Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartanátok Bullterriert...

Tartanátok Bullterriert lakásban? Ha egyedül élek a lakásban, akkor is tudok kutyát tartani?

Figyelt kérdés
Délelőttönként, majd később a munkahely miatt ez nem okoz problémát? Az elején maradjak otthon vele, vagy vigyem kutyaoviba? Kérlek segítsetek, mert nem tudok dönteni! Elsősorban a kutyát lakásban tartók véleményeire és tapasztalataira lennék kíváncsi!
2010. szept. 18. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen kutyát lehet lakásban tartani.

És dolgozni is minden normális ember jár, és sokak élnek egyedül. ennek ellenére van kutyájuk. Nehéz de nem lehetetlen.

A felelős, komoly kutyatartók akár szabadságot is kivesznek a kiskutyához. Egy-két hetet amíg beletanul. Közben elkezded szobatisztaságra nevelni. Kert nincs? Mert addig akár kint is lehetne egy elzárt helyen. Vagy bent egy kutyaboxban, csempés helyen (könnyű takarítani). Rászoktathatod kutyapelusra. De ha olyan a munkahelyed akkor akár beviheted magaddal.

A kutyaovi ettől független dolog. Jó odavinni a kutyákat. Hasznos. Ha megvan minden oltása akkor vidd el, ott sok mindent megtanultok és szocializált lesz. Utána jöhet a kutyaiskola is ha tetszik.

2010. szept. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, simán lehet tartani lakásban. Nálam 2 kutya is van a házban, pedig nagy kertünk van. Volt bullterrierem is, nem is való kinti kutyának. Imádja a meleget, kényelmet. Eleinte 2-3 óránként kéne kimenni vele, de ha munka miatt nem tudod megoldani, szoktasd kutyapelusra vagy újságpapírra. Így kicsit hosszabb folyamat lesz a 100% szobatisztaság elérése, de ugyanúgy megtanulja. Ahogy idősödik, felnő, elég lesz neki napi 2-3 séta, persze elegendő mozgással, játékkal stb.

Ha van időd és anyagilag megteheted, persze vidd el kutyaoviba. Szokná a többi kutyát, embert és le is fárasztja egy ilyen program.

2010. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, annak különösen nagyon örülök, hogy nem lebeszélni akartok róla! Sajnos csak közös kert van, ezért oda nem vihetem le. Egyelőre iskolába járok, ahol délelőttönként van tanítás, de egyetemről lévén szó, vannak előadások és szünetek is, tehát bármikor haza tudnék ugrani hozzá. Egyébként nem szedné szét a lakást unalmában? Vagy akkor csak egy szobába "zárjam be"? Csak szegénynek a box nem lenne megfelelő órákig, nem is szeretném oda zárni. Autóban szállítjátok? Ott viszont már lehetne boxban vinni. Ha esetleg van időtök, én még szívesen kérdeznék!:)
2010. szept. 18. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Azzal azért számolj, hogy minden kölyökkutya rombol, megrág dolgokat és igen unalmában főleg. Mielőtt elmész otthonról le kéne vinni sétálni, utána hagyhatsz neki préselt csontot. Azzal kicsit ellenne. Semmiképp ne tartsd boxban, amíg elmész otthonról, inkább zárd be egy szobába. Persze cipőket stb. el kell tüntetni.

És igen autókázni is szoktunk, simán bírják, csak kiskorától kezdve hozzá kell szoktatni. A legbiztonságosabb boxban, de mi pl. kutya biztonsági övet használunk és ül mellettem az anyósülésen:))

2010. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen balesetek mindig vannak egy kutyával, de ha jól neveled, foglalkozol vele, és tudja hogy te vagy a főnök akkor nem fogja tönkretenni a lakást. Plusz vehetsz neki játékokat amiket rághat. De fontos hogy te add oda neki mielőtt elmész és ne hagy mindig előtte, mert a főnök dönti el hogy mikor játszik a falka. :D

Ha megyünk valahova akkor legjobb kocsival vinni. A legtöbb kutyának nincs vele gondja. Az enyém mondjuk hányós volt, de aztán valaki mondta hogy nézessem kifelé az ablakon (nem lehúzottnál!) és akkor elmúlt.

2010. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kutyának biztonsági öv? Ez nagyon szuper, még sosem hallottam róla!:) Most van nálam egy szoba, ami üres, akkor az jó is lenne neki! A kutyapelusról viszont én is csak rossz dolgokat hallottam, mert mindenki azt mondja, hogy nem, vagy nagyon nehezen lehet leszoktatni róla. Másik kérdés: a szüleimhez két-három hetente járok haza, és az édesapám nem egy állatbarát, tehát nem engedné meg, hogy bevigyem a lakásba. Szerintetek nem gond, ha 1-2 napot a garázsban kellene aludnia (maximum csak azt engedné)? És végül egy "lelkizős" kérdés: Ti lemondanátok álmaitok kutyájáról csak azért, mert az egyik szülőtök nem preferálja az ötletet? Amióta a Babe-ben megláttam, teljesen odavagyok érte, tehát nem hirtelen fellángolás. Tisztában vagyok vele, hogy a kutya nagy felelősség, és hogy több évre választjuk magunk mellé, ezért kérdezek például itt is. Jobban átgondoltam ezt, mint bárki más, aki kutyát szeretne, teljesen biztos vagyok magamban, mégis mondjak le róla, ha ez valakinek nem tetszik (miközben tudom, hogy a fellegekben járnék, ha végre befogadhatnék egyet)? Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de kitört belőlem. :)
2010. szept. 18. 15:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon édes vagy :)

Egyedül élek egy kis lakásban a nagy kutyámmal :)

Dolgozok mellette rendesen, mégis jól elvagyunk :)

Nyugodtan vágj bele, ha tényleg jól végiggondoltad.

Kölyök kutyát nevelni azért nem piskóta. Szobatisztaság, rágcsálás, etc.

Próbáld elejét venni minden rombolásnak, ergo pakolj el mindent (cipő, apró tárgyak, ha elmész otthonról vezetékeket kihúz az áramból és hasonlók).

Szóval próbáld megelőzni ezzel a sok kárt :)

Azt javaslom míg nem szobatiszta, zárd ki a konyhába míg nem vagy otthon.

Mivel iskolás vagy ahogy olvastam (egyetem), egy-egy lyukas órában haza tudsz szaladni levinni, így a kutyapelust szerintem mellőzd.

Ha a szüleidhez mész, eleinte biztos sírni fog, hogy nem alhat bent, de hidd el gyorsan megszokja :)

Kutyaovi és iskola mindenféleképp javasolt :)


nagyon sok örömet az ebhez, ha meglesz :)

2010. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!