Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez állatkínzásnak számít?

Ez állatkínzásnak számít?

Figyelt kérdés

Erős dilemmába kerültem. Megsérült a kutyám hátsó bal lába, csúnya sebe van. Az állatorvos adott neki egy fájdalomcsillapító injekciót, ami 3 napig tart, viszont szemmel láthatóan elmúlt a hatása. Kaptunk másmilyen fájdalomcsillapítót, azt mondta a doki, ha úgy van adhatunk neki ebből. A gondom a következő: ha megkapja, akkor nem pihen, nem figyel oda magára, mert nem fog fájni neki (és az egyik legfontosabb most, hogy pihentesse, kímélje magát). Ha nem kapja meg, akkor egyértelműen fáj neki, szenved, viszont nyugton van, és pihenteti a lábát, kíméli magát.

Tehát vagy hagyom hogy fájjon neki, és akkor jó lesz, vagy odaadom neki, és akár rosszabb is lehet, de nem fáj neki.

Sajnos nem tudom neki elmagyarázni, hogy hiába nem fáj most, attól még pihennie kell.. :/


2022. máj. 22. 09:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
96%
És ha nem az egészet adod oda hanem csak a felét? Lehet h akkor is pihenne de nem fájna annyira
2022. máj. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Hát intézd el, hogy kímélje magát. Rakd szobakennelbe, adj neki rágcsákat, filmezzetek együtt a kanapén vagy akármi, ami leköti őt, de nem terheli vele a lábát.

Én ezt csinálnám, meg persze odaadnám neki a fájdalomcsillapítót.

2022. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Azt csináltam tegnap, hátha jó lesz, de sajnos nem vált be :(
2022. máj. 22. 09:54
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos egy mudinál, aki már napok óta nem kapta meg a sétáját, játszó idejét, a neki járó foglalkozást, annál ez nem kivitelezhető :/
2022. máj. 22. 09:56
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
2-es vagyok, borderem és jack russellem van, tudom miről beszélek ;)
2022. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 örülök neki, de nála nem segít a tv és a rágcsa.
2022. máj. 22. 10:03
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Add oda neki a fájdalomcsillapítót, és rakd kennelbe. Vegyél 2 füldugót ha nem bírod a hisztit. Az embernek is van mozgásigénye, mégse fogod azt mondani valakinek akinek be van gipszelve a lába hogy rohangáljon pár kört.
2022. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem kérdezd meg a dokit, hogy van-e valami nyugtató amit lehet neki adni.

Nekünk is örökmozgó kutyánk van, mi kaptunk és így teljesen jól át lehetett vészelni a nehéz időket. A kutya se azt tapasztalta, hogy be van zárva egy kis kenelbe, ahol csak megfordulni tudna. Így nem lesz olyan igénye a mozgásra.

2022. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Add a fájdalomcsillapítót, és fáraszd agyilag.
2022. máj. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ismerős a helyzet, a vizslám szétvágta a tappancsát, másnap már olyan tempóban rohant, hogy szétnyíltak a varratok... 10 napot kellett kibekkelni valahogy egy örökmozgó kutyával, szóval átérzem :)

Én youtube-on keresgéltem mindenféle aranyos trükköt, azokkal szórakoztattam, szerencsére nemcsak nagy mozgásigényű, hanem gyorsan tanul, motivált is, így ez bejött, de gondolom a mudi is hasonló.

Az új trükkök amiket tanultunk: (mellső)lábkeresztezés, nézz jobbra, nézz balra, tedd le (a fejét a földre), szagazonosítás (na az brutálisan fáraszt fejben) és ezek mind mennek fekve is.

Aztán ha már picit mozoghat szinte végtelenek a lehetőségek.

Gondolom amúgy is sokat mozogtok, sétáltok egy ilyen kutyával, ezt az időt szánhatod csak tanulásra.

Én ebben az időben a napi kajáját is feladatra adtam csak oda, így a rágcsák is érdekesek, extrák maradtak, azért egy őzlábbal vagy egy marhafüllel elég sokáig elvannak és az extra sok jutis gyakorlással és mozgásszegény életmóddal sem lesz a pihenőidő végére kisgömbőc a kutya :)

Kitartást, túl lehet élni ezt is :)

2022. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!