Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor döntenél az altatás...

Mikor döntenél az altatás mellett?

Figyelt kérdés

15 éves kutyus. Teljesen vak, süket és úgy tűnik valamiféle demencia is utólérte. Egyre kevesebb kapcsolata van a külvilággal, napjában többször bepisil, bekakil álmában is. A legnagyobb gond pedig, hogy mivel nem érzi, hogy ki van mellette elég sokszor odakap nekünk illetve bárminek aminek esetleg nekimegy, közelmegy hozzá. Soha nem volt agresszív, most is csak félelemből reagál, de azért ez elég kellemetlen. Fájdalmai nincsenek, rendesen eszik, iszik.

Elgondolkodtunk az elaltattatásán, de olyan nehéz ez, hiszen ő igazából még jól van, de ezek az odakapások aggasztóak.


2022. máj. 28. 19:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nehéz döntés, de neki nem csak az lehet rossz, hogy ha fájdalmai vannak. Azt kell nézni, hogy ez neki milyen így...
2022. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%

Nagyon nehéz döntés, nekem is nagyon nehéz volt meghoznom!


Jól gondold át, én nem altatnék addig amíg jó fizikai állapotban van.


De biztosan egy állatorvos tud csak mondani.

2022. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha már be is kakil többször álmában szerintem az a pont amikor már jobb elengedni.


Nekem a 16,5 éves kutyámnál ott tette be a kaput,hogy amúgy haspók kutyám nem akart enni,semmit. főztem neki csirkehúst, de nem, aztán nem kakilt, csak feküdt,meg meredt maga elé. Mikor állt akkor meg dölöngélt,esett össze. Elvittük orvoshoz,kérdeztem hogy ezek a tünetek vannak. Mondta valószínű megkezdődött,hogy szervezete kezd leállni. Valószínű magától elpusztult volna pár nap múlva,de nem akartam,hogy fájjon neki.


Mondjuk nálam ez a két dolog ha még eszik nem altatnám el viszont, a bekakilás,bepisilés már viszont az a pont amikor jobb elengedni.


enyém is süket és vak volt,bár nekünk sosem kapott oda,itthon nyugis volt. Utcán viszont nem engedtük simogatni,mert ha idegen szagot érzett oda kapott.

2022. máj. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A bepisilésse, bekakilással leginkább az a baj, hogy laminált padló van és akárhogy tisztítom, fertőtlenítem, nem tudom eltüntetni a szagot. Már felhullámosodott a padló. Próbáltam linoleumot letenni, de arra meg rá sem akar lépni, ugyanez van a gumilepedővel is. Régebben sokat volt a kertben, de mostanaban úgy kell neki imádkozni, hogy kimenjen kicsit.

Most nyáron legalább a fekhelye gyorsabban szárad, de így is 4-5 váltásnyi kell, hogy mindig tiszta legyen alatta. A legrosszabb az odakapkodás, mert a gyerekeknek is odakap. Nyilván ott vagyunk velük mi is, de az előszobából nyílik a fürdőszoba és a konyha is, szóval folyamatosan mászkálunk a kutya mellett.

Nagyon nehez döntés, de azt hiszem az altatást kell választanunk, mert nem tudnám megbocsájtani magamnak, ha a gyerekeknek bajuk esne.

2022. máj. 28. 22:47
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de ez már neki sem jó sehogy, nem csak az odakapkodás miatt...
2022. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A kutyanak sem jo ez, hidd el. Azert kapkod, mert bizonytalan, fél, stresszel folyamatosan, mert ugye nem lát, nem hall, es a szaglasa sem lehet a regi... sajnalom.
2022. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a kutyának nincsenek erős és csillapíthatatlan fájdalmai és amíg több a jó időszak az életében, mint a rossz, addig nem altatok. Ha ezen a két kitételen átbillen, meg kell hoznom a döntést.
2022. máj. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
83%
Ez egyertelmuen altatos kategoria!!!
2022. máj. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak közül nálam az indokolná az altatást, hogy már nem érzi magát biztonságban mellettünk.


Volt demensem, de nála nem kellett ezt a stádiumot megvárni, egyéb betegségére már kifogytunk kezelési lehetőségekből. Nem vártam meg, hogy fájdalmai legyenek.

2022. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kihúzná még egy ideig, de minek? Ez már nem élet így neki. Lehet, hogy még nincsenek fájdalmai, de bőven elég, hogy azt se tudja hol van, kik veszik körül. Állandóan stresszel szegény e miatt.

Kitartást kívánok nektek a döntés meghozásához!

2022. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!