Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta utáni (futás miatti)...

Séta utáni (futás miatti) lihegés esetén mikortól egyen-igyon a kutyám?

Figyelt kérdés
Általában sétáltatás után szoktam etetni. Az utóbbi időben észrevettem, hogy ilyenkor többet liheg, szó szerint zihál. Ebben közrejátszik a többi kutyával való alapos futás, másrészt a nagyobb meleg. Egészségügyi szempontból indokolt-e megvárnom, amíg kilihegi magát (ami akár több mint húsz perc is szokott lenni) és csak utána adjak enni-inni, vagy nem szükséges?

2022. jún. 13. 23:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%

Minden egyutt futasunkhoz viszem a 1,5 liter mentes asvanyvizet a kezemben a kutyamnak es magamnak. (Egy uvegbol iszunk. Sose vagyunk betegek.)

Futas kozben meg telen a minuszokban is meg szoktam itatni par kortyot kb 5-10 sprint utan meg mindig,amikor latom,hogy nagyon liheg. Sose varok 5 masodpercnel tovabb.


Telen a minuszokban hideg a vizunk,sose lesz bajunk tole.


Hust es fott zoldseget is viszek mindig neki es parancsokat is gyakorlunk kozben a poraz nelkuli szakaszon. Futas kozben siman eszik kis falatokat ,ha hivasra odajon /megvar stb.

35 kg a kutya,kockas izom van a hatan meg a combjain.

2022. jún. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Várd meg, amíg kilihegi magát. Indokolt megvárni, mert hányást, hasmenést, gyomorpanaszokat, sőt, bélcsavarodást is okozhat, ha ilyen ziháló állapotban eszik.
2022. jún. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
1es nagyon buta vagy, már ne is haragudj. Nyáron ki is nyírhatod, ha a felhevült kutyát egyből hideggel itatod.
2022. jún. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#2 Az ivásra is érvényes ez? Azaz mihelyt hazaérünk, rakjak el előle minden edényt, és csak akkor rakjam eléje (kaja-vízzel) ha kilihegte magát?
2022. jún. 14. 02:02
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
2-es vagyok. Igen, a vízzel is várj, a víz, pláne a hideg, a tüdéjét is "leforrázhatja", ha túl van hevülve és zihál.
2022. jún. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

Sotetek,az asvanyviz nalam van a kezembe. Nincs behutve. A levego homerseklete kb….

Futas kozbe hogy is hutenem??


Jo,h olyanok irnak,akik nem jarnak futni a kutyaval. Igenis igenyli kozbe a par kortyos ivast. De ezt is irtam,meg kene tanulni olvasni.

2022. jún. 14. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem aki képes olyan hülyeséget leírni, hogy nyári szaladgálós séta közben nem lehet inni, meg hogy a lenyelt víz "leforrázza" a tüdőt (!!), az inkább ne minősítsen mást. Az meg kicsoda, aki hűtött vizet ad a kutyának, hogy ennyire hadakozni kell ellene? Senki még csak hasonlót se írt.

Természetesen futás közben lehet, sőt kell is inni. Embernek is, kutyának is. Utána is.

Kajával én meg szoktam várni amíg lehiggad, hogy ne legyen belőle hányás. De gyomorcsavarodás is úgy alakul ki, hogy kaja->megtelt gyomor->futkározás. Csak a miheztartás végett.

2022. jún. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Hogyne ihatna. Nyilván nem olyan jéghideg vizet kell neki adni mint amilyen hideget mi iszunk, bőven jó a kutyáknak a pl 20 fokos víz, nekik nem akkora élvezet mint nekünk, nem kortyolgatják, hanem nagyban nyelik. Kaját még sosem adtam neki úgy, hogy közvetlen előtte vagy közvetlen utána rohangálás volt. Eszembe nem jutna.
2022. jún. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Hideg vizet nem ajánlott felhevült állapotban inni, de szobahőmérsékletűt miért ne adhatnál neki. A kajával várj kicsit, amíg pihent állapotban lesz.
2022. jún. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%
A 40 fokos melegben felhevült kutyának nem kell olyan hideg, hogy neki mégis az legyen, de nem fogjátok fel... saját magam is szivattam meg így, pedig az sem hűtőből volt, azt hittem elájulok, olyan szar volt ..
2022. jún. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!