Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya, hogy reagál a félő...

Egy kutya, hogy reagál a félő emberre vagy olyanra, aki nem szereti a kutyákat?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy barátságos kutya a kutyánk, szeretnénk ha a fiunk barátnője is megbarátkozna vele, de eddig mindig el kellett zárni.


A lány már a kutya látványától is retteg, tehát ilyen szintű a dolog. Nem tudtam rávenni, hogy simogassa meg, hátrál ha a kutya a kapu mögött van akkor is.


Jó ötlet lenne tovább "ütni" ezt a dolgot? Egy alapvetően barátságos kutya hogy reagál egy félő emberre, raádásul ha érzi, hogy az a valaki nem szereti? Német juhász a kutya, nem zsebkutya. Meg van győződve róla, hogy meg fogja harapni, ha bejön, hiába mondtunk már neki bármit.



2022. máj. 27. 22:29
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
64%
Miért ne lenne megoldás? Az ember nyilván olyan állatot tart, amit szeret. Engem a pszichológus akart volna rábeszélni a kutyára (nem fóbia, teljesen más ok miatt), de én sem vettem. Minek? Nem vagyok kutyás, nem akarom sétáltatni, a szociális életemet meg nem kutyával és a kutyásokkal akarom fellendíteni. Nekem az egész apró, könnyen kezelhető állatok valók, akik nem függenek annyira durván tőlem, mint egy kutya, az kb. szimbiózist igényel, és még féltékeny is.
2022. máj. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
11%

A tortenetben a lany a problema. Egyszeruen a lanytol kell megszsbadulnia a fiadnak. Meg jo,h van kutyatok es frlhivta a lany eletkeptelensegere a figyelmet.


Akinek nem tetszik az otthonotok es a lakoi bennefoglalva a kutyat,ne jojjon oda.

2022. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
32.: Ebben mi az életképtelenség? 😒 Ez a szó is csak egy elcsépelt közhellyé vált, köze sincs már az eredeti jelentéséhez.
2022. máj. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim válasza:
76%

Nekünk is német juhászunk van, és hasonló helyzetben már van tapasztalatunk.

Az eggyik barátunk nagyon fél a kutyáktól, mondjuk ő trauma miatt.

Mi amikor átjöttek, nem zártuk el a kutyát, velünk él, kinti-benti, nincs kennel, és így szokta meg, illetve ha vendégségbe megyek én is a házakhoz alkalmazkodom.

Megmondtuk neki, hogy ki a házból nem csukjuk, annyit tudunk tenni, hogy pórázra tesszük és úgy van ott velünk, nem kell hozzáérjen, csak annyit bírjon ki, hogy megszagolhassa.

Első alkalommal, úgy,hogy pórázon volt, az ismerősünk pedig egyhelyben állt mehszaglászta őt, aztán bennt én a szoba átellenes pontján leültem a kutyuval. Kicsit nehéz volt ott tartani, mert nagyon barátságos, és mindenkit meg akar magának "szelídíteni", de két-három alkalom után, megszokta, hogy amikor ez az ember jön a Gazdikhoz akkor nem produkálom magam, szépen szokott mellettem feküdni, és csak mikor az ismerősünk megjön akkor szimatolja meg. Ennek már pár éve, már nem tesszük pórázra, és az ismerősünk is elkezdett nyitni a kutyánk felé, párszor már még simogatta a fejét, és nem visít amikor a nedves orra hozzáér.


Hasonló módszert tudnék ajánlani, bár minden helyzet és kutya más.

Mivel azt írod, hogy a lány félelmét nem trauma okozta, és hogy a családja többi tagja is fél, gondolom gyermekkorában az Anyukája mindig elrántotta az utcán a kutyáktól égy elültette benne a félelmet.


Szerintem amikor mennek a fiafdal hozzátok, még mielőtt a portára lépnek tegyétek pórázra a kutyát, nem kikötni, csak hogy ne ugorjon fel, és a lány is biztonságban érezze magát, így legyen a kutya a társaságotokban, szokja a lány a kutya jelenlétét, lássa meg benne a nyugodságot is, ne csak azt amikor fel van dobódva és örül amiért látja a fiad (a falja egy tagját).

Csak akkor hagyjátok a kutyának, hogy megszagolhassa a lányt, amikor ő mondja, hogy felkészült rá, de ez az első kontaktus is pórázzal legyen, mert az a lánynak biztonságot ad a kutyának pedig korlátokat szab. Idővel és türelemmel javulhat a helyzet, de csak akkor, ha a lány is nyitott, illetve ha a kutya nevelésében meg van alapozva ez a módszer.

2022. máj. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
33%

#34


De miért kéne erőltetni? Ha a lány nem bírja a kutyát, akkor nem bírja, ez van.

2022. máj. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
87%
Itt alapvetően a probléma forrása inkább az, hogy a kérdezőék kutyája FELUGRÁL az emberekre, ha pórázra vennék, és úgy csinálnák, ahogy a 34-es, nem lenne gond. Nekem van kutyám, mégsem örülnék neki, ha vendégségben felugrálna rám egy németjuhász, ha vendégségbe megyek. Egy kis ölebnek még jobban elnézem, mert az max. a lábamat karmolja meg, de mondjuk anyukám meg még a kis kutyák felugrálásának sem örül, mert ő hord harisnyát, és már több harisnyája tönkrement neveletlen felugráló kutyák miatt. A németjuhász viszont azért nagyobbat tud felugrálni, kellemetlenebb. Én is meg tudtam nevelni a kutyámat, hogy ne ugráljon fel, persze, a vendéget is meg lehet kérni, hogy lépjen hátra, amikor a kutya ugrana rá, de ez kis kutyáknál könnyebben működik, mint egy nagyobb méretűnél, bunkóság hagyni a kutyát, hogy ugrálhasson a vendégekre.
2022. máj. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
22%

35 Azért, mert ez nem olyan fóbia, vagy félelem, vagy mit tudom én miféle defekt, amit csak úgy rá kéne hagyni. A csaj nem fogja tudni egész életében kerülni a kutyákat. Aztán majd ha odajut, a gyerekeinek is átadja a fszságát.

Nem kell megkedvelnie őket, de igenis meg kellene ezzel küzdenie.

2022. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
37.: Írták, hogy a nyugis, nem ugráló vizslákat még meg is tudta simogatni, azzal semmi baja. Ergo nem a lánnyal, hanem a sok kutyással és a neveletlen kutyákkal van a baj.
2022. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
84%

Így van, ahogy a 38-as írja, nem a kutyákkal van alapvetően baja, hanem a neveletlen kutyákkal. Azokkal nekem kutyásként is van bajom, illetve én úgy vagyok vele, hogy a gazdi a hülye, amiért nem neveli a kutyát, de kellemetlenséget azért mégiscsak a kutya okoz. A kérdező egyébként jól eltűnt, remélem, megfogadták a tanácsot és elkezdtek jobban foglalkozni a kutyáva.

Ahova járok kutyasuliba, ott is van egy felugrálós nagyobbacska kutya, ezt az a gazdi is kezelni akarja, csak most nem tudnak jönni foglalkozásra, mert kennelköhögése lett a kutyának.

2022. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
37-es és én hogyan utasítsak erre egy felnőtt ember, hogy küzdjön meg ezzel? Ha nem hajlandó, akkor mégis mi lesz? Ilyen szinten én nem szólhatok ebbe bele, ha már a fiamnak se ment...
2022. máj. 30. 15:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!