Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor kit vonnak felelősség...

Ilyenkor kit vonnak felelősségre? Ki a hibás?

Figyelt kérdés

‼️‼️Ez egy NEM megtörtént eset, csak kíváncsi vagyok rá. ‼️‼️


Tegyük fel, hogy van egy kutyám, akin sárga szalag van sétán, mivel az idegeneknek odakap. (Aki nem fudná: a sárga szalag azt jelenti, hogy a kutyának térre van szüksége, nem szereti az ismeretleneket, ismeretlen kutyákat.). És én éppen sorban állok a fagyizóban, éppen kérem a fagyit, Egy 4 éves kislány odafut a kutyámhoz, meg akarja simogatni ,kérdezés nélkül, a kutya megijed, odakap. Éppen odanézel, és látod, ahogy éppen odakap a kutya, egy foggal.sem ér a kislányhoz. A kislány felsikít, és állítja, hogy a kutya megharapta( miközben látod, hogy nem). Az anyuka feljelentéssel, és a kutya elaltatásával fenyeget.

A kislány nem kérdezte meg, hogy megsimogathatja e a kutyát, a kutyán sárga szalag volt.

Ilyenkor ki a hibás?

A kutyát el fogják altatni? Mi történik?



2022. júl. 2. 10:11
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
36%
Amelyik kutya kisgyerekeket harap meg arra szájkosarat kell rakni. De ha az én kislányomat harapná meg egy kutya, kitekerném a kutya nyakát, szalagok ide vagy oda.
2022. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
32%
Ha egy kutya megharap közterületen egy gyereket azt a kutyát el szokták altatni.
2022. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
87%
Bizonyítani kell a harapást!
2022. júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
83%

A sárga szalag nem kötelező jelölés, sokan nem is ismerik. És sokan meg arra használják, hogy "mentsék magukat".

Ha a kutya aggresszív kötelező rá a szájkosár. Ennyi. Nem a sárga szalag kötelező a szájkosár. Ha meg ismered, hogy ilyen a kutyád akkor neked kell jobban figyeljél. És szájkosár. Ennyi a jogszabály.


A dolog msáik fele, hogy ha csak odakapott de nem volt harapás nem fogják elaltatni a kutyát. Az lehet, hogy pénzbírságot kapsz, mert tudtad, hogy aggresszív a kutyád (Ezért tetted rá a sárga szalagot) és nem volt rajta szájkosár. (és/vagy olyan helyre vitted ahol ez problémás lehet). Pl. ha ismeed, hog yilyen a kutyád nem veszel fagyit vagy úgy intézed, hogy a kutyád sehogy ne tudjon kitámadni, odakapni. Pl. elálod az útját, úgy helyezed stb.

De ez mindenképpen a kutyatartó felellősége.

És köszi előre is a lepontozást, mert tudom, hogy ez sokaknek nem fog tetszeni, de a jelenleg jogszabályi környezet az ez. Viszont aki lepontozza a válaszomat, kérem, legalább egy privát üzenetben egy 10 mondatot indoklást kérek, hogy miben nem igaz az amit leírtam!

2022. júl. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
92%

A sárga szalagra ne számíts, mert nem várható el, hogy tudják, mit jelent.

A kutyádra vigyázz mindig. Nincs olyan, hogy nem figyelsz. Vagy ha harapós és nem figyelsz, akkor legyen rajta szájkosár.

A szülő is hibás, hogy nem figyelt a gyerekére és nem tanította meg, hogy nem lehet csak úgy odamenni és fogdosni.

2022. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
85%

A sarga szalagnak torvenyileg semmi jelentosege, ez csak a kutyasok kozotti egyezmeny, igy tokmindegy, hogy volt-e rajta vagy sem.


Ha a kutya harap, akkor vagy nem viszem zsufolt helyre, vagy nem leszek kocsog es igenis rarakom azt a szajkosarat, mert bizony a gyerekek (es sokszor a felnottek is) ilyenek, rarontanak a kutyara, kerdezes nelkul.

De mivel itt nem tortent harapas, a szulo feljelentheti a gazdat, megnezik a kislanyt, be fog bizonyosodni, hogy nem volt serules, akkor a kutya nem kerul karantenba, nem altatjak el.


De remelem azert ebben az esetben is kapna a gazda egy kis buntit, mert emberek koze viszi a veszelyes kutyajat.

2022. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy ez egy nem megtörtént eset, és a kutya a történetben NEM harapta meg a kislányt, csak figyelmeztete, hogy hagyja békén. És tegyük fel, hogy állatorvos igazolta, hogy nem kell rá szájkosár, csak a tér, és hogy a gazdi viheti, ahova akarja.
2022. júl. 2. 10:31
 8/56 anonim ***** válasza:
93%

Két külön része van a dolognak. Egyrészt, a sárga szalag nem egy kötelező valami, az viszont igen, hogy ismerje a kutyát, tehát ne vigye olyan helyre ahol esélye van bármilyen konfrontációnak.

A másik a szülő felelőssége, hogy nevelje meg a gyereket, hogy nem rontunk rá idegen állatokra/gyerekekre.

2022. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
94%
"És tegyük fel, hogy állatorvos igazolta, hogy nem kell rá szájkosár, csak a tér, és hogy a gazdi viheti, ahova akarja." Ilyen igazolás jogilag nem létezik. Irreleváns. Kell a szájkosár ennyi ha a kutya nem stabil.
2022. júl. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
71%
Én eddig semmit nem hallottam errőla sárga szalagról pedig van kutyám. De ha a kutya közterületen harap, természetesen a gazda a felelős, a kutyát szélsőséges esetben elviszik kivizsgálni. Nem is értem a kérdés felvetését. Ha harapós a kutyád, szájkosarat raksz rá. A normális emberek így csinálják
2022. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!