Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a sci-dog...

Mi a véleményetek a sci-dog kutyaiskoláról? Tapasztalat? Ezzel a problémával tudnak segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy mentett, kan vizslakeverékem, 1 évesen, ivartalanítva került hozzám. Első kutyám, de a menhelyen nagyon kedves, meghunyászkodó volt, sétáknál se volt gond, már a látogatások alatt elkezdett kötődni hozzám, ezért mindannyian úgy gondoltuk, hogy jó ötlet az örökbefogadása.

A problémák kb. 1 hónappal az örökbefogadása után kezdődtek, elkezdett morogni azokra a kutyákra, akik a közelembe jöttek. Nagyon nagy feneket nem kerítettem neki, jártam vele csoportos képzésre, ott a többi kutya között szépen viselkedett, nagyon gyorsan tanult, csoportelsőként vizsgázott. Néha előjött ott is ez a viselkedés, de az oktatók se gondolták ezt komoly gondnak, annyit mondtak, hogy tiltsam én pedig jól le is szidtam érte. Tudtam, hogy én is elkényeztetem, a menhely előtt az utcán élt, nagyon szomorú élete volt és ezért valószínűleg én is túl tutujgattam, ami ártott neki.

Aztán elkezdett már azokra a kutyákra is morogni, akik csak a közelünkbe jöttek, leginkább ivaros, vehemensen közelítő kanokra. Ezzel már külön viselkedésterapeutához fordultunk. Ott felhoztak más kan kutyákat a pályára, akikre ha morgott az oktató megrángatta, megverte, a földre nyomta. Itt szépen alakult, egyre inkább elkerülte elkezdte kerülni a felhozott kutyákat, viszont séta közben már azokat a kutyákat is kerülte, szukákat, ivartalan kanokat, akikkel addig játszott. Sétán egyszer-egyszer azért előfordult, hogy rámorgott nála nagyobb kan kutyákra, ezért próbáltam leszidni ahogy az oktatótól láttam.

Aztán az egyik foglalkozáson a felhozott kutya morgott oda az enyémnek és erre teljesen elszabadult az enyém, mint akinek átkapcsolt az agya gyilkos üzemmódba, még az oktatónak is nekitámadt, aki ezért addig szidta, míg össze nem pisilte magát a kutyám. Ennek ellenére egyre többször fordult elő, hogy rátámadt az oktatóra is, amikor az leszidta őt.

Most ott tartunk a kutyával, hogy csak fojtóval és szájkosárral tudom biztonságosan sétáltatni, az oktatóval is szájkosárban gyakorol, én meg inkább nem szidom le, mert kiszámíthatatlan, hogy hogy reagál, így rám még nem támadt soha.


Nagyon furcsán néz ki egyébként amikor támad, behúzza a nyakát, teljesen magaalá csapja a farkát és közben viszont teljes erővel harapni akar. Mint aki tudja, hogy nagyon le lesz szidva, meg lesz verve, de mégis megéri neki támadni.


Nagyon szomorú vagyok, lassan fél éve járunk mindenféle kutyaiskolába és csak romlik a helyzet, folyton megverik a kutyát, sokszor azon gondolkozom, hogy rosszabb az élete, mint a menhelyen. Én nagyon sajnálom a kutyát, ezért nem is tudok elég határozott lenni, az oktató hiába határozott, simán nekimegy. Egyszerűen hihetetlen, hogy a kedves, játékos, minden feladatot teljesítő kutyámból egy agresszív vadállat lett, és minden csak egyre borzalmasabb.

Azért gondoltam a sci-dogra, mert ők elvileg semmilyen averzív módszert nem használnak, mindent, még a viselkedésterápiát is pozitív megerősítéssel tanítják. Annyiszor volt már megverve a kutya, teljesen eredménytelenül, hogy nem akarom ennek többet kitenni, de szeretném, ha valahogy változna a helyzet. Szerintetek? Vagy ez náluk is csak szlogen?



2022. jún. 9. 21:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
38%

Ahogy fentebb is írták, a régi, falkaszerű rangsor kialakítása már nem az igazi megoldás. Egyébként működne, ráadásul a kutyák szeretnek így élni, hiszen ez náluk a természetes. A gond az, hogy mi, emberek nem szeretünk így élni, legalábbis a legtöbben. Ezért aztán nem is hatékony, ahogy viselkedünk közben.

A kutya viszont ugyanúgy fogékony egy "családiasabb" nevelésre is, de ehhez tudni kell, mit-miért teszel. Amennyit tudok a tükör módszerről, ott pont ezt tanítják. Elsősorban a gazdát kell megtanítani a megfelelő kommunikációra, a kutya viselkedésének olvasására. Ha úgy kezdesz el a kutyával viselkedni, hogy bízzon benned és abban, hogy te jobban tudod a dolgokat, szinte egyik napról a másikra megváltozik az ő viselkedése is. Ehhez nem kell "keménykezűnek" lenni, nem kell megverni, "ledominálni", stb. De ezt egy tükörmódszeres kutyasuliban sokkal jobban elmagyarázzák, mint én tudnám.

2022. jún. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%
A farkasok is családmodellben élnek, egy falka a szülőpár és az ő utódaikból áll. Konfliktus akkor van, ha külsős egyed jön a képbe, aki nem tagja a családnak.
2022. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%
A farkascsalád és az embercsalád viselkedése között azért van különbség, nemde? Én erre gondoltam.
2022. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%

Az agresszió csak agressziót szül. A veréssel csak a tünetet próbálták elfojtani, a kiváltó okot nem is keresték meg. Aztán az eleve valamire így reagáló kutya még a plusz verés miatt is stresszel, így persze, hogy rosszabb lett.

Erre szoktam mondani, hogy ahol elfogy a tudás, ott jön az erőszak. Tartsátok észbe, bárhova is jártok suliba.


Nem oda, de szintén olyan helyre járunk suliba, ahol a tréner etológus. Ezerszer jobb, mint ahova előtte jártunk.

2022. jún. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha ilyet csinált volna az oktató a kutyámmal, biztos én is megvertem volna, de őt azért mert inkompetens idióta.
2022. júl. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
18%

Kutya trénerként sajnos azt kell mondanom, hogy át lettél verve és a kutyád szívta meg.


Légyszíves jelentsd fel a kutya iskolákat, mert amit műveltek az állat kínzás. Kíváncsi lennék a nevekre ...


A scidog a legjobb esélyed jelenleg, mivel a kutyád agresszív lett normális azonos nemű reaktívból. Ez a te hibád is, mert hagytad több embernek hogy rángassák, MEGVERJÉK, A NYAKÁRA TERDELJENEK!!?! Normális ember,de főleg nem a gazdája nem hagy ilyet. A fojtó és a rángatás igenis fáj neki, nem tudom ki mondta neked ezt a baromságot hogy nem. A kutyák bőre fele olyan vastag, mint az embereké, és a nyakuk különösen idegekben gazdag. A kutyád folyamatosan retteg és ezért támad ki. Keresd fel a scidogot és Katinkával beszélj, ő a vezető.


És szégyelld magad, hogy ennyi embernek hagytad hogy bántalmazzák a kutyádat. Bolha se való neked, nemhogy kutya

2022. szept. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Kedves kérdező,

kicsit több, mint egy éve találtam rá erre a threadre- pont arra a kérdésre kerestem én is a választ, hogy vajon a Scidog is csak a leírásában averzív mentes-e, ahogy a többi iskola. Miután elolvastam itt a választokat, beiratkoztam, meghallgattam számos online tanfolyamukat, részt vettem minden eseményükön és végül jelentkeztem oktatónak. Mindeközben nagyon sokat gondoltam a leírt történetre, de mikor megkérdeztem tőlük, hogy vajon eljutott-e ez a kiskutya hozzájuk, nem tudták megválaszolni, mert annyi hasonló eset van, hogy lehetetlen megmondani.

Nagyon örülnék, ha beszámolnál a fejleményekről:) (még jobban, ha valami pozitív változásról:))

ápr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!