Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gastropexia megelőző jelleggel?

Gastropexia megelőző jelleggel?

Figyelt kérdés
Tudtok olyan állatorvost, aki elvégzi ezt a műtétet? Eddig ahol kérdeztem, azt mondták megelőző jelleggel ezt nem csinálják, pedig egyszerű lenne az ivartalanítással együtt megcsináltatni. (gyomorcsavarodásra hajlamos kutyáról van szó, német juhász)
2022. máj. 22. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rákosligeti állatorvosi rendelőintézet.

Kimondottan ajánlatos megcsináltatni preveciónak.

2022. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Felhoztak az eljárás ellen valamilyen orvosi érvet is? Amikor én kértem kb 6 éve (szintén ivartalanítással együtt), akkor annyit mondott a doki, hogy preventíven még nem csinálták, de persze, megoldható. Utánaolvastak, hogy ilyen esetben hogyan érdemes kivarrni (végül középen varrtak egyet), és eszükbe se jutott elutasítani.

Pár évvel később tesóm is érdeklődött egy másik dokinál, az sem akarta lebeszélni, jelezték, hogy a kutya anatómiája alapján nem kiemelten veszélyeztetett, de ha ettől tud nyugodtan aludni esténként (mert amúgy tényleg durván rágörcsöl etetés után, hogy nehogy megmozduljon a kutya 😅) akkor inkább csinálják meg, baja nem lesz a kutyának és mivel szuka, az ivattalanítás során úgyis lesz egy hasi sebe.

Szóval szerintem nem kell messzire menni, itt nálunk a déli fertályon 2ből 2 doki simán megcsinálja.

Amúgy én is javaslom, sajnos nem lehet ez sem 100%-os, de nagyban csökkenti a megcsavarodás lehetőségét

2022. máj. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm, felhívom.


Második, nem mondtak semmit, csak hogy így ezt nem szokták csinálni. Előző kutyám gyomorcsavarodás következtében halt meg, és igazából én csak ezután tudtam meg, hogy lett volna ilyen lehetőség, emiatt nagyon haragszom is az állatorvosunkra, hogy sosem mondta ezt el. Megfogadtam, hogy a következő kutyánál addig megyek, amíg nem találok olyat, aki megcsinálja.

2022. máj. 22. 19:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi Budaörsön csináltattuk meg, szuka kutya ivartalanítása során, 4 évesen.

Mint ellenérv csak annyit mondtak, hogy idővel meglazulhatnak, meggyengülhetnek a varratok, így idős korában ez már nem fog teljesen biztos védelmet nyújtani és ugye a gyomorcsavarodás egyébként is inkább idősebb korban fordul elő, amikor már a szövetek is gyengülnek.

Szóval csak ennyi, mi utána is ugyanúgy figyeltünk/figyelünk arra, hogy evés után ne mozogjon, inkább napi kétszer etetünk, tehát a mindennapjainkat nem befolyásolta, de valóban én is nyugodtabban alszom.

2022. máj. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!