Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei kisgyerek mellé?

Shar pei kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy a shar pei hogy jön ki kisgyerekekkel? Van egy 2 éves kisfiam és novemberben érkezik a kistesó. Kertes házat vettünk, ahova mindenképp akarunk kutyust, a kisfiam is imádja őket, nagyon jól és óvatosan bánik minden kutyussal.

2022. jún. 30. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Mennyi időtök lesz a kutyára? Azt tudod, hogy rövid szőrű kutyát még szuper kutyaház esetén sem lehet télen kint tartani?
2022. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Időnk az van bőven rá, mert én még minimum 3 évig itthon vagyok a kicsivel, és utána is home office-ban szeretnék dolgozni. Volt már staffordshire kutyánk is, szóval nem ő lenne az első kutyus, tudom mivel jár. 😊
2022. jún. 30. 13:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk baromi nehez volt egy baba mellett megoldani a kutyusunk lefarasztasat es a setakat naponta. Pedig a kutya volt elobb, igy o mar “kepzett” volt, kijartuk a kutyasulit, stb, tehat egy kolyokkel ezerszer nehezebb ilyen szempontbol.


Igy en kisbabaval es egy masik picivel biztosan nem vallalnek be kolykot 😅

De nekunk tobb emberes babank van, nappal le se lehet loni, plusz 1 eves koraig orankent kelt ejszaka, szoval addig iszonyatos kinzas volt az elet...:D


De rovidszoru es/vagy kistestu kutyakat nem lehet csak kint tartani, hidegben megfagynak. Shar pei amugy nehez eset, dominanciara hajlamos, kemeny kez kell hozza, ha veletlenul nincs vele foglalkozva a kello mennyisegben, hamar elhiszi, hogy o a vilag kiralya es neki mindent lehet...:D

Pici gyerekek melle nem biztos, hogy a legjobb valasztas.

2022. jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy ivartalan shar-pei szukám, és kifejezetten nem szerette a gyerekeket.

Nagyon távolságtartó kutya volt, még velem sem voltak olyan tipikus kutya-gazda érzelemkitörései. Nem szerette, ha piszkálták, ha éppen nem sétáltunk, akkor inkább a kényelmes helyéről szemlélődött. Más kutyákkal sem nagyon szeretett játszani. Nem bírta a nyúzást, és nem igényelte különösebben a szeretgetést, bár a kiválasztott emberektől elviselte.

A fajta sok egészségügyi problémával bír, bár az enyém törzskönyves, tenyésztőtől származó kutya volt, még így is voltak gondok, és nem túl hosszú életű. Én nem választanám kisgyerek mellé semmiképpen, sőt, még családi kutyának sem. Szerintem egyedülálló embernek vagy nem túl mozgalmas életet élő párnak (utálta a vendégeket...) nagyon jó kutya.

Nekem a valaha volt legjobb kutyám volt, bár én magam sem vagyok az az érzelmes típus...

2022. jún. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
A legjobb barátom shar peiel nőtt fel, imadták egymast. Rendkívül türelmes velük, persze nem szabad hagyni hogy nyúzzák, de mivel harci kutyák voltak még régen, nagy a fájdalom küszöbük. Mutatott képet, hogy a kutya ráncaiba kapaszkodva tanult meg járni :(
2022. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
*:) akart lenni, epnyomtam és ez így bután jött ki a végére
2022. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Egyébként kinti/benti kutyus lenne, télen főleg benti, de még át kell gondoljuk hogy lenne a legjobb nekünk is és a kutyának is!
2022. jún. 30. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!