Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy működik, ha külföldről...

Hogy működik, ha külföldről veszek kutyát?

Figyelt kérdés
Nyilván kell adás-vételi szerződés, de a többi? Ugya ott van például az oltási könyv, ami nem magyar lesz, akkor abból gondolom itthon kell majd csináltatnom egy újat, milyen egyéb más teendők vannak még ebben az esetben?
2022. máj. 22. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Nincs Magyarországon elég árva kutya?
2022. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Kelleni fog útlevél is. Kérdezd meg, hogy adnak-e hozzá, ha nem, akkor csináltass mikor megveszed. Párom pl EU-n kívülről vett, le kellett fordíttatnunk a törzskönyvet, és azt hiszem plusz veszettség elleni oltást is kapott itthon, hiába nem volt még ideje. De az ilyesmiről az állatorvosod fog tájékoztatni, attól is függ gondolom, hogy honnan veszel kutyát.


#1 nekem is mentett kutyám van és segítek is menhelyen, fontos nekem az ügy, de nem mindenki keveréket akar, ezt tiszteletben kell tartani. Legalább úgy tűnik fontos neki hogy ne szaporítótól vegyen beteges kutyát, hanem tisztességes tenyésztőtől egészségeset és jó vérvonalút. (Szapisért miért is menne külföldre ugyebár, mindenhol ugyanolyanok). Ezt támogatni kéne ha már védeni akarod az állatokat.

2022. máj. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Csak 4 hónaposan kerülhet Magyarországra megkell lennie a veszettség elleni oltásnak plusz rá két hét.


Ha kimész érte akkor utazás megoldva,de repülön jön azt kell intézni,meg mindenféle szállító céggel kontaktálni.


Útlevélbe mennek az oltások most már.


Én itthon vettem kutyámat,de nekünk az útlevélbe vannak vezetve az oltások.


Szóval nem kell magyart csináltatni,oltásokat bele tudják abba is vezetni.


Adás vételi mindenképpen kell.

Ha pedig kevésbé beszéled a nyelvet keress olyat aki igen,nehogy át legyél verve.

2022. máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

2

Külföldön is van nagyon sok szaporító.


Egyetlen szempont teheti indokolttá a külföldről való kutya-behozatalt, ha törzskönyves tenyésztőként vérvonal frissítésként hoznak be kiskutyát. Ebben az esetben viszont nem itt érdeklődne a kérdező, hanem a MEOESZ hivatalos állatorvosával tárgyalná meg a teendőket.

2022. máj. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

#4 persze hogy van, de aki szapis kutyát akar, minek menne el addig?

És nem, nem ez az egyetlen indok. Nálunk például az adott fajtából, hiába törzskönyves 800 ezres kutyákról van szó, egyszerűen itthon és nyugaton rondák, úgy néznek ki mint egy utolsó szapis keverék, és a fajta standarba se férnek bele (hiába kell náluk akár 3 évet is várni egy kutyára). (pl a felük foltos mikor az egyáltalán nem lenne megengedett, csak erre van kereslet). Gondolhatod, ha már egyszer fizetni akarunk kutyáért, akkor normálisat veszünk.

2022. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha eu-s országból veszed, a kutya eleve útlevelet kap. Emellé egyáltalán nem kell oltási könyv. Ha nem eu-s országból veszed, akkor át kell íratni az adatokat útlevélbe vagy oltási könyvbe.
2022. máj. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem siman hazhoz hozzak neked. Kocsival vagy repcsivel. Eleve ugy hirdetik: worldwide.
2022. máj. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!