Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ő is szaporítónak számít?

Ő is szaporítónak számít?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki kutyákat tenyészt. De egyik kutyája sem törzskönyves, díjnyertes, csak szimplán szépek. Viszont ő nem azt csinálja, hogy kimegy a piacra és ott árulja a kutyákat. Ráadásul a kölyköket mindig megmutatja állatorvosnak mielőtt eladja, beoltatja őket és mind chippel van ellátva. A legtöbb kutyának ellenőrzi a további sorsát. A saját kutyái is szűrve vannak, tehát nem felelőtlen. Viszont nem adja olyan áron a kutyáit, mint egy igazi tenyésztő. Nem ebből él meg, nem elleti orrba-szájba a kutyákat. Sajnos én egyre ritkábban hallok ilyenről, de azt mondja, hogy még így is a szaporítók közé sorolják őt, csak mert nem törzskönyves kutyákat árul. Szerintetek is szaporító, vagy őt már lehet tenyésztőnek mondani?
2010. ápr. 9. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem tenyésztő. Jelenleg annyi kóbor kutya van, hogy csak annak lenne joga elletni a kutyáját, aki mindent igyekszik tökéletesen csinálni. Ha nem lenne ennyi kóbor eb, akkor nem mondanám rossznak amit csinál, de így igen.

A másik, hogy a tenyésztő mindig azért elleti a kutyáit, mert így javítani, nemesíteni tudja az állományt. Ő semmi ilyet nem tesz, tehát tulajdonképpen feleslegesen születnek a kölykök, mivel tkv nélküli kutyát menhelyről is lehetne szerezni, tehát a menhelyiektől veszi el az esélyt tulajdonképpen.

2010. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor így érthető, hogy miért nevezik őt is szaporítónak. Köszönöm a válaszod!
2010. ápr. 9. 14:10
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg szaporító.
2010. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, ha már ilyen lelkiismeretes, miért azon a bagatell összegen spórol, ami a törzskönyv kiváltása. Mert a többi költséghez képest ez már smafu. Nekem ebben valami bűzlik. Attól mert valaki nem kutyagyáros, még szaporító, ha a tevékenységét nem makulátlanul végzi - törzskönyv, szűrés, tenyészszemle, kiállítás, munka, oltások, féreghajtás, minőségi táp, szocializáció és még hosszasan sorolhatnám. Gyanús, miért nem ad törzskönyvet, ha már ilyen "minőségi"... Kutyát tenyészteni nem azért kell, mert szép a sajátja.
2010. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szaporító. Egyik alapfeltétel, hogy legyen tk. Mégis ki mondta hogy szépek a kutyái? A szomszéd? Hát nem úgy van az! És hol tanulta a tenyésztést? Ha nem ért hozzá akkor hiába szűreti a kutyáit.... Mi lesz a kutyáival? Csak rontják a fajtát mivel szakértő nem nézte meg őket, ő sem ért a tenyésztéshez... Mit lehet velük csinálni? Csak kedvencnek jók, a legtöbb kuyás dologhoz törzskönyv kell. Kedvencnek meg miért nem jó a menhelyi vagy fajtamentős kutya?
2010. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Érdekes téma! A tenyésztők között nincs olyan, aki ugyanazokat a párosításokat ismétli? Szerintem van, az pedig nem fajtanemesítés! Mik azok a kutyás dolgok, amit egy pedigrés kutyával lehet csinálni, de egy törzskönyv nélkülivel nem? Nekem csak a kiállítás jut eszembe. A menhelyi kutyákkal csak az a baj, hogy nem ismered az előéletüket. Ha rossz körülmények között éltek könnyen agresszívak lehetnek, váratlanul megtámadhatnak. Ennek a kockázatnak nem tenném ki a a gyerekemet, de még magamat sem. Olyanról is hallottam már, hogy menhelyről hozott kutyus annyira beteg volt, hogy pár napon belül elpusztult. Szaporítók pedig mindaddig lesznek, míg el tudják adni a törzskönyv nélküli állatokat, és amíg az átlagfizetés akkora amekkora, addig van az ilyen állatokra is kereslet.

A kérdésre a válaszom pedig az, hogy az illető bár nem tenyésztő, de nem is negatív értelemben vett szaporító. A legnagyobb gond nem a fajtiszta törzskönyv nélküli kutyákkal van, hanem a keverékekkel, akiket hagynak tovább szaporodni.

2010. ápr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A fajTAtiszta,tk nélküli kutyákba fulladnk bele lassan a fajtamerntők.

Egyébként miért ne ismételne komoly tenyésztő akár többször olyan párosítást,amiből egy csomó klasszis kutya születik?Pároztassa legközelebb a szukát egy más kannal,akitől gyengébb kölykök születnek csak azért,hogy ne legyen ismételt párosítás?

Az állattenyésztés egyik alaptörvénye:a jól bevált,kitűnő utódokat eredményező párosításon amíg lehet,ne változtassunk.

2010. ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A kutyáit én láttam, azért írtam, hogy szépek. Közelről nem ismerem, párszor beszéltünk és megmutatta a kutyákat. Igazából én is azért tettem fel ezt a kérdést, mert magamban sem tudtam eldönteni, hogy szaporító e vagy sem. A kutyákat jó körülmények között tartja, ezt én is láttam. Viszont azt, hogy tényleg igaz e amiket mesélt a kiskutyákról, azt én sem tudom biztosra. Ezt csak mondta, mondani meg mindent lehet. Természetesen nem azért kérdeztem, mert vennék tőle kutyát, már amúgy is van egy, csak nem tudtam kiigazodni néhány dolgon. Azért nem írtam le eddig az én véleményem, mert tudni szerettem volna, hogy másoknak is túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, vagy csak nekem nem stimmel valami a dologban. De látom akkor ti is szaporítónak mondjátok.(érthető okokból)
2010. ápr. 9. 18:05
 9/12 Akiteki ***** válasza:
Ja, mondták, hogy szépek. Egy laikusnak mindegyik szép. Nekem a legtöbbet dicsért kutyámat sosem tenyésztettem, mert én tisztában voltam vele, hogy nem üti meg a mércét. Első kutya, kedvenc kategória volt. De mindenkinek ő tetszett a legjobban, mert olyan szép világos szőre volt, és szépen tudott nézni.
2010. ápr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

egy jobb féle szaporítónak TŰNIK. persze, ha ismerném, és látnám, mit csinál, lehet, hogy más lenne a véleményem.

off: nem azona "bagatell összegen spórol", amit a tkv kiadása jelentene. ugyan hogy tkv-eztessen, ha a kutyái nem törzskönyvesek?

nekem személyes bajom nincs az ismerősöddel, csak nem értem, hogy minek ilyenkor kiskutyát lehozni. a törzskönyves kutyák is nagyon szépek, és nekik még eredményeik is vannak, és teljesen megfelelnek a standardnek, úgyhogy sztem a tenyésztőkre kéne hagyni a kiskutyázást.

2010. ápr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!