Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelelő felkészülés mellet...

Megfelelő felkészülés mellet egyes kutyák letudják futni a maratont?

Figyelt kérdés

Nyilván nem pincsikre gondolok vagy tacskóra, hanem mozgásra jobban alkalmas, nagy mozgás igényű kutyákra.

Mennyi a max táv, amennyit kutyával futottatok már?

Én jelenleg 9-10km-ereket futok a kutyámmal, azt látom rajta h bírja, ha abbahagyjuk a futást, akkor még utána is játszana, futkározik, labdázik, botokat keres.

Így elgondolkodtam rajta h felkészítem magamat és őt a maratonra.

Gondoltam megkérdem itt, de majd az állatorvostól is megfogom ha arra járok, nem sokára úgyis éves oltása lesz.



2022. máj. 30. 18:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, jelenleg 7-8 kilométereket futok a kutyussal heti 3-4 nap :). Sajnos kicsit mohó voltam és túlzásba vittem a múlthéten így a sípcsont körüli izmaim meghúzódhattak, ami elvileg futóknál gyakori, szóval 1 hete most pihenek, de pár nap és újra neki vágok kicsit több ésszel. Megkellett tanulnom a leckét, hogy a "séta" nem szégyen futás közben, szóval amíg nem épül ki a megfelelő izomzatom addig sétálok is majd 2-3 kilométerenként , hogy csökkentsem a sérülés esélyét.

A kutyámnak ilyen baja nem volt, nagyon hamar megszokta. Az elejém kullogott, nem bírta, de most lefutjuk a távot és utána mint valami őrült vad mókus elkezd futkorászni körbe körbe örömében :D

2022. aug. 15. 16:13
 12/12 anonim ***** válasza:

9!

8as vagyok. A dobermannal Nyíregyháza útjain futnak. Minden nap.

2022. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!