ha kell, mert olyan közösségbe vagy, akkor csinálj belőle viccet.


Ha a kutyád miatt aggódnál, akkor nem fog megfulladni.

A fulladás előtt bekövetkezne egy elájulás az oxigén hiánytól, ami elősegítené őt a megnyugvásban, önmagának elengedésében, így biztosan újra oxigénhez fog tudni jutni.

A pórázodba nem hal bele ilyen módon az biztos.

2022. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!