Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák megérzik, ha valami...

A kutyák megérzik, ha valami baj van, aggódnom kéne?

Figyelt kérdés
27 hetes terhes vagyok, előfordul, hogy rosszul vagyok és mindig ide jön hozzám a kutyám ilyenkor(6 éves agár), de nem szokott percekig figyelni, szinte őrizni , pedig most nem érzem, hogy lenne különösebb bármi gond .
2022. júl. 9. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Nyugi :)
2022. júl. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

A kutyák szinte mindent, meg éreznek.

A legújabb kutatások, be bizonyították hogy az epilepsziás rosszul léteket, már előtte 30 perccel meg érzik a kutyák.


[link]


A cikk nem egészen pontos, mert ezen kívül, még sok mindent meg éreznek.

A kutyáknak van valamilyen belső érzésük, aminek köszönhetően ezeket meg érzik, és jeleznek a gazdájuknak.

De a gazdának is résen kell lenni-e, hogy mire szeretne minket figyelmeztetni a kutyánk.

2022. júl. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

De ez is olyan, hogy vagy igen, vagy nem. Az en kutyam abszolut nem reagalt a terhessegemre, nem bujt a pocakomhoz, nem volt semmi. Az elso 15 hetben hanytam, sokat, le se szarta...:D

Szoval kerdezo tenyleg nyugi. Inkabb az orvosokban biznek.

2022. júl. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretném túl aggódni, de ennyire nem szokta igényelni a közelségem, most meg annyira matrica volt percekig.😅 jövőhéten megyek orvoshoz és délután óta szét rúgdal szinte a pici belülről, így talán nincs gond, ezért is lepődtem meg. A válaszokat köszönöm, mindenkinek megy a zöld.
2022. júl. 9. 23:45
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem csak így vigyáz a babádra.

Esetleg nincs terhességi cukorbetegséged? Azt is jelezheti.

Az én kutyusom a nem várt környékén kezdett el nagyon tapadni rám, viccből meg is jegyeztem, hogy na, most tuti teherbeestem. Rá 2 napra teszteltem pozit.

2022. júl. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Cukorterhelés után volt nagyon picit több,(0,2vel volt magasabb a 2 óra után)azon kívül mindig rendben van a cukrom szerencsére.
2022. júl. 10. 00:55
 7/9 anonim válasza:
87%

Szeretem tuti érzi a babát és így vigyáz rá, barátkoznak:)

A kutyák is tudnak nagyon örülni a gazdi örömének, pláne egy várt babának.

2022. júl. 10. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Azért a kutya, főleg a képzetlen, nem egy varázsgömb vagy röntgengép, hogy azonnal jelezzen mindenre.


Szitufüggő, hogy miért fixált téged. Rengeteg oka lehet. Egyáltalán nem biztos, hogy a gyereked az oka, lehet, hogy neki volt fájdalma, vagy csak olyan kedve. Hallott valami hangot, érzett valami szagot. Ennyi infóból ezt nem lehet megmondani.

2022. júl. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet tudni, te ismered a kutyádat, mire hogy szokott reagálni. Vannak egyedek, akik fogékonyabbak a gazdi (családtagok), illetve úgy egyáltalán az ember egészségügyi, hangulati változásaira, és vannak, akik nem. Segítőkutyáknál nem véletlenül tesztelnek már pici korban. De például az én mentett kutyám érzékeli, ha valaki a családból feszültebb mondjuk, és akkor odamegy felvidítani, sose volt képezve, lehet, hogy ha pici korában megfelelő helyre kerül, most terápiás kutya lenne, de sajnos ő az utcára került ki tudja, mikor, és hogyan.

Egyébként ha a kutyán viselkedésváltozást látsz, az ugyanúgy jelentheti azt, hogy ő nincs jól, mint azt, hogy észrevett rajtad valamit, ezt neked kell megfejtened, hiszen te vagy vele minden nap, te látod.

2022. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!