Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelelő felkészülés mellet...

Megfelelő felkészülés mellet egyes kutyák letudják futni a maratont?

Figyelt kérdés

Nyilván nem pincsikre gondolok vagy tacskóra, hanem mozgásra jobban alkalmas, nagy mozgás igényű kutyákra.

Mennyi a max táv, amennyit kutyával futottatok már?

Én jelenleg 9-10km-ereket futok a kutyámmal, azt látom rajta h bírja, ha abbahagyjuk a futást, akkor még utána is játszana, futkározik, labdázik, botokat keres.

Így elgondolkodtam rajta h felkészítem magamat és őt a maratonra.

Gondoltam megkérdem itt, de majd az állatorvostól is megfogom ha arra járok, nem sokára úgyis éves oltása lesz.



2022. máj. 30. 18:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Neten ezt találtam:

"

Yes, with a little bit of patience and heavy-duty training, any dog can run a marathon which is approximately 27 miles. It's one thing to know that your dog could run a marathon, it's another thing to actually get your dog to do it.

"


Ez alapján lehetséges akkor. Én is úgy gondolom hogy megfelelő felkészülés mellett letudja futni velem.

2022. máj. 30. 18:44
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Viccelsz? Egy husky, malamut még szánt húzva is, zord körülmények között lefut napi 40’kilómétert, akár mindennap egy héten keresztül…


Ha egy embernek megy a maraton, akkor nyilván egy kutyának is.

2022. máj. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy egészséges, felnőtt edzett kutya simán lefutja, az extrém nagy és extrém kicsi fajták nem, DE! én voltam olyan teljesítménytúrán, ahol egy BICHON végigment az 55 km-es távon... nyilván nem a semmiből, fel volt rá készülve, máskor is jár túrázni.

Láttam 100 km vagy afeletti távon vizslát, mudit, foxit, bordert, gordon szettert, bull típusút és keverék kutyákat is.

A lényeg, hogy egészséges legyen a kutya, és ne a nulláról kezdjed, hanem ő is eddzen, fokozatosan készüljön fel.

2022. máj. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá az Iditarodra.

Változó táv, de kb. 1500-1700 km. A legrövidebb idő, ami alatt teljesítették, 8 nap meg egy kicsi. De extrém rossz időben is beérnek 2 hét alatt. Oszd vissza. És ezek a kutyák nem csak futkároznak, hanem szánt húznak, meg a dolog jellegéből adódóan egymást rángatják futás közben mindenfelé, ami megduplázza az erőkifejtést.

Nyilván ezek különlegesen képzett kutyák, de gyakorlással egy erre alkalmas kutyának az egyetlen napi futás nem fog megártani.

2022. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor folytatom a futást vele és növelem majd a távokat fokozatosan és több húst/zsírt adok majd neki.


Azért kérdeztem, mert itt a környéken többször megkaptam már, "jajj szegény kutya, hát bírja???"


Menhelyes kutya, kb akkora mint egy border collie hasonló paraméterekkel, meg látom rajta hogy szeret velem futni, szóval szerintem nem lesz gond, akkor ha fokozatosan hozzászoktatom az egyre nagyobb távokhoz.


Egyébként igaz, a számhúzó kutyákra nem is gondoltam, csak elbizonytalanítottak ezek a "megmondó" emberek a futópálya körül, hogy a kutya nem bírja, de gondolom a sajátjukból indulnak ki.

2022. máj. 30. 19:29
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt vedd figyelembe, a szánhúzók hidegben futnak.

Nyáron sokkal kisebb terheléssel edzenek és nem nap közepén.

Az sem mindegy egy kutyának, hogy túrázik földutakon általában, vagy úttesten, betonon fut.

2022. máj. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

A 1990-es években nekünk egy német vizslánk volt, az egyhetes lovas túrát röhögve futotta a lovakkal (napi 40-50 km), minden évben. 10 éves kora után már csak egy-egy napos túrákra mentünk. 19 évesen egy csikó rúgta meg, a bordák átszakították a tüdejét, pár perc alatt meghalt :(


Ha nem panelban tartod a kutyád, és nem csak napi 2x félórát sétálsz vele, akkor a közepes vagy annál nagyobb testű kutya imádni fogja, hogy naponta futsz vele, és elviszed évente kétszer vagy többször maratonra.

2022. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm napi 30km-t futtatja a dobermannját bicikli mellett.
2022. máj. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Bizonyos fajták felkészíthetők, de kutyával nyári időszakban nagyon ésszel kell futni! Árnyékos, erdei úton, hűtőmellénnyel, folyamatosan frissítve, adhatsz neki kutyáknak való izotóniás italt, és nem árt, ha megtámodatod a keringését és a tüdejét is kiegészítőkkel.
2022. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá az eddigiekhez, hogy orvos lássa a kutyát mindenképpen, ha aktívan akarsz sportolni vele, nem az oltásokra meg alap dolgokra gondolok, hanem mondjuk hogy nincs-e olyan elváltozás, ami növelné a sérülés kockázatát, rendben van-e a csontozata, szóval ilyen sportorvosi jellegű kivizsgálás jó lenne. Ez segít abban is, hogyan növelheted a terhelést.
2022. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!