Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta házőrző kutyát...

Milyen fajta házőrző kutyát vegyek? Nagytestű kutyát akarok, imádom a hatalmas kutyákat

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 17:44
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kutyák (kinai kopasz kutya) akikre a hideg miatt kell kabátot húzni.

De az biztos, hogy az a kutya érzi jól magát, akivel foglalkoznak. A kutya ugyanis falkaállat és rengeteg esze van. Ha nincs kihasználva, ha nincs megdolgoztatva, ha nincs megtanítva arra, hogy mit vár tőle az ember, akkor nem kívánt viselkedést vesz fel.

Az a kutya, akit kicsaptak a kertbe, hogy őrizze a házat, pont olyan boldogtalan, mint az a kutya, akit divatból ciomáznak.

Az egyiknél azt hiszik elég neki a kert, a másiknál meg azt hiszik, hogy a cicomának örül.

Egyik sem jó kutyatartó, egyiknek sem való kutya.


Aki nem szán időt a foglalkozásra, aki nem életformának tekinti a kutyatartás, annak nem lenne szabad kutyát tartani.

2010. szept. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Még valami egy kutyával nem csak játszani kell, hanem tanítani.

Ismétlem, szellemi foglalkozást igényelnek, mert észlények.

Minek tart kutyát, aki nem foglalkozik vele?

Hogy legyen? Hogy a kert dísze legyen?

Mennyivel van jobb dolga, mint aki a kanapé dísze...?

2010. szept. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
szerintem a kutya nem ember, sem nem gyerek, hogy babusgatni kelljen. a házőrző kutyák többségének a vérében van a terület őrzés, és sztem nem azt igényli hogy úgy viselkedjenek vele, mint egy emberrel, meg sétáltassák(jó kell neki a mozgás, de a sétáltatás édes kevés). Azért sorolják pl a komondort a házőrzők közé mert az van ösztöneiben hogy megvédje a területét, és nem az hogy eleget babusgatták-e ,meg hogy volt-e ma sétálni. egy 70kilós állatot sétáltatni...és ha nem tudom megfogni és mondjuk kiszalad egy kocsi elé? ugye nem is kell folytatnom.A szeretet sztem nem abban nyilvánul meg hogy sétáltatom-e vagy nem, hanem hogy egészséges-e, jól táplált-e az állat.Egyébként az eddigi kutyáink mind ivartalanítva voltak;)
2010. szept. 19. 10:30
 24/46 A kérdező kommentje:
a többieknek pedig köszönöm szépen a válaszokat:)egyét értek velük:)
2010. szept. 19. 10:34
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Még valami.

Ha mákszemnyit értenél a kutyákhoz: mindegyikben benne van a területvédelem, mert elsősorban falkaállatok és ez van a génjeikbe programozva.

Hogy milyen mértékben, az már azon múlik, mennyire kötődik a falkájához.

2010. szept. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
nem gondolod hogy szánalmas az hogy itt veszekszel azon, hogy kell-e sétáltatni egy kutyát vagy nem? ez az én véleményem, és ha lesz ilyen nagy testű állatom, akkor, mivel nincs rá időm, nem fogom sétáltatni. nem az a dolga hogy sétáljon, hanem hogy őrizze a házat. aztán felőlem írhatsz amit akarsz, attól nem lesz több időm:S sztem egy állat sem örül annak ha úgy kezelik mint egy embert, kabátot húznak rá, meg sétáltatják. nevetséges:S a panelban élő kutyákat kell sétáltatni, nem azt ameiknek hektárnyi területe van a "sétálgatásra"!!
2010. szept. 19. 12:30
 27/46 anonim ***** válasza:
91%

Igen, a rossz kutyatartók megnyilvánulása.

Remélem, lesz állatvédő a környezetedben, aki majd tenni fog érte, hogy ne bezárva élje le az életét.

Mert az állattartás kedves akár tetszik neked, akár nem nem magánügy, hanem közügy.

Aki nincs tisztában a kutya igényeivel, az ne tartson kutyát.

Kabátot vehetsz, amilyet akarsz, hordod vagy nem, a te dolgod. De állatot ma már nem tarthatsz tetszésed szerint -- szerencsére.

2010. szept. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
neked az a véleményed, nekem meg ez. úgy tűnik hogy te akarod megváltani a világot. hát el mondom neked, hogy vannak itt az én falumban olyan rotik, akik mezőgazdasági gépeket őriznek akkora területen, amelyen elfér mondjuk 6 traktor, mégsem jelenti fel a tulajdonosukat senki, mivel van annyi eszük, hogy felfogják azt, hogy a kutyák nem azért vannak ott, hogy babusgassák őket, hanem mert védik az adott területüket. ja és őket sem viszik naponta sétálgatni. tudod nem mindenki olyan időmilliomos mint te, van aki dolgozni is szokott;)
2010. szept. 19. 13:22
 29/46 anonim ***** válasza:
hahaha , kutyának meg van a szabad akarata , amint szenvedni fog ától hogy nem kell követnie a gazdáját pórázon nyakörvvel kutyasétáltatás címen , hanem csak szabadon szaladgál az udvarba ,azonnal megszökik , de ti látatok már ilyet ? hogy egy kutya ezért szökne meg? NEM
2010. szept. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
de ha már ennyit törődünk a kutyák "érzelmeivel", akkor gondoljuk hogy milyen érzés az állatnak, hogy a nyakára teszik a nyakörvet, meg pórázon vezetgetik. az ilyen nagy kutyák meg szeretnek futkosni nagyon és így nem futkoshatnak, mert akkor a nyakörv szorítja a torkukat. szal én ezt nem nem díjazom annyira....
2010. szept. 19. 16:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!