Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ha a kutya mindig be...

Normális ha a kutya mindig be akarja kapni a kezem?

Figyelt kérdés
Ez a kiskutya még csak 9.5 hetes de szinte midnen alkalommal ha felé van nyúlva (pl simoagatás miatt) akkor már kap oda h bekapja a kezünket.Első kutyám, szóval saját tapsztalatim még nincsenek csak amit olvastam. Ez normális iylen korban és kinövi a kutya?

2022. jún. 27. 11:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, hogy sosem harap csak bekapja. Nyilván ha benne hagyom akkor egyre erősebben csinálja, gondolom feszegeti a határokat. Ilyenkor úgy csinálunk mintha fájna h tanulja meg meddig mehet.
2022. jún. 27. 11:59
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális persze, mi kutyusunk is ezt csinálta nagyon sokáig, most 10 hónapos és csak mostanra kezdi kinőni. Csak játszani szeretne veletek, ha nagyon zavar akkor vegyetek neki kis kötelet amivel tudtok vele játszani :)
2022. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Játszik, próbálja magára terelni a figyelmedet, a "kezedet rávenni", hogy nyakát, pociját, füle tövét simizd meg.

Nálunk legalábbis ez volt és mivel --játákból ugyan-- de jobban ráfogott a kutya, bevezettem azt, hogy amikor fájdalmat okozott nekem, akkor megharaptam a fülét, vagy az orrát és mondtam, hogy "FÁJ". Ő a "fáj" szót már egy hét után összekötötte a fájdalommal, amit érzett és most, ha csak szólok, hogy vegyen vissza magából, FÁJ!, hát azonnal véget vet az esetleg fájdalommal járó játéknak.

2022. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Annyira egyszerű. Amikor be akarja kapni a kezedet,azt, amelyiket megcélozta, elhúzod, a másikkal eltolod a fejét és mondod, hogy nem!Helyette adsz valamit, amit bekaphat rágni.

Mindenkinek ezt kell csinálnia. Persze, nem lesz elég egy, vagy kettő ilyen. Kitartóan ismételni kell pár hétig is akár.

Úgy látszik kevesez olvastál a kölyökkutyákról, vagy nem jó helyen.

2022. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utolsó hozzászóló módszerét meg ki fogom próbálni.
2022. jún. 27. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A mieink felnőtt korukban is csinálták. Emlékszem, mindig remegett az állkapcsuk, annyira vigyáztak hogy nehogy véletlenül rászorítsanak :)


Ők ezt szeretetből tették, egyfajta "hé, itt vagyok, szeretlek" jelzés volt.

2022. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jatszik, ha zavar, akkor tiltsd le, van amikor elegha elesen felkialtasz, mintha nagyon fajna. Neha meg a felnott kutyaimra is rajon ez a dili, ha jatszani akarnak, igy hivnak, de ez egyaltalan nem fajdalmas. Sőt, a kolykok éles kis fogai nagyobb serulest tudnak okozni, mint amikor a felnott kapja be.
2022. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!