Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta házőrző kutyát...

Milyen fajta házőrző kutyát vegyek? Nagytestű kutyát akarok, imádom a hatalmas kutyákat

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 17:44
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Idézet Márai Sándortól:


"Ne szégyelld Te azt, ha szereted az állatokat. Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz. Hazug proféták és otromba, komisz emberek azok, akik megrónak e vonzalom miatt, s ezt mondják:

Az emberektől lopja el az érzéseket, melyeket a kutyáira pazarol." - ne törődj velük! Szeresd csak nyugodtan kutyádat, ezt a csillogó szemű fáradhatatlan barátodat, aki nem kér barátságáért mást és többet, mint valamilyen szerény koncot és egy-egy simogatást.

Ne hidd, hogy gyöngeség és önzés késztet az állatokat szeretni. Testvéreink ők, s ugyanabban a műhelyben készültek, mint az ember. S értelmük is van, néha bonyolultabb és finomabb, mint a legtöbb embernek. Mások nevezzék gyöngeségnek az állatszeretetet, gúnyoljanak ezért, Te sétálj csak a kutyáddal...Jó társaságban maradsz - s Isten tudja ezt."

2010. szept. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
oké. ez szép,én is szeretem Márait. de az, hogy nem tudom elvinni a kutyámat sétálni, az nem azt jelenti, hogy nem szeretem...de sztem te ezt nem érted meg, mert nem is akarod....
2010. szept. 19. 22:45
 33/46 Dalma1997 ***** válasza:
elég ha egy óriás nagy termetű kutyát választol pl: leonbergi ,kaukázusi juhászkutya ,bernáthegyi , howawart
2010. szept. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
89%
Én most ezt nem olvasom végig, csak egyvalamire reagálok. Kedves Kérdező! Zárd be magad az udvarodba úgy 10 évere és futkározz kedvedre! Kiváncsi vagyok, mennyi idő alatt bolondulsz meg! Aki ilyen marhaságokat beszél, hogy a kutya majd kedvére szaladgál az udvarban, az még nem látott kutyát! Amelyik egész nap le-föl rohangászik a kerítés mellett, az nem azért teszi, mert ehhez van "kedve", hanem azért, mert már megbolondult. Az én kutyámnak is van nagy udvara, ahol kedvére szaladgálhatna, de mégis inkább alszik egész nap. Azután este valóban kedvére szaladgál a mezőn a többi kutyával, jól elfárad és nyugi van másnap estig. Nem szedi szét napközben a kerítést, nem ássa fel a kertet, nem tesz tönkre semmit amíg mi nem vagyunk otthon. A kutya nem attól boldog, hogy nagy kertje van, hanem attól, ha levezetheti az ösztönenergiáit! Az ösztöne pedig azt diktálja, hogy menni kell, felfedezni, szagolni, szaladni, szabadon erdőn-mezőn falkában a többi kutyával! Ez a vadászat mai megfelelője egy háziasított fajnál. Az én kutyám akkora súlyú, mint a barátnőm, de vagy ötször akkora ereje van, mégsem kérdés, hogy ki sétáltat kit. Ez csak nevelés kérdése. Egy kutyával foglalkozni kell. Napi több órás elfoglaltság. A riasztó valóban hatékonyabb, egyszerűbb és olcsóbb megoldás. Csak arra kell odafigyelni, hogy el ne felejtsd bekapcsolni.
2010. szept. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
Dalma1997-nek üzenem, hogy az óriástestű kutya is csak kutya, ugyanolyan igényekkel, mint bármelyik fajtársa. Ott van a felsorolásodban az én kutyám is, és igenis igényli a sétát és a foglalkozást.
2010. szept. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
kangal,kaukázusi,bernipásztor,dán dog,bull masztif,német dog,írfarkas kutya,bernáthegyi,ujfundlandi ezek jó nagyon és jók házürzünek is.:D kangal: [link] német dog: [link] ja a fajtákat írd be a google.hu-ba és ki adja mekora a kutya :D sok sikert
2010. szept. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
utcso vagyok ha nem foglalkozol velük eleget és nem futatod,nem sétáltatod ugy el ránt a keritésen keresztül magával visz mint forgo tornádo még ha fel ugrál rád vagy csak ahogy írtad hogy szaladgál kedvére de ha nem foglalkozol vele te leszel a vacsija ez nem vicc,nem mese ez van,csak ház örzönek egy kutya semm való a kutya családtag,barát,védelmező ha kell de leg inkább egy érző,hűséges barát,társ de a te le sz@arod magasról igényeit,s nem leszel falka vezér könnyen maga alá rendel és onnan nincs vissza út ha bebolondul ekkor harap, és át veszi falkavezérségi helyét és te csak falka tag leszel igy azt csinál amit akar el veszi élelmed ha ugy adodik ha elen álsz helyre idomit .aki nem ért kutyához az ne vegyen kutyát csak max plüss kutyát,egy kutya érez nem valami tárgy vagy hasonló neki is meg kell adni a tiszteletet 1-2 x-i sátával és legalább 1-2-3 óra foglalkozásal ha ezt te nem tudod számára nyujtani akkor ne vegyél mert nagy baj lesz még eből s hidd el vegyél inkább riasztot
2010. szept. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat! igazatok van, de abban viszont nincs hogy én nem adom meg a kutyának az igényeit. eddig is voltak kutyáink, mindegyiket elvittem sétálni. viszont most nagyon kevés szabadidőm van. én szeretem az állatokat és tudom hogy szüksége van a mozgásra. de azért ha nem bánod, nem zárom be magam az udvarra 10 évig...ezt a vitát sokáig lehetne folytatni, nektek is igazatok van és nekem is. kösz a tanácsokat!
2010. szept. 20. 15:28
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

NEM KÖTELEZŐ KUTYÁT TARTANI!

Csak azért, mert állítólag "imádod a nagytestű kutyákat" nem kellenen bezárni tíz évre az udvarodba.

A kutyának nem csak arra van szüksége, hogy futkározzon a kerben és hogy őrizze a házat napi huszonnégy órában.

Te sem dolgozol szünet nélkül.

Kell a kutyának is kikapcsolódás, változatosság és elfoglaltság.

A séta nem csak fizikai mozgás számára, hanem új területen új inger és új viselkedés. Más emberek és állatok, más szagok és nem kell a területét őrizni, lazíthat. Enélkül nem lesz kiegyensúlyozott kutya.

Nem lehetsz annyira önző, hogy csak a "cukiságát" látod benne és nem veszed észre azt, hogy szenved.

Ha nincs rá időd, akkor ne tarts kutyát.

2010. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
kedves Oncogito! neked sem kötelező osztani az észt, sztem aki elolvasta ezeket a válaszokat, az mind felfogta h kell neki a mozgás. és nem te fogod megmondani h tartsak-e kutyák, v nem. persze egy kutyát nem lehet "kihasználni", de te már annyiszor leírtad h mi kell neki a mozgás, h ez már túlzás. én is tudom h kell neki a mozgás. majd a nekem nem lesz rá időm ak majd majd megkérem a nővéremet...szal nehogy már ezen akadj ki h sétálni fog e vagy nem.
2010. szept. 20. 16:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!