Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Udvaron kennelben tartani a...

Udvaron kennelben tartani a kutyát állatkínzás?

Figyelt kérdés

Ha a kutya napi (minden nap) 3* van megsétáltatva mondjuk mezőn és erdőben, reggel 1 órát, délután 1 órát és éjszaka 2 órát, valamint emellett napi többször rövidebb időre ki van engedve a kertbe, felügyelet mellett és játszanak vele… Viszont amíg a család alszik, addig végig be lenne zárva (kennel parkettás, rácsos, felül fedett, 4X2M és van benne egy téglaépítésű, télen fűthető kutyaház.


Ez így állatkínzás lenne, vagy lehet így tartani egy kutyát?



2022. júl. 7. 20:29
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Gondolom az már leesett, de nincs sok tapasztalatom.
2022. júl. 7. 20:29
 2/20 Maya Bunnyheart ***** válasza:
90%

Ez így teljesen jó (feltéve hogy olyan kutyád van amelyik alkalmas a kinti tartásra)

Az állatkínzás az ez: (rövid, de még a hosszabb is) láncra kötve, étlen-szomjan, ház nélkül, hóban-fagyban-sárban-esőben-hőségben stb.

2022. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy állatkínzás. A kenelt ezért találták ki, nekünk rendőr kutya van kenelbe, nehogy bedobjanak neki valamit amikor nem latjuk stb. Járnak ki ellenorizni a megfelelő körülményeket.
2022. júl. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%
lakásban tartani állatkínzás ,akik az ellenkezőjét mondják azok a saját érdeküket legalizáják magukban és saját magukat is becsapják
2022. júl. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem az ha viszed sétálni is nem az.
2022. júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én egy putriban lakom Magyarország nem éppen legjobb részén… Itt nagyon sokan tartanak kutyát láncon, meg rengeteg a fél kóbor önsétáltató kutya is.

Hozzánk jópár hónappal ezelőtt mindig be akart jönni egy ilyen… kb. 3 hónapos kölyök. Úgyhogy megesett rajta a szívünk és “ideiglenesen” befogadtuk.


1-2 nap után, amikor már javában keresetünk neki gazdit a Facebookon (vagy az esetleges meglévő gazdáját, ha mondjuk szökött) és nagyon rosszul lett. Véres hasmenés, stb. nem részletezném. Elvittük orvoshoz, a chip miatt így is esedékes volt… Kiderült hogy parvó pozitív és elég sok baja van.

Nem volt benne chip, így jelentettük a jegyzőnél hogy van nálunk egy ilyen ismeretlen kutya, hátha valakié… Aztán telt múlt az idő, de 3 hónapig nem jelentkezett érte senki, mi meg már úgy voltunk vele, hogyha elköltöttünk az orvosi költségeire 1.2 millió forintot (nem túlzok, de ebben benne van éjszakai taxizás állatkorházba, bérelt autó, orvosi költség -volt hogy 2 hétig napi szinten kellett vinni infúzióra meg kezelésre, 18.000 forintért / nap + utazás), és még jó sokat szuperprémium kutyatápra, akkor már megtartjuk. Tehát 3 hónap után chippeltettük és a nevünkre vettük.


Végignéztem a gyógyulását és már eléggé a szívünkhöz is nőtt, viszont most 7 hónapos kb. (nem sokára ivartalanítva is lesz) és mostanában szembesülünk azzal, hogy a mi kerítésünk nem tudja a telken tartani a kutyát, ami ugyebár jogi kötelességünk.


Egyáltalán nem nagy a kert, de nézegettem a kerítés árakat és olyat csináltatni, amit nem mászik át, nem rág szét, nem ássa át magát alatta, nagyon nagyon drága. Ilyen 80.000 forint / méter.


Nekünk 2*38 méter kéne… Ezt sehogy sem tudnám kigazdálkodni, hitelt felvenni a jelenlegi anyagi helyzetemben, nem lenne okos.


Így elgondolkodtam azon is, hogy lehet le kéne mondanom a kutyáról, bár sok okból is nagyon szomorú lennék emiatt… Egyrészt szeretem ezt a kutyát és ez a fő szempont, de másodlagosan az is frusztrálna, hogy úgymond “feleslegesen” adtam ki akkor ennyi pénzt.


A másik lehetőség az a kennel.

Az is 300-400 ezer Ft, de az még valahogy beleférne… Ennyit költöttem már a házára is, amiről eddig nem is beszéltem.


Egyébként nem vagyok egy anyagias p*cs és a kutya jóléte fontosabb számomra mint a pénz, sokkal, de sajnos van egy olyan határ amit nem léphetek át, mindenkinek van, mindenkinek más… Nekem most a kerítés építés ilyen.

2022. júl. 7. 21:05
 7/20 A kérdező kommentje:

#4.


Nagyon sok fajta van, ami nem alkalmas kinttartásra, vagy legalábbis teljesen kinttartásra nem… Ha rendesen lemozgatják, akkor a legtöbb fajtát lehet lakásban tartani.

Sőt, egy lakásban tartott kutyát hajlamosabb az ember le mozgatni, mert jobban látja az annak hiányából származó problémákat, mintha kirakja a kertbe.


Sajnos én bent sem tudom tartani, most nem térnék ki arra, hogy miért nem, a lényegen nem változat.

2022. júl. 7. 21:08
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem állatkínzás. Azért jó lenne megnevelni valamennyire, hogy ne az legyen már az első gondolata ha kiengedik, hogy átmászik szomszédolni. Nyilván van amikor egy kutya kísértésbe esik és csak azért is megmássza a kerítést, de ez nagyon ritka.

Egyébként mekkora a kutya? Attól is függ mekkora kennelre lesz szüksége. Egy nagytestű kutyának ez éppen hogy jó hogy egész nap be legyen zárva, akkor is ha napi 3x elviszik sétálni. Ha a 4x2 területén belül van még egy kutyaház ami jószívvel csak 1 m széles, a kutya tere 1 négyzet méterrel csökken.

2022. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hiába van lefárasztva, ha másik kutyát hall kívülről, akik sokan vannak, ki akar menni. Jelenleg pedig ezt relatíve könnyen megteheti… Staffordshire terrier beütésű, hosszabb szőrű keverék, elég nehezen kezelhető. 7 hónap körüli és 21 kg.
2022. júl. 7. 22:01
 10/20 anonim ***** válasza:
33%
Láthatatlan kerítésben vagy villanypásztorban nem gondolkodtál? Olcsóbb is mint egy kennel és a mozgástere sem csökkene a kutyának.
2022. júl. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!