Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a két lány...

Mit csináljak, ha a két lány kutyusom sokszor egymásnak esik?

Figyelt kérdés
Van egy pumi kutyusom,őt az utcáról fogadtuk be pár éve. Mostmár van mellette egy 5hónapos csau-csau kutyám is. Már volt csaum,akkor két kan kutyusom volt(csau,kuvasz),őket külön is kellett zárni,annyira nem egyeztek. Azt hittem ha 2lány lesz, velük nem ez lesz. Tévedtem. Az egyik ivartalanítása vajon segíthetne? A féltékenység a fő ok. Nem kell leírni mik az ivartalanítás pozitívumai,én ellene vagyok. Nem akarom megváltoztatni a kutyámat,ha nem muszáj. De már nagyon féltem a kis idősebb puminkat (őt ivartalanítanám egyébként, ő is morog először általában) mert a csau ugye harcikutya és nehogy elfajuljanak a dolgok,isten ments megfojtsa. Jah,azt hozzátenném hogy már a pumi ugye meglett kutyaként került hozzánk nem nagyon lehet nevelni. A csau meg aki ismeri,tudja h milyen,ha belekezd a verekedésbe se hall se lát. Olyankor nincs gazdi se.
2022. jún. 30. 12:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, kérdező. Komolyan sajnállak lassan. Fogyatéknak minősül a túl kevés ész.

Az ivartalanítás felnőtt korban nem változtat a beégett rossz viselkedéseken! Ahogy a neveletlenségeken sem. De szukáknál sokszor csak fokozza a dominanciát.

Ivartalanítást viszont nem a nevelés és szocializáció helyett kell megcsinálni, hanem a betegségek ellen! Az nem egy varázslat, amitől a kutya a rossz tartás és nevelés ellenére hirtelen majd jól viselkedik!


Az időset mellesleg miért is nem lehetett nevelni? Vagy most miért is nem lehet?

Olyan meg nincs, hogy a kutya kiesik a kontroll alól! Hogy a verekedést nem tudod leállítani! Ilyen nincs! Ha te csak ennyire tudod őket megfelelően tartani, nem való oda két kutya!

2022. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a GYK nem csodaszer. A kutyák személyiségének ismerete nélkül, vagy anélkül, hogy látnánk pontosan hogyan történik az összekapás, milyen előjelei vannak, nem tudunk hatékony segítséget adni, csak általánosságban beszélhetünk. Volt olyan hogy két kutyám rivalizált egymással, de ezt már az összekapás előtt a testbeszédükből láttam, így le tudtam tiltani, mielőtt továbbmentek volna. Olyan kutyám is volt, akire elég volt, ha egy bizonyos hangsúllyal rászóltam, már eloldalgott és megértette, hogy rosszat csinált, volt olyan, akit keményen földre kellett vinnem, percekig leszorítani, szidni és csak azután nyugodott le. Ráadásul ugyanolyan fajtájúak voltak, de egy fajtán belül is olyan eltérések vannak a kutya személyiségében, hogy nem lehet mondani, hogy ezt vagy azt a módszert alkalmazd, mert nincs a probléma megoldásának egyetlen bevált módszere.

Már más válasznál is leírtam, nálam az együtt sétáltatás, dolgoztatás eddig hosszabb-rövidebb idő alatt bevált. A közös tevékenység, az idegen, territóriumon kívüli környezet mindig kialakított egy természetes, nem erőszakon alapuló hierarchiát a kutyák között, de ahhoz, hogy ezt egyáltalán kivitelezni lehessen, szükséges az, hogy te a helyzetet kézben tudd tartani. Két egymással full agresszív kutyával ezt nem tudod kivitelezni.

(Csak érdekességképpen írok le egy történetet: két összekapós fiatal/idős kutyáról volt szó, ahol a balhét mindig a fiatal kezdte, látszólag ő volt a domináns kettőjük között. A közös munka alatt rendeződött a kapcsolatuk és eljutottunk odáig, hogy a későbbiekben bizonytalan, számára ijesztő helyzetekben a fiatal, dominánsnak hitt kutya az idős, nyugodt kutyához ment oda támogatásért. Ebben az esetben én is rosszul mértem fel az okokat, a dominánsnak hitt kutya bizonytalanságból ugrott neki az idősnek, nem azért mert ő akart lenni a "Jani" a csapatban.--> Következtetés: meg kell érteni, hogy miért harcolnak egymással)

Ha te nem tudod felmérni, hogy pontosan mi váltja ki a problémát vagy nem tudod megfelelően kezelni, akkor segítséget kell kérni szakembertől, aki majd kívülről és hozzáértő szemmel tud tanácsot adni. Erre ez az oldal nem alkalmas, arra pedig, hogy különböző módszereket próbálgass végig hátha valamelyik beválik, a leírtak alapján nincs sok idő.

2022. júl. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2022. júl. 1. 09:48
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Ha van lehetőséged, a legideálisabb az lenne, ha házhoz hívnál egy trénert, hogy a megszokott helyükön lássa a viselkedésüket. Ehhez lehet, hogy elég lenne 1-2 alkalom is, nem arról van szó, hogy hónapokon keresztül jár hozzátok és te horror összegeket fizetsz érte. Egy kutyaiskolában lehet, hogy merőben másképpen fognak viselkedni, mint otthoni környezetben, ezt, ahogy már fent leírtam, tapasztalatból írom.
2022. júl. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13%

Maskor ket ellenkezo kutyat hozz a csaladba!!!! Ott nem lesz verekedes.

Egyik legyen minimum megado tipus. Vagy mindketto.

2022. júl. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is a választ!
2022. júl. 6. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!