Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat megállás nélkül az...

Miért ugat megállás nélkül az esti sétánàl a kutya?

Figyelt kérdés
Keverék kutya tacskó palotapincsi,1éves lesz.Nappali sétánál nem,de ha 20 óra után van levíve akkor megállás nélkül ugat.Ha jön valaki akkor is,de ha egy lélek sincs az utcán akkor is.Ha kézbe veszem akkor a kezembe is ugat egyfolytában.Nappal ilyen gond nincs!Mitől lehet ez ,és hogyan lehet leszoktatni?
2022. máj. 29. 19:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%

A fiam szerint fél ,ez lehetséges?

Igen. Mondom, hogy vidd haza. De nehéz ezt megérteni. Csak egysze próbéld ki...

2022. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Hát nem fogom hazavinni,nyáron később visszük le,ezt meg kell szoknia.
2022. máj. 29. 20:18
 13/24 anonim ***** válasza:
56%
Némi nevelés elkél neki. De kérdező... semmi köze az ugatási problémához hogy elvégezte a dolgát... És senki nem kíváncsi arra, hogy mikor ürít a kutyád... Ha kötekvésnek veszed, nem annak szántam, de remélem érted az én álláspontom is.
2022. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Ok
2022. máj. 29. 20:35
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy most nyílt ki a csipája, elkezdett "felnőni", napközben viszont meleg van neki, nincs felesleges energiája, de este már lehűl az idő és így fejezi ki az örömét. Ha kaja után viszed, az is lehet egy kiváltó ok, evés után a kutyák általában felpörögnek és ő meg ilyen hangosan ereszti le a feles energiákat. :)


Nekem is van ilyen kutyám, viszont szerencsére vidéken élünk és a mező közepén nem zavar senkit, így ráhagyom :)

2022. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
1%

Mindig rá kell szólni. Úgy,hogy az ugatás abbamaradjon.

Először pórázrántás,rászólsz határozottan.

Ha még mindig ugat,megfogod a nyakánál,az oldalára fordítod,és lenn tartod a földön,amíg meg nem nyugszik.

Következő ugatásnál ismét.

Amíg meg nem tanulja.


Nekem van egy idősebb domináns közepes testű kanom. Megtanítottam némán sétálni a kertesházas övezetben. Igaz,hogy a kerítések mögött minden kutya ugat,de az enyém viselkedjen. Ne szégyenkezzek vele.

2022. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
53%

16# Hú hallod, de szívesen csinálnám ezt veled (najó, nem)


"Ha még mindig ugat,megfogod a nyakánál,az oldalára fordítod,és lenn tartod a földön,amíg meg nem nyugszik."


Szadista!

2022. máj. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
31%

? Miért?


Aki neveli a kutyáját,az szadista? Az szép...


Kérlek írd le,hogy miért.


Mert ez nem fáj a kutyának. Láttál te már szukát,hogy neveli a kölyköt? Sokkal durvábban!


Nem azt írtam,hogy vágja földhöz. Ez a dominancia kifejezéséről szól,finoman kell csinálni, nem állat módjára.


Érdekes,a kutyám rögtön megértette. 2mp múlva már csóválva nyalta a kezemet. Nagyon belegázolhattam a lelkébe...Ja,nem.

2022. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
64%
18# Tudom miről beszélsz de te beteg vagy.
2022. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
65%

#18 "Aki neveli a kutyáját,az szadista?"

Csakhogy az alpha roll az nem nevelés, hanem agresszió.


Kérdező!

1. Akkor pláne állatorvos, ha nemrég kezdte. Hirtelen viselkedésváltozásnál MINDIG állatorvos. (Betegségre, fájdalomra nemcsak letargiával reagálnak a kutyák, fokozott félelemérzet, agresszió is lehet a reakció. Szóval indokolt.)

2. Jó lenne értelmezni a kutya testbeszédét. Kertváros, 21:00kor már minden tele van sünivel. Az én kutyámnak pl. velük van súlyos problémája.

2022. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!