Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya, hogy reagál a félő...

Egy kutya, hogy reagál a félő emberre vagy olyanra, aki nem szereti a kutyákat?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy barátságos kutya a kutyánk, szeretnénk ha a fiunk barátnője is megbarátkozna vele, de eddig mindig el kellett zárni.


A lány már a kutya látványától is retteg, tehát ilyen szintű a dolog. Nem tudtam rávenni, hogy simogassa meg, hátrál ha a kutya a kapu mögött van akkor is.


Jó ötlet lenne tovább "ütni" ezt a dolgot? Egy alapvetően barátságos kutya hogy reagál egy félő emberre, raádásul ha érzi, hogy az a valaki nem szereti? Német juhász a kutya, nem zsebkutya. Meg van győződve róla, hogy meg fogja harapni, ha bejön, hiába mondtunk már neki bármit.



2022. máj. 27. 22:29
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Nem volt rossz élménye, azt mondja. De ha idehívjuk, valahogy meg kell oldani a dolgot.
2022. máj. 27. 22:30
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Kutyája válogatja. De a németjuhász valóban nem zsebkutya, főleg ha kan.
2022. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon egyedfüggő, hogy mi lesz a reakció.

Jobban jártok, ha a lánynak kerestek egy jó terapeutát. (nem tréfálok)

2022. máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Ivartalanított szuka.
2022. máj. 27. 22:34
 5/43 A kérdező kommentje:
Mindig mondja, hogy elmegy, de én úgy érzem, ez nem fog valtozni. A szülei sőt a nagyszülei is ilyenek. Kutyákat nem bírja, más állatokkal nincs baja elvileg.
2022. máj. 27. 22:35
 6/43 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem volt traumája, akkor lehet, hogy valakinek a családjából, és az elültette a bogarat a fülében már gyerekként, és ez így rögzült nála. Mondjuk tehetne ellene, az biztos.
2022. máj. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Hát van, hogy fiam mesélte, hogy "eldicsekedett" neki, hogy utcan simogatott vizslát meg labit, de azt mondta bamba kutyák, amelyik egyhelyben marad, azt meri megsimogatni. A miénk meg szeret ugrálni.
2022. máj. 27. 22:44
 8/43 anonim válasza:
89%
Szerintem nem a kutya érzéseivel kellene első sorban törődnöd. Nem azt mondom, hogy tartsátok elzárva örökké, amikor a lány odamegy, csak azt, hogy előbb szerintem a lánnyal kellene elbeszélgetni a kutyáktól (vagy csak a ti kutyátoktól?) való félelem témájában. És nem is biztos, hogy neked. Lehet, hogy a fiadnak.
2022. máj. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
88%
Némileg megértem. Van a kutyákban valami kiszámíthatatlanság, ami engem is zavar. Nincs fóbiám meg semmi ilyen durva, de ténylegesen hatalmas állatbarátként (macskák, madarak, hüllők, halal, lepkék, de még az olyan sokaknak taszító állatok, mint a pókok, mindet szeretem) de valahogy a kutyákért én sem vagyok nagyon oda. Gyerekként egyszer kapott a kezemhez a kutya, nem lett semmi baj, de valahogy megmaradt bennem is, és volt németjuhásszal is rossz tapasztalatom. Igaz, az 100%-ban a hülye gazdik, és nem a kutya hibája volt, de az hosszú történet, a kutya kb. mindenkit szét akart tépni, volt is, akit megharapott, végül a szomszédok megmérgezték (elítélendő maximálisan, nyilván a hülye gazdikat kellett volna jelenteni). Lehet, hogy a lányt is ez a kiszámíthatatlan vadság riasztja.
2022. máj. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
75%
* halal
2022. máj. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!