Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta házőrző kutyát...

Milyen fajta házőrző kutyát vegyek? Nagytestű kutyát akarok, imádom a hatalmas kutyákat

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 17:44
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
3%

miért irtok ilyeneket , vannak igen is őrzésre fejlesztett kutyák

ha neki ara kell mi a baj vele ?

ha nagy udvar van akkor meg ott szaladgál eleget , és nem értem ezt a felfogást , sétáltatni

azt kell amelyik panelbe lakik

2010. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
90%

Te jól éreznéd magad egy életen át egy bizonyos területre bezárva? Gyanítom, hogy nem. Minden kutyának kell a séta, különben nem lesz szocializált(mivel nem találkozik idegen kutyákkal, emberekkel).Az ilyen kutyák gyakran "megzakkannak" egy idő után, hajlamosabbak az agresszivitásra. Az pedig elég gyenge kifogás, hogy azért nem sétáltatnád, mert elhúzna téged. Talán meg kéne nevelni és akkor nem fog húzni.

És igen, ha csakis házőrzésre kellene a kutya, inkább vegyél riasztót és ne egy élőlénnyel szúrj ki.

2010. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, ha nézitek a TV-ben az állatrendőrséget, vagy akár a kutyás oktató filmeket, a legtöbben kertes házban laknak és mégis tanulják a sétáltatást.

Mert a kutyát családtagként tartják és nem haszonállatként.

Igaz, egy kutya láncon és egy kertbe zárva is leéli az életét, mert nem tehet mást.

De az ilyen tulajdonostól el kellene kobozni az állatát.

Jó lenne már végre nálunk is elhagyni azt a sok primitív és embertelen szokást/hagyományt!

2010. szept. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
szerintem nem primitív és embertelen az, hogy nem viszem sétáltatni a kutyámat, mikor ott van egy hatalmas terület, ahol kedvére futkoshat.az eddigi kutyáinkat is elvittem sétálni mindig(németjuhászok), de emiatt, hogy találkoztak más emberekkel, állatokkal, szelídebb lett és nem őrizték a házat(pedig erre fele elég sok a c.igány), elszöktek más kutyákhoz.addig egyik sem szökött el amig el nem vittem sétálni.természetesen beismerem azt hogy az állatnak kell a mozgás. De kifejezetten házőrzésre kell a kutya, nem azért hogy ő legyen a harmadik gyerek.Én imádom az állatokat és megfelelően gondoskodom róluk,nem tom mit kell itt izélni...
2010. szept. 18. 23:23
 15/46 A kérdező kommentje:
és nem is csak a házőrzésére, hanem a mamáméra is. Én nem vok itthon reggel nyolctól általában este 16-18 óráig. Ő meg egyedül van, és ha betörnek v jön pár ci.gány kérni ezt-azt, ő meg nem ad és rátámadnak, akkor a riasztó sajnos nem védi meg:S de ha látnak egy vagy két robosztus kutyát akkor, nem hinném hogy egyátalán a kapun belül merészkednének
2010. szept. 18. 23:31
 16/46 A kérdező kommentje:
bocs h hosszú lett....
2010. szept. 18. 23:32
 17/46 anonim ***** válasza:
57%

Egy kutyának nem csak arra van szüksége, hogy fuktkározzon. Ész és ok nélkül nem futkározik. Szüksége van foglalkoztatásra, mert szellemileg is le kell fárasztani.

Ha nem teszitek, akkor a kertben mindenféle nem kívánatos dolgokat fog csinálni "futkározás" közben.

Sőt, szökni is fog, mert feltételezem ivartalaníttatni sem akarod.

Aztán meg ha megugat mindenkit, véd mindenkitől, az lesz a baj, hogy nem jöhet hozzátok senki, ezért vagy bezárjátok, vagy megkötitek a kutyát.

Mert senki nem fogja megtanítani rá, hogy a ti engedélyetekkel bemehet és mikor cselekedjen önállóan.


Olyan élete lesz, mint az állatkerti állatoknak.

De azt hiszem, aki ezt nem érti, annak úgyis hiába magyarázná bárki.

Buta vagy és gondolom szőke...

2010. szept. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
34%

nekem moszkvaim van , és nem sétáltatom mivel egy 70 kg dög engem sétáltatna az biztos , az az egyik a másik meg nem akarom hogy szocializálodjanak ( párban vannak) mivel egy bnagy telepet őriztetek veluk , és nekem épp ugy jo hogy amelyik eber ( családomon kiívul) betenné oda a lábát azt hullazsákba vigyék ki , játszanak egymással , és a mivel erdpő alatt vannak pár vadnyullal is , :D

ezek kutyák nem emberek ,hogy tudják a kettőt összehasonlítani egyesek .... szomorú

2010. szept. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
15%

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:10

aha biztosan jobban érzi magát az a ölkeb amelyikre kabátkáthuznak és kozmetikushoz hordják , ejj ejj

ezek állatok más az igényuk mint az embereknek ,

persze a láncot én is elítélem de mit hgondol a kutyádnak moszgás az hogy te sétálsz mellette , elszomorítlak : NEM. még annyi sem mint az udvar . én kutyám mozogni akar elviszem magammal erdőre és elengedem fél ora alatt visza jön , és legalább 50/ h val rohangál az mozgás neki , kb 2 havonta meg is kapja , mikor megyek a másik kettőhöz a telepre (moszkvaiakhoz- igaz hozzájuk naponta megyek) igaz őket nem engedem ki de csak elég nekik az a 500x800 as terület

2010. szept. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:52

csak azzal a kutyával kell foglalkozni különösebben amelyik egedul van , ha kettő van és kb azonos tipusuk akkor jol elvannak ketten is , látom ez enyémeket ahogy játszadoznak a udvaron , nem megyek hozzájuk játszani harmadiknak még sem szökött még el egyik sem

2010. szept. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!