Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma reggelre meghalt a kutyám,...

Ma reggelre meghalt a kutyám, hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
rohadt nehéz...
2010. szept. 20. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát részvétem, sajnálom, különösen, ha nem is számítottál rá.

Nagyokosnak hangzik, de ezt csak az idő fogja megoldani. És habitus kérdése, de nem mindenki egyforma abban, hogy ilyenkor gyorsan legyen egy másik, vagy hagyni kicsit időt meggyászolni a régit. Ezt ki-ki döntse el. Együttérzek.

2010. szept. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok semmit írni,mert nekem is van 2 kutyusom,de elég félre érthető a kérdés!!!
2010. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2. szerintem nem úgy értette-.- xD


nekem is van egy kutyám úgyhogy nagyon sajnálom. de fogd fel úgy hogy jobb helyre ment ha ez segít

és az idő is fog:(

2010. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2. te vagy a napom fénypontja! :)

Igazából felkészültem rá, már az altatásán gondolkodtam, csak a testvéremnek rohadt nehéz, vele nőtt fel..

2010. szept. 20. 13:31
 5/11 anonim válasza:
Ezen csak az idő segít.Nekünk volt 2 kutyánk több mint 10 évesek voltak már egyik évbe az egyik következő évben a másik pusztult el.Szerintem próbálj szerezni egy kis kutyát.Azóta nekünk ismét van kettő.
2010. szept. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem sajnos teljesen felkészületlenül ért az előző kutyum halála, szinte belebetegedtem. A sírás sokat segít, de én annyira odavoltam, hogy nem tudtam sírni sem.


Aztán amitől kicsit könnyebb lett: kimentem a kertbe, gyertyát gyújtottam, néztem ahogy száll fel a füst. Kicsit megnyugtatja az ember lelkét, ha eléget egy gyertyát. Én még napokig gyertyát gyújtottam érte esténként. Nem vagyok vallásos vagy ilyesmi, de hidd el, megnyugtat.


És a másik, hogy emléket csináltam neki. Összeszedtem a képeket, fekete keretbe tettem őket a gépemen, ilyesmikket babráltam. Arra jó volt, hogy ettől el tudtam kezdeni sírni, és attól annyira megkönnyebbültem, hogy aludni is tudtam már.


Egyébként pedig tényleg csak az idő.


Egy új kiskuty kétélű fegyver, mert ugyan a cukiságával kicsit feledtet, meg legalább leköti a figyelmed, de ha elkezded a régihez hasonlítgatni, akkor idegesíthet is. Mert jön egy kölyök, aki hangos, pörgős, rág, mindent lepisil, még nem ért emberi szavakat, rengeteg türelem kell hozzá, pótolni egyáltalán nem tudja a régi kutyádat.


Együttérzek veled, de fel a fejjel, a kutyák nem élnek annyit mint az emberek, így ha szereted őket, és lesz még kutyád, akkor bizony elő fog még fordulni, hogy kutyát kell temetned. Ez az élet rendje.

2010. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ketteske ***** válasza:
Engem tavaly úgy vígasztaltak a barátaim, hogy örüljek, hogy volt egy ilyen csodálatos kutya az életemben, neki ennyi ideje volt itt a földön, és azt a legnagyobb szeretetben töltötte. Jobb dolga volt, mint az emberiség többségének, és ez jó érzés volt.
2010. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Részvétem!2éve az én kutyám is meghalt...öreg volt!

Eltemettük a kertbe,csináltunk neki "emlékhelyet" ültettünk oda virágokat!Enyhíteni nem lehet a fájdalmat...sírd ki magad aztán ahogy telik az idő könnyebb lesz!Az emléke örökre megmarad!

2010. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi volt vele? Beteg volt? Mennyi idős volt?

Irj róla, talán könnyebb.


Egyébként valóban csak az idő enyhít. Az előző kuttyom tíz éve, hogy elköltözött az örök vadászmezőkre, de máig elven az emléke, sosem is fogom elfelejteni...

Van másik kutyánk, kettő is, nagyon szeretjük őket, de a régiekre is emlékezünk, igen gyakran.

A fájdalom enyhülni fog idővel, de az emléke és a hiánya azért megmarad.

Legalábbis nekem.

Eszembe jut egy írás, ideidézem, hátha van aki még nem ismeri:


SZIVÁRVÁNYHÍD

A Menyországot a földdel egy híd köti össze, amelyet Szivárványhídnak neveznek.

A híd innenső oldala a lágy zöld fűvel borított dombok, hegyek és völgyek földje. Ha egy kedvenc állatka meghal, aki nagyon közel áll valakinek a szívéhez, a halála után a Szivárványhídhoz megy. Itt mindig van elég víz és eleség, folyton lágy tavaszi szellő fújdogál.

Az öregek megfiatalodnak, a sérültek újra épek és egészségesek lesznek, pont olyanok amilyennek álmunkban látjuk őket nap mint nap, vagy amint emlékeinkben újra és újra előjönnek. Napjaik önfeledt játékkal telnek, Boldogságuk mégsem teljes mivel mindegyiküknek hiányzik az a pótolhatatlan személy, akit maguk mögött hagytak.

Nap mint nap játszanak és rohangálnak, de eljön a nap, amikor egyikük hirtelen megáll. Fénylő szemei a messzeséget fürkészik, vágyakozó teste remegni kezd. Hirtelen kitör a csoportból, és szinte repül a zöld fű fölött egyre gyorsabban és gyorsabban. Észrevesz Téged, és amikor te és különleges barátod újra találkoztok összeölelkeztek az örömteli újraegyesülésben, és soha nem váltok el többé. Az öröm csókjai záporoznak arcodon, kezed újra simogatja a szeretett fejet, és végre újra belenézhetsz azokba a bizalommal teli szemekbe, amelyek oly régen távoztak az életedből, de a szívedből nem hiányoztak soha.

Együtt mentek át a Szivárványhídon.

2010. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekünk tavaly kellet elaltatni a kutyánkat mert daganat volt a hasába, nagyon nehéz nekünk mondjuk ott volt a másik kutyánk is aki vemhes volt és pár napra rá életet adot 3 gyönyörű kölyöknek ez feledtet velünk a gyászt ha nem lettek volna kiskutyák akikekl lefoglalodunk tesómmal akkor nehezebb lett volna, még mindig könybe lábad a szemem ha mesélek róla de már jobb valamennyivel, nézd azt hogy jobb helyen
2010. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!