Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma ivartalanítják a kutyám...

Ma ivartalanítják a kutyám (szuka). Kérlek győzzetek meg, hogy nem csinálok rosszat?

Figyelt kérdés
Nagyon féltem őt. Nálunk teljeskörű családtag, imádja a lányom is, meg hát mindenki imadja, egy kis 3 kilós 1 éves szeretetcsomag. Nemrég halt meg a mamám kutyája méhgyulladásban, úgyhogy ezért is, meg egyébként is mindenképp szerettem volna ivartalaníttatni, de most valahogy úgy érzem, hogy rosszat teszek vele, mert egy műtétnek teszem ki, amikor lehet semmi baja nem lenne neki. Benti kutyus, vemhesség sem lenne, csak igazából az eszemmel tudom hogy jó az ivartalanítás, de most mikor őt visszük akkor úgy sajnálom őt. Férjem is sajnálja hogy szegény kiskutyát fölöslegesen megműtik... Kérlek ne szóljatok le, nálunk kb gyerek a kutya. Ugye tényleg "jó" lesz ez neki?

2022. jún. 14. 09:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Ivartalanítással csak jót tehetsz neki!Sok betegségtől ezzel megóvod!
2022. jún. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Ivaros szukák időzített bombák, hogy mikor van szükség azonnali műtétre gennyes méhgyulladás miatt.
2022. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Megértem hogy így rossz érzésetek van, de nyugi ezzel hosszútávon tezstek jót a kutyussal. Rengeteg betegségtől óvjátok meg ezzel, meg persze a tüzelési időszak sem lesz emiatt ami szintén pozitív dolog. Meg ez az ivartalanítás annyira rutin műtét hogy gond nem szokott belőle lenni. Arra figyeljetek hogy műtét után amikor még csak ébredezni fog az altatásból ne kerüljön magas helyre nehogy leugorjon és rosszul essen ha hirtelen felpattanna meg legyen biztonságos helyen ahol nem érheti sérülés a műtét helyét. Aznap picit kómás lesz, meg jobb békén hagyni ha a kutyus nem akarja hogy simogassátok, de másnapra már semmi baja nem lesz.
2022. jún. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Az lehet, hogy vemhesülni nem tudna, de minden egyes tüzelés növeli az emlő és a méhgyulladás esélyét. Van olyan, hogy a kutya 2 hetene tüzel. Ne akard, hogy akkor kelljen műtetni, mikor már muszáj, mert meghalhat. Jót teszel vele, ha most ivartalaníttatod!
2022. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem nő vagy, akkor kérdezd meg a női családtagjaidat, vagy olvass utána milyen érzés mikor ömlik a nemi szervéből a vér. Csak mert ugyanez lejátszódik a szuka kutyáknál is, csak szerencsétlen állat nem is tudja mi van vele, a gazda meg mérges rá mert mindent összevérez, akkor rárakják a pelenkát amiből szerencsétlen kutya megint nem ért semmit. Hidd el, egyikőtöknek se kell ez.
2022. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Én is sajnálom a gyerekemet, amikor a fogászatra viszem, de tudom, hogy meg kell tenni, mert jót teszek vele.


Amúgy meg egy rutinműtét.

2022. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Pár nap alatt rendbe is jön a kutyád műtét után. Gondolom elsősorban emiatt aggódsz, vagy a lehetséges komplikációktól, de hidd el, simán átvészeli. Csak legyél ott vele az idő alatt, és a varratszedésig figyelj rá (általában 2 hét.)
2022. jún. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Ivartalaníts!!!

Előző kutyusommal nem tettük meg, úgy voltunk vele kerítésen belül van, soha nem lesznek kiskutyák. Az utolsó évek szenvedéssel teliek voltak neki szegénykémnek, emlődaganat, mely mindig kiújult, a legvégén meg gennyes méhgyulladás. Ugye korábban nem tudtam, hogy ha nem ivartalanítok, akkor tuti szinte hogy ezek lesznek neki.

Most van ismét egy szuka kutyusom, szemem fénye, pont most tüzel 11 hónaposan, utána várok 3 hónapot és ivartalanítás. Soha de soha nem hagynám ivarosan, így a tapasztalatok és ismeretek tudatában. Ez már többé nem kérdés számomra.

Akkor győznéd meg magad végérvényesen, ha beteg lenne és tudnád, hogy tehettél volna anno ellene.

2022. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Andizsuzsi ***** válasza:
70%
Nem is értem. Most nézted végig egy kutya szenvedését és kimúlását méhgyulladásban, és kétségeid vannak?
2022. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%

A helyzet az, hogy ivartalanítani kell, ezt már te is eldöntötted, és jól döntöttél.


A gond viszont az, hogy szorongasz, és ezt a kutya is megérzi, amiért ő is szorongani kezd, és sokkal nagyobb stressz lesz számára az egész.


Inkább próbálj örülni, foglald el magad, legyél szimlán kedves, stb. de ez a szorongás nagyon nem tesz jót a kutyának és neked sem.

2022. jún. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!