Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázreaktív kutya? Nalatok...

Pórázreaktív kutya? Nalatok hogy alakult?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az orokbefogadott kutyusom porazreaktiv lett, szo szerint egyik naprol a masikra.

Nem tortent semmi valtozas, egyik nap meg leszarta seta kozben a kutyakat, masik nap orulten elkezdte ugatni oket.

Emiatt mar trener segitseget kertuk, de meg nagyon az elejen vagyunk a kepzesnek, igy kivancsi lennek tapasztalatokra, hogy nalatok ez hogyan alakult.

Sikerult ezt lekuzdeni? Illetve mi a jobb, ha egyaltalan nem viszem kutyak kozelebe, vagy ha viszem? Ertem ezalatt pl a futtatot, be nem merek vele menni, de erdemes lenne mellette gyakrabban elsetalni?

Vagy inkabb keruljuk a kutyakat, ha lehet?

Egyebkent zart terben egyaltalan nem ugatja oket, ha bent talalkozunk uj kutyusokkal (pl allatorvosnal), akkor mindig erdeklodo, egy hangja sincs. Illetve szoktak hozzank jarni kutyas ismerosok, elso perctol kezdve azokkal a kutyusokkal, akikkel nalunk otthon talalkozott, tok jol kijon.

De az utcan megvadul,ha kutyat lat, nagyon durva.

3 honapja van nalam a kutyus, ez a problema kb 3 hete kezdodott, addig semmi problema nem volt a setakkal.


2022. júl. 1. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos, hogy pórázreaktív. Az azt jelenti, hogy csak pórazon ilyen, póráz nélkül nyugis. Ez egy mentett kutya, kezd felengedni melletted, és kezdenek előjönni az előéletéből eredő problémák. A tréneretekkel milyen módszereket alkalmaztok?
2022. júl. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pozitiv megerosites, de meg nem jutottunk ki az utcara, csak 2 alkalom volt, bent a hazban csinalunk gyakorlatokat egyelore.

Aztan megyunk ki a kertbe, majd jon az utca.

Hat kivancsi leszek, de amugy o azt mondta, hogy reaktiv, kuldtem neki videokat is arrol, amikor “helyzet” van.

2022. júl. 1. 21:57
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Nekem sikerült lenevelni róla. 8 hónapja fogadtuk örökbe, kb 2 hónap után lett pórázreaktív, pedig 2 másik kutyával él együtt és szereti a többi kutyát. Én egyre többet vittem kutyák közé, először csak egy-egy kutyához, velük sétáltunk együtt. Pár napja már bevittem egy 10 fős kutyafalkába és nem volt gond. Igazából ők bizonytalanok ilyenkor és próbálják a másik kutyát elijeszteni, tehát meg kell nekik mutatni hogy bizony nincs ok az aggodalomra. Én jutalmazni kezdtem ahányszor kutya közeledett es ezzel eltereltem a figyelmét, amíg elhaladnak. Utána kicsit megálltunk, leültettem és megkapta a falatot. Ha érintkezett a másik kutyával és szépen viselkedett, akkor szintén járt a falat. Ha elkezdte behergelni magát, akkor azonnal, még az elején korrigáltam, leállítottam. Leültettem kizökkentés után és csak akkor engedtem oda, ha nyugton maradt és lehiggadt. Ez után is járt a jutalom. Szóval minden normális viselkedésért járt a falat és megtanítottam neki a "Figyel!" parancsot is, ilyenkor rám kell néznie és tartania a szemkontaktust. Ez is segítség.
2022. júl. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Rakj rá egy szájkosarat (meg előtte szoktasd hozzá) és vidd mindenféle helyekre, meg korrigáld a viselkedését. Egy sima suli is jó lenne, mert ott találkozna mindenféle kutyával és bele lennétek kényszerítve a szituációba. Az a baj, hogy az utcán ez egy öngerjesztő folyamat lesz, mert a kutyát elkezd morogni, ugatni a másik kutyára, azok meg elmennek. A suliban nem mennek el, így tudod korrigálni a viselkedést (plusz remélhetőleg az oktató is segít, hogy kell ezt csinálni). Aztán az is jó lenne, ha le tudnál szólítani embereket, hogy a Buksijukkal ne fussanak el előletek, hanem sétáljatok együtt egy darabon, amíg a kutyád megnyugszik.

Én bevinném a futtatóba is, persze kosárral, meg ha nem bízol magadban, a tréner segítségével (bár mondjuk ezt neki kellene kezdeményeznie meg saját kutyát vinnie a foglalkozásokra).

2022. júl. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Reaktív, igen, de nem pórázreaktív. A pozitív megerősítés jó. Ne várj gyors változást egy mentett kutyától, és ne aggódj, nem történt semmi rendkívüli. Teljesen normális, hogy úgy tűnik, visszaesett. Nálunk sem egyből jöttek elő a gondok. Maradjatok a pozitív megerősítésnél. Korrigálásnál is figyelj oda, nem használhattok agresszív módszereket, mert azzal csak rontanál a helyzeten, az előéletében érhette olyan bántalmazás, hogy egy agresszív korrigáló módszerre látszólag bekattan, mert reflexből önvédelembe kapcsol. Ha jó oktató, erre is figyelni fog. Nem lehet csörgő üveg, fojtogatás pl. A legfontosabb, hogy megtanuljon a kutya akkor is rád figyelni, amikor valamilyen inger behergeli, nálunk pl a gördeszka az egyik nehéz eset, ki tudja, milyen rossz élményt okoztak neki deszkások.
2022. júl. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!