Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdik! Zavaró, ha egy ismeret...

Gazdik! Zavaró, ha egy ismeretlen megkérdezi, hogy meg szabad-e simizni a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Van olyan helyzet, amikor közterületen egy másik járókelő kutyusa megszaglász, esetleg pont úgy hozza a helyzet, hogy megsimizhetném. Nekem nincs kutyám, de szeretem őket, ezért szívesen megsimogatnám ilyenkor a kutyit.


Meg szoktam kérdezni, hogy szabad-e a simi és ha megengedik, csak akkor guggolok le a kutyához, azonban nem tudom, hogy a gazdi szempontjából ez mennyire kényes dolog.


2022. júl. 3. 19:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%

Azt nem bánom, ha kérdeznek, sőt. Örülök, hogy legalább valaki megkérdezi és nem szó nélkül nyúlna a kutyához. Azt bánom, mikor nem tudják elfogadni a nemleges választ (eddig főként gyerekeknél tapasztaltam) vagy megsértődnek rajta. Nem véletlenül mondok nemet, mert az egyik kutyám, ha felé nyúlnak nem fog jól reagálni. Odakaphat, mentett kutya.


Ha barátságos lenne, simán hagynám, szóval ha valaki nemet mond, annak oka van :) lehet a kutya barátságosnak tűnik, de a közeledésre már rosszul reagál

2022. júl. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
11-es, ez abszolút így van, pláne a mentett kutyáknál. Nyilván a gazdi ismeri őket, tudja, hogyan reagálhatnak egy idegen közeledésére. Azért az is sokat elmond az emberekről, hogy ezt (sem) bírják megérteni. A kutya nem játék, amit kedvünk szerint nyúzhatunk.
2022. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
12. nem csak nem játék, de még csak nem is törlőrongy. Már legalább 5 éve volt, de nem felejtem el. Egy anyuka és egy kisfiú jöttek oda, megkérdezték meg lehet-e simogatni a kutyámat. Mondtam igen. Na most, nem simogatás lett, hanem kisfiú konkrétan elkezdtea kezét a kutyám hátába törölni -valami vajas cucc volt a kezén- , ezt nem láttam amikor mondtam , hogy persze nyugodtan simogassa. Nem gondoltam ilyenre. Szóval figyeljetek.
2022. júl. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Neeeeeeeee... Mekkora barlanglakó taplók lehettek. Te jó ég!
2022. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%
13-as: Na ez azért durva...
2022. júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%
Na ezért IS tisztelem és tartom többre az állatokat mint az embereket...
2022. júl. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabd idegen kutyához nyúlni. Gazdáját kell kérdezni.


Ha a kutya letámad, rád ront a simiért akkor sem kell egyből simogatni, egyrészt mert neveletlen, másrészt mert várni kell a gazdája reakcióját, lehet h épp trénirozza h ne nyomuljon ennyire.

2022. júl. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Régebben talán még örültem is neki, most már inkább közömbös, néha idegesítő, ha simogatni akarják a kutyáimat, de mindig meg szoktam engedni. Egyiket teljesen hidegen hagyják az idegenek, másik a legkisebb közeledés után már ugrálna rájuk, a harmadik meg arrébbmegy, de ő sem harapna vagy ilyesmi.

Mikor felnőtt akar simogatni, akkor az nekem kicsit furcsa, ha ennyire szereti a kutyákat, menjen menhelyre önkénteskedni. Azt kifejezetten utálom, mikor a szülők oktatják a gyereket, hogy ne menjenek a kutyáimhoz, mert harapnak. Olyankor odaordítok, hogy nem harapnak és nagyon kedvesek :)

2022. júl. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%

En megengedem,szeretik ha simogatjak oket,de nekem is valogatnak van akitol elmennek van akinek a labahoz le is ulnek. Változó.


Cigany gyerekek akartak megsimogatni oket a multkor, de csak messzirol hallottam hogx simogassuk meg a kutyakat.. Eszuk agaban sem lett volna megkerdezni. Koszosak voltak,igenytelenek....Elore mondtam nem lehet simogatni oket, mert kullancs elleni sprayel vannak befujva es par oraig nem lehet simogatni:D ez mindig bevalik ha olyan emberek/gyerekek akarjak akik mar nekem szimpik, plusz latszik, hogy igenytelen.


Egyszer az egyik kutyamba(mar nem el, feher szinu volt) csokis kezet torolte egy kisgyerek es en is utolag vettem eszre :/


Az ilyeneket nem is ertem.

2022. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%

Nem zavar ha megkérdezik, de nem szoktam engedni mert nem szereti az idegeneket :)

Szerintem az sokkal idegesítőbb tud lenni ha nem kérdeznek.

2022. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!