Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik név illik jobban hozzá?

Melyik név illik jobban hozzá?

Figyelt kérdés
Aranyszínű labrador jellegű 2 éves kan. Játékos, állandóan pörög és a legjobb haverja egy Shadow nevű fekete kandúr macska (akit szintén örökbefogadok). Sokat ugat, meg mindenféle hangot ad ki. Jelenleg a Bruno nevet viseli, de ezt le szeretném cserélni. Mitológiai, történelmi és a vicces nevek tetszenek leginkább, de nyitott vagyok az ötletekre.

2022. jún. 18. 12:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Volt már kutyám, aki a Cékla nevett viselte, de hallgatott mindenre is :D pl Vacak, Dög, Apuciegyetlenszerelme (Apám hívta így), Ebéd, Kutya, Menjmá'innét, Mármegintlábalatvagy, Céki és ezek csak a leggyakoribbak. Tehát kétlem, hogy nem értette volna
2022. jún. 18. 15:16
 12/18 anonim ***** válasza:
23%

Az én kutyáim pontosan értik, ha azt mondom, hogy lányok, kutyák és hasonlók. És van rövid változata, meg -ke változata is és érti, hogy neki szól. Ha rászólok indulatosabban, akkor használom a teljes nevüket.


Én utcán úgy megyek a kutyával, hogy gyakran hozzászólok. És lehet, hogy azt mondom, hogy nyuszika, malacka, husika, stb. A lényeg, hogy hallja, hogy ott vagyok, figyelek. Amelyikben megbízok, olyan helyen elengedem, ahol egyedül is simán, gond nélkül ellene, 10000x megjárta már. Nekem ott fontos, hogy legyen számára egyértelmű a jelenlétem. Anélkül, hogy a nevét mondjam (ami megzavarná őt, mert az egyfajta felszólítás), vagy csak vezényszavakat mondanék.


Lehet, hogy valaki szerint ez így nem jó, de nem zseni kutyáim vannak, annyi szót viszont ennyi szót még ők is fel tudnak dolgozni.

2022. jún. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
#6 Apollo a nap, a költészet és a művészetek istene, szóval szerintem meg ponthogy passzol hozzá az aranybarna szín
2022. jún. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%

Az hülyeség, hogy az Apolló(n) fekete kutyához illene jobban…

Általában szőke, vagy világosbarna hajjal, feminin vonásokkal, szépfiúként ábrázolják, mivel a napnak, a zenének, a művészeteknek, férfi szépség, a FÉNY istene!

A görögök a “Phoibosz” névvel is illették, ami azt jelenti hogy ragyogó, fénylő!

Mivel Ő a csordák és nyájak őrzője is, ezért legjobban egy világos színű, “fénylő” terelő vagy pásztor kutyához illik, nem tudom hogy van e olyan…

Ahogy mondjuk az Ámon is (egyiptomi napisten).


Egy dobermannhoz inkább a Hádész, Árész illik… Vagy egyiptomiból a Széth (Szet).

2022. jún. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező!

"Volt már kutyám, aki a Cékla nevett viselte, de hallgatott mindenre is :D pl Vacak, Dög, Apuciegyetlenszerelme (Apám hívta így), Ebéd, Kutya, Menjmá'innét, Mármegintlábalatvagy, Céki és ezek csak a leggyakoribbak. Tehát kétlem, hogy nem értette volna"


Akkor miért kell egy kutyának nevet adni, ha mindent ért? Nem Apolló nevet kell adni neki, hanem nevezzük úgy, ahogy éppen eszünkbe jut, hiszen úgyis érti, hogy "Menjmá'innét". Legyen ez a neve! Olyan mitológiai, meg irodalmi, meg történelmi, meg hű, meg há!!!

2022. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a Shadow mellé választanék megfelelőt. Fekete cica és Shadow, nagyon menő.


Akkor világos kutya és arany, mint a nap. Talán a sun-ból továbbgondolva, a Sunny tetszene a legjobban🤗

2022. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Apolló! ❤❤🤗
2022. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Lehetne Barack.
2022. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!