Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát "könnyű" nevelni?

Milyen kutyát "könnyű" nevelni?

Figyelt kérdés

Tudom persze hogy egyedtől is függ, de fajtától is azért szerintem. Pl volt egy amstaffos ismerősöm, nem igazán értette a tiltást a kutya, tükör előtt gyakoroltam hogy komolyan vegyen... De volt egy spicc is másnak, mondta a gazdi hogy eszembe ne jusson rászólni, mert ha csak kicsit csúnyábban mondom hogy nem, már összepisili magát.


Szóval nekem első kutyám lenne, még sok mindent kell nekem is tanuljak, milyen fajták nem hajlamosak a dominanciára, és könnyen nevelhetőek?



2022. jún. 23. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Labrador, golden, bernipasztor, uszkarok, talan meg a spaniel is. Ha nem kapatod el es nem felted tul, akkor akarmelyik kis szobakutya meret is jo elso kutyanak. Ott azert konnyebb szembemenni a kutya akarataval, mint egy 30 kilos amstaffnal, es a mozgasigenyuket is ki tudja elegiteni egy atlag ember.
2022. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk spiccünk van és ő viszont az ellenkezője az általad írtnak. Nagyon makacs kutya, kapott már nem egy szidást néha egy fülest, de meg sem hatja, mármint szégyelli magát és tudja, hogy rosszat csinált, de abszolút nem marad meg benne, 2 perc és olyan mintha semmi sem történt volna.

Én is labradort, goldent vagy esetleg border colliet ajánlanék. A colliek nagyon tanulékonyak, sőt igénylik is, viszont rengeteg energiájuk van, szóval le kell mozgatni rendesen, nem elég neki napi 2x 15 perc séta és az sem ha a kertben van, de nem játszik vele senki.

2022. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló jókat írt.

Kistestűek közül a mopsz, havanese, bolognese és a cavalier king charles spániel szerintem kimondottan könnyen nevelhető fajta.


Tacskót ne vegyél :D kezdő kutyásnak nem valók, van egy-két könnyebb eset köztük, kérdés hogy pont kifogod-e, de többségük makacs, önfejű és emellett okos is, ami fel tudja adni a leckét egy tapasztalt kutyásnak is. Hiába kicsik, nagyon akaratosak tudnak lenni.


Nekem egy csivavám és egy tacskó keverékem van. Csivavák könnyebb esetek, mert nagyon gazdacentrikusak, nem érdeklik annyira a szagok, sokkal inkább a gazdára fókuszálnak. Tacsi ugye vadászkutya, kotorékeb, ezáltal függetlenebb típus. Ha valaki képes tényleg kutyáként kezelni őket, akkor a csivavát is javasolnám kezdő kutyásnak.


Tacskó keverékembe első kutyásként, tapasztalat nélkül szerintem beletörne a bicskám :D (4 kutyám volt eddig)

2022. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is golden vagy labrador. Nekem például az első kutyám egy labrador volt. Rettenetesen okos és tanulékony kutya volt. Emellett pedig tényleg annyira szeretett minket, annyira mindig jött utánunk, akár az udvarban dolgoztunk, ő mindig jött, és ott volt velünk, "segített". :) Nagyon jó kutya volt, meg tényleg nagyon könnyű volt nevelni. Mikor a labrador mellé lett még egy kutyánk, akkor jöttünk rá, hogy a labrador mennyivel könnyebben nevelhető volt hozzá képest. Illetve a környezetemben jelenleg is nagyon sok golden retriever van, és szerintem így alapjáraton véve egy goldent, labradort nehéz "elrontani".
2022. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem az ovkutyak konnyen tanithatoak,ha rendszersen jartok egyutt kocogni: amstaffot ajanlom.


Elotte foxim volt-o verbeli vadaszkutya. Vadaszkutyakat ne valassz.

2022. jún. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem tacskom van, nincs vele semmi baj, elso kutya volt raadasul. Bar azt tudni kell, hogy mi vegigjartuk a kutyasulit, kokemeny szabalyok vannak nalunk, kutyakent banunk vele, nem egy kis cuki jatekbabakent, igy szerintem emiatt is sikerult ennyire jol a nevelese es mivel a kajaert mindent megtesz, igy mindent nagyon konnyen es gyorsan megtanult.

Na meg tenyesztotol van, biztos ez is szamit, nem ideggyenge.


Szerintem a tacsko siman lehet elso kutya, csak nem szabad azon elcsuszni, hogy jajjdecuki, ezert mindent megengedunk neki.

2022. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!