Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvos elaltat olyan...

Állatorvos elaltat olyan kutyát, amelyik többször harapott embert?

Figyelt kérdés
Így is százezres a bírság, amit ki kell fizetni a gazdának. Ha még egyszer feljelentik, a hatósági állatorvos hivatalból elrendeli az altatást.

2022. ápr. 30. 01:04
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha még egyszer feljelentik? Szóval meg kell várni még egy harapást? Miért?

Miért nem lehet most elaltatni? Ez a törvény, hogy harapjon meg még legalább 1 embert? Hihetetlen....


Szerintem elaltatja most is.

2022. ápr. 30. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Úgy tudom igen. A kutyaidomáros sorozatban is a fószer, nem tudta megnevelni a husky kutyát. Folyton odakapott az arcához. Túl vad volt, pedig nem harapott csak kezelhetetlen volt. Ott is altatást ajánlott.
2022. ápr. 30. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont azt nem akarja megvárni a tulaj...
2022. ápr. 30. 08:04
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Hogyan harap meg embert az a kutya akit rendesen tartanak, a gazdája ismeri, hogy milyen? Ha van rendes kerítés és nincs kiengedve bóklászni az utcára? Ha pedig valaki bemászik a kerítésen, pl:c-type állampolgár és úgy harapja meg a kutya, ott meg nincs bírság. Nekem is van(ak) kutyá(i)m évtizedek óta, de sosem történt ilyen nálunk, nem is értem a helyzetet...
2022. ápr. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Mik az előzmények?


Mi a törvényi szabályozás erre ma Magyarországon?

2022. ápr. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Az ilyen kutyaknak van 2 het karanten es ha van ra kapacitasa valamelyik allatvedo szervezetnek, akkor atveszik rehabilitacios cellal. Ellenkezo esetben altatnak hiszen kinek kellene egy veszelyes kutya?

De en sem ertem, hogy fordulhat ez elő, a kutyat kotelessege a gazdanak a sajat telken tartani, ha meg tudja hogy veszelyes, szajkosarban kell setaltatni. Tehat hol van alkalma harapni? Vendeget, csaladtagot a portan? Zarja el, kösse meg arra az időre.

2022. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
97%
Hát,ha harap a kutya akkor jobb is,ha altatják,nem kell várni meg egy alkalomra..de amúgy igen,altathatja.
2022. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!