Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni a szájszaggal?

Mit lehet csinálni a szájszaggal?

Figyelt kérdés
Egy pár napja megint elkezdtem érezni, hogy kellemetlen szagú a szája, és mivel eddig ezzel nem volt gond, így érdekelne hogy mit tudok csinálni vele. Jó minőségű tápot eszik, szóval ez is kilőve. 1 éves, kan sheltieről van szó. Fogköve nincs, most szedtem le neki nem rég (nem is fogköve volt hanem ilyen plakk réteg). Nem szeretnék minden apró dologgal állatorvoshoz rohangálni ezért is érdekel.

2022. jún. 22. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a cicámnak van (vagyis volt) brutál szájszaga, 1 éves kora után kezdődött. Mivel vörös cirmos, nagyon fehér az orra, füle, mancsa, szája, ínye, nyugalmi állapotban (ha játszik akkor izgul és kipirosodik 🤭).


Szóval könnyen észrevettem hogy pár nap múlva a szája is piros lett, mintha kirúzsozták volna, ínye is rózsaszínebb lett.


Mentünk dokihoz, kiderült h kezdődő , enyhe ínygyulladása van (pontosabban csak kezd lenni). Speckó fogkrémmel kellett kenni, a fogait, ínyét, de nem volt egyszerű, javított az állapoton, de nem szüntette meg, és ezt forever, hát nem akartam neki (nem szerette na).


Úh kerestem olyan száraztápot ami esetleg erre van kitalálva. A Select Gold-nak (Fressnapf termék) van egy Oral Care változata, ez bevált nekünk.


Ezt kapja minden vacsira (reggel konzerv), és teljesen elmúlt minden tünet, hófehér minden és a rossz szájszagnak is lőttek.


Nem tudom kutyában is van-e OralCare változata a Select Gold száraznak, de (ha nem is ebben a márkában) én ezen az úton indulnék el a helyedben.


Persze dokinak sem árt megmutatni, nehigy valami más álljon a háttérben, de ha "csak" ínygyulladás, akkor ilyen kaja megoldás lehet.

2022. jún. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet gyulladt fog, lehet gyomor, szóval inkább vidd dokihoz.
2022. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!