Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta házőrző kutyát...

Milyen fajta házőrző kutyát vegyek? Nagytestű kutyát akarok, imádom a hatalmas kutyákat

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 17:44
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
amúgy azt meg nem mondta senki, h be akarom zárni 10 évre akárhova is :S :S
2010. szept. 20. 17:23
 42/46 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem viszed sétálni, akkor bezárva lesz a kertben.

Értsd már meg: a séta a kertes kutyának nem a mozgás miatt fontos, hanem a környezetváltozás miatt, hogy ne legyen ingerszegény.

Akinek ezt magyarázni kell, annak már régen rossz...

2010. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Még valami.

Embert akkor tudsz igazán megismerni, ha együtt dolgozol vele.

Kutyát akkor ismersz meg igazán és akkor kerültök közel egymáshoz, ha együtt sétáltok, vagy közös elfoglaltság van.

Addig csak szimpla állattartó vagy, aki haszonállatot tart!

2010. szept. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:
figyi én megértem azt, hogy a kutyát különböző okok miatt el kell vinni sétálni. de te meg azt értsd meg, h lehet szeretni az állatot anélkül is h nem sétáltatod...és sztem nem az én kutyámon kéne sajnálkoznod, hogy nem sétáltatom, hanem azokat a kutyákat sajnáld, akik láncon vannak, amelyiket kidobják az út mellett, a menhelyieket, és sorolhatnám még...
2010. szept. 20. 21:50
 45/46 A kérdező kommentje:
viszont ha szocializálódik, akkor nem biztos hogy megfelelően fogja majd őrizni a területét. lehet, hogy szelídebb lesz esetleg beengedni pl a betörőket és hasonlók...bár ez nagyon sok mindentől függ. (nevelése, fajtája stb)
2010. szept. 20. 21:52
 46/46 anonim válasza:

Szia! Nekünk moszkvai őrkutyánk volt ami a kaukázusi a bernáthegyi stb kutyákból lett kitenyésztve és nagyon imáduk! Nagyon nagy testű és mivel mi nem nagyon tudtuk vinni sétáltatni mert elhúzott de minden nap rohangáltunk be az udvaron és így nagyon jól érezte magát! Azért ment el mert hosszú szőrű és nyáron nagyon meleg van ezért bélcsavarodása volt ezért mindig fésülgesd majd! Szerintem nagyon jó válztás az egész családnak még gyerekeknek is!

14/l

2016. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!