Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltathatják a pitbullomat,...

Elaltathatják a pitbullomat, ha valaki rám hívja a rendőrséget, ha póráz nélkül viszem emberek közé?

Figyelt kérdés

2022. jún. 6. 19:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
93%

A jogszabályok alapján Magyarország területén /elkerített magánterületeket leszámítva/, akár tetszik akár nem nagyon-nagyon kevés kivételtől eltekintve kötelező bármilyen(!) kutyán a póráz. És lehet lepontozni, de tessék el ballagni és jogszabály módosítást kérni. Pénzbírsággal sújthatő nem is kevéssel. Ha mindez erdőben történik és a vadászban megfordul az a gondolat, hogy "úgy láttam, hogy vadat űz" akkor azonnal minden előzetes értesítés nélkül ki is lőheti a kutyát. Nem egy ilyen eset volt már, és általában a vadász megúszta. Egy kis média hiszti volt, de a végén a gazdát hozták ki hibásnak.


És aki lepontoz annak javaslom, hogy njt.hu és nézegesse a jogszabályokat. Nem a válasz "tetszik/nem tetszik" a "válasz hasznos/nem hasznos gomb". Nekem sem tetszik, hogy ilyen a jogszabályi környezet, de ezen nehéz változtatni.

2022. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
93%

"Harapás esetén sem altatnak, max ha a gazda kéri."


Nem egészen, ha egy kutyát harapás miatt megfigyelés alá vonnak, akkor van olyan helyzet, hogy altatásra ítélik, függetlenül attól, hogy a gazdája mit akar. Ez is rögzítve van jogszabályban.

2022. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
12%

Sok minden van rögzítve jogszabályokban meg törvényekben, a gyakorlat mégis eltérő...


Én az általános gyakorlatot írtam le.

2022. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
82%
Ha kutyaharapás miatt eljárás indul, a jogszabályban rögzítettek szerint történnek a dolgok. Ha nem indul eljárás, mert Morzsika csak odakapott, amiért hülye voltál, és csak azért is meg akartad simogatni, pedig elhúzódott, kitért, és erősködtél, amiatt nem indul eljárás, de ha két agresszív kutya kirohan a szar kerítés mögül, és megtép egy gyereket, aki épp hazafelé tart az iskolából, amiatt indul eljárás.
2022. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
93%
Szegénykém, nincs pénzed porazra? Vegyek neked egyet?
2022. jún. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!