Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki számít szaporítónak?...

Ki számít szaporítónak? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Szaporításnak számít az is,ha mondjuk valaki nem akar tenyészteni,de egyszer bepároztatja a szukáját? Mert nekünk van egy kutyánk,nem törzskönyves,de fajtatiszta,már 3 éves. Egy ismerősünknek van ilyen fajtájú kan kutyája,és úgy gondoltuk,hogy pároztatjuk őket,csak mert én is szeretnék tőle kiskutyát. Mi is megtartanánk egyet,meg az ismerősünk is aki hozza a kant,sőt egy barátnőm is vinne egy kicsit,ha úgy sikerül. Van aki ezt is szaporításnak veszi? Akkor mindenki szaporító,aki nem tenyésztő,de mégis szoktak lenni kiskutyáik? Csak,mert én úgy tudom,hogy azt nevezik szaporítónak,aki azért veszi a szuka kutyákat,hogy akárhányszor csak tüzel a szuka,mindig fedezteti a kölykökért,meg a pénzért. Viszont manapság az okosok,már mindenkire rámondják,hogy szaporító.
2010. szept. 20. 14:00
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
13%
szerintem te nem számítasz annak, én is ezt csináltam tavasszal, van egy gyönyörű németjuhászom meg ismerősnek is, és pároztattuk őket, 3 nagyon szép kiskutya lett az eredmény, 1 nálam, 1 nála, 1 ismerősnél
2010. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
25%
szija!részben te is szaporitó vagy ha csak 3 kölyöknek tudsz gazdit találni mert lehet hogy nem 3 lesz hanem 6-8 kölyök. akkor mit csinálsz?!de ha minden kölyöknek lesz felelőségtudatos gazdija ki ez után ivartalanitja akkor nem vagy szaporito bele értve ha a te kutyád is ivartalanitva lesz vagy nagyon vigyázol rá hogy ne szüljön.tudod ha adsz egyet az ismerösödnek meg a barátnödnek meg egyet te is meg tartasz és azok is akarnak kölyköt akkkor csak hamar 800-1000 gazditlan kutyus lesz a világon s a menhelyeken vagy utcákon azért fontold meg mit válalsz.a te kutyád nem törzskönyves és gondolom az apa semm igy veheted pl:szaporitótól is és lehet hogy a te vagy a ismerösöd kutyájának örökletes betegsége van de ha viszed szűrésre meg minden oltása meg van és a kicsikről is tudsz majd gondoskodni 8 hetes korukig akkor nyugotan.de a kutyádnak nincs törzskönyve ezért nem biztos hogy fajtatiszta kutyák lesznek a kölykök is mivel igy csak fajta jellegű keverék.ez a te dolgod de első szüléshez tól késü már a 3 éves kor és én tapasztalatból mondom mert idáig akivel találkoztam mind 3-4 évesen ugy döntött hogy pároztatja a kutyáját és az anya kutya vagy bele pusztult vagy a kölykök pusztultak el vagy betegek letek :( ha meg felel a orvosi költségeknek akkor nyugotan de ha nem akkor nem.nagyon kérlek szépen tégy jót a kutyusodnak és ivartalanitsd vagy most ellesd de azután már kérlek nagyon szépen ne mert bele pusztulhat és gondolom azt te semm szeretnéd :)de végül is ki vagyunk mi?mi közünk hozzá. ugye?csak anyi hogy a menhelyek tele vanak kobor kutyusokal is és ha szeretnél kutyust onnan hozz ki szerintem.sok a választék fajtatiszta és keverék is meg fordul ott csupán a felelötlen gazdik miatt.ha továbbra is nem hiszel akkor meg mutatok pár lnket ami sokkoló nagyon hogy sok ember a felelötlensége miatt hogyan szabadul meg kedvencétől.hát..te tudod.nekem bele szólásom nem sok van.jah és nem vagyok nagy okos,nem tartozom belle.csak sajnálom hogy magyarország csupa kis betűvel egy roncs,szemét világ ami lop,csal,hazudik,és gyilkol :( EGYSZER CSAK MEG ÉRTITEK MIÉRT......
2010. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
16%

A szaporító az, aki sok kutyát tart otthon az ólban, garázsban, pincében, stb. és minden tüzelésnél szülniük kell a szerencsétlen szukáknak, hogy termeljék a pénzt.

Nem függ attól, hogy jár e kiállításra és törzskönyvvel árulja e a kutyákat! Attól sem, hogy szerződéssel adja el a kutyákat, mert tudja, hogyha bármi baj van a MEOE jogászai majd megvédik, mert csókosok.

Te nem vagy szaporító!

2010. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
14%
Az előző válaszolónak mondom, hogy nem kell ennyire drámázni. A kérdezőn látszik hogy nem haszonvágy miatt fedeztetné a szukáját. Viszont ha 2 törzskönyves kutya almában egy kiskutyát nem törzskönyveztetek az attól még sehogy se lesz fajta jellegű keverék. Nem mintha nem ítélném el a szaporítókat, de hülyeségeket azért ne beszéljünk már..
2010. szept. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
16%

Bocsánat, első 14:23-as.

És a kérdésre válaszolva: Nem, te még nem számítasz szaporítónak.

2010. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem sem számítasz annak, de felesleges pároztatni a kutyákat, főleg, hogy rengeteg fajtatiszta kutya is van menhelyen.

Egy ismerősömnek van 2 magyar vizslája (szuka, kan) és a szukának eddig 3szor vagy 4szer voltak kölykei, azért mert nem figyeltek eléggé rájuk, amikor a szuka tüzelt. Ivartalanításra pedig nincs pénzük...Amúgy ingyen adták a kölyköket, tehát nem a pénzre mentek, de a kutya teljesen le van amortizálva. Ettől függetlenül ezt sem tartom szaporításnak, csak óriási felelőtlenségnek.

Azért arra is gondolj, hogy mi van ha nem 3 kölyök lesz, hanem 7-8. Mit csináltok velük?

2010. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
3 kutyának már biztosan lenne gazdija,igen. Azt gondolom,hogy korai lenne még gazdit keresni azoknak a kutyáknak,amik még csak az én fejemben "születtek" meg. Elhiszem,hogy nem akarsz bántani,és nem azért írtad,hogy ezzel már én is szaporítónak számítok,de nem értek egyet,mert én nem érzem magam,egy felelőtlen szaporítónak! A szukám ugyan tenyésztőtől lett vásárolva,szerződést is kaptunk. A tenyésztő feltette a kérdést,hogy szertnénk e neki törzskönyvet,vagy sem,mi úgy döntöttünk,hogy nem kérjük,mert sem versenyeztetni nem szeretnénk,sem pedig tenyészteni,mire ő mondta,hogy ha meggondoljuk magunkat bátran hívjuk,mert később is kérhetjük. Egyébként francia bulldogról van szó,az anyukája kisebb testű ,így nem is volt neki egyszerre 2-3 kölyöknél több,és a mi kutyánk sem nőtt nagyobbra mint az anyukája.
2010. szept. 20. 14:35
 8/48 anonim ***** válasza:
85%

Te most azt várod, h mindenki bólogasson a döntésedhez?

Szerintem mindenki szaporító, aki anélkül hoz létre kiskutyákat, h az adott fajta nemesítését vagy legalább minőségben szinten tartását szolgálná - ez utóbbihoz meg minimum egy tenyészszemle (ehhez szükséges a tk.), egészségügyi szűrések és adott esetben képességvizsga/ösztönpróba. Valamint alap, h adunk tk-et a kiskutyákhoz, h az őseik bizonyos szituációkban leinfomálhatóak legyenek. De jelen esetben már a te kutyád sincs tk-e. Gőzöd sincs a kutyád genetikai hátteréről. Az egész amit így ebben a formában te és a hozzád hasonló (jaj de szeretnék a kutyámtól egyet, a többinek meg már van gazdája) kóklerek, önzőek és csesznek arra mi lesz a (kedvenc) fajtájukkal, csak épp nekik legyen jó - akkor és most.


De h a lelked megnyugodjon: persze, nagyon helyesen cselekszel :o)

2010. szept. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
92%

Alapvetően ha egy kutyák szempontjából normális társadalomban élnénk, akkor bele férne pár hobbialom, felelősségteljes gazdiknál, de sajnos a helyzet most ennél sokkal rosszabb. Minden gazdás kutyára 1,5 gazdátlan jut sajnos, és hiába tudsz te gazdit szerezni a saját kölykeidnek, akkor is a gazdátlan kutyák számát gyarapítod. Mert ezzel is eggyel kevesebb potenciális gazdijelölt jut a már világrajött, de gazdátlan kutyáknak.


Az a baj a hobbialmokkal, hogy aki hobbiból csinálja, annak nem fér bele anyagilag, hogy szűressen, megfelelő kant válasszon, megfelelő orvosi ellátásban részesítsen, megfelelő táppal etessen, és megfelelően oltasson, féregtelenítsen, mert ezek borzasztó költségek, és ha csak ezeket kifizetteted a leendő vevővel, már drágán adod a kutyát az ipari ketreces szaporítóhoz képest, így vagy eladod olcsóbban és buksz rajta, vagy ingyen adod, de becsületesen végig csinálni egy ilyet semmiképpen nem éri meg, mert a kutyáidnak nem lesz tenyészértéke ami miatt drágábban adhatnád.


Ha tudsz gazdit franciabulldinak, itt biztos szívesen látnák: [link]


Ráadásul a bulldog nem könnyű fajta (nekem is az van). Nagyon sok náluk az örökletes betegség (Harder-mirigy problémák, diszplázia, bőrbetegségek, allergia, stb). Gyakran a megtermékenyítés sem megy magától, de szülni biztosan nem tudnak, illetve nem szokták megkockáztatni, mert nagyon nagy fejük van a piciknek, és a mamakutya nem tudja kitolni őket anélkül, hogy ő maga is sérülne, ez nem éri meg a kockázatot.


És hiába makk egészséges a pár, sajnos nagyon sok hordozó van, akiken ugyan semmilyen tünet nem jelentkezik, de örökítik a betegséget.


Tehát alapos genetikai szűrések, és megfontolt párválasztás nélkül elég sok gond becsúszhat.


És a legrosszabb az egészben, hogy könnyen lehet, hogy a kölykeid szaporítókhoz kerülnek, és akkor bármennyire nem is tudsz már róla, végsősoron mégis te járultál hozzá a szaporítás további növekedéséhez.


Egyébként igen, aki nem tenyésztő, az szaporító, más kategória nem nagyon van a kettő között.


Ezt a két linket érdemes elolvasni:

[link]

[link]

2010. szept. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Óóó igen! Kezdődik..... Na pontosan erre írtam,hogy a sok okos osztja az észt,de ha megkérdeznéd,hogy milyen kutyája van,és honnan akkor a saját irományának már ő sem felelne meg.
2010. szept. 20. 14:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!