Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyha elfelejtettem a kutyuso...

Hogyha elfelejtettem a kutyusomat beoltatni időben, akkor kaphatok valami büntetést?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy decemberben kellett volna megkapnia a veszettség elleni oltást. Zűrös fél év után vagyok (anyagi gondok, nagyon komoly betegség) és emiatt elfelejtettem az oltást. Mindenképpen pótolom az oltást, időpontom is van az állatorvoshoz. Volt már valaki hasonló helyzetben? Számíthatok arra, hogy valami büntetést vagy esetleg ejnye-bejnyét kapok a dokitól? Mit mond erről a törvény?
2022. júl. 13. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Odaviszed megkapja a szurit és ennyi. Semmi büntetés nincs.

Felénk olyat is tudok aki még soha nem oltatta be...

2022. júl. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon naív lehetsz, ha azt hiszed, hogy mindenki oltassa a kutyáit...
2022. júl. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2-es Tudom, hogy nálunk is a kutyák többségének még chipje sincsen, de emiatt ők olyanok, mintha nem is léteznének. Mármint a hivatalok szerint. Emiatt rájuk más szabályok vonatkoznak.


Például nekem volt olyanom, hogy amíg még kicsi volt a kutyus, addig mindig harapdálta a lábamat és egyszer véletlenül felsértette a bőrt. Elmentem dokihoz, bekötötte a "sebet", majd két nap múlva kaptam levelet, hogy azonnali karanténba kell tenni a kutyámat, zárjam el, hogy ne érintkezhessen a külvilággal és csak két hét múlva engedhetem ki, mert veszett lehet. Úgy mondták, hogy látták, hogy oltott. Közben a városban volt egy kutya (tökmindegy, hogy kié és milyen fajta), meggyilkolt egy másik kutyát, de mivel se chip se semmi, ezért büntetni sem tudták. Úgyhogy ezért gondoltam, hogy a hivatalok nem mindig igazságosan járnak el.

2022. júl. 13. 10:20
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Semmi gond nem lesz, általában még a doki se "néz csúnyán", esetleg ha megemlíti a késedelmet, akkor nyugodtan mondd ezt, hogy teljesen kiment a fejedből.

Egyébként senki nem foglalkozik ezzel, akkor lenne probléma, ha esetleg harapás miatt be kéne mutatni a kiskönyvet (de ahogy olvastam ekkor sem történik büntetés, csak karantén...), vagy útleveletek lenne (ez esetben ez lejárt volna).

2022. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Elvileg 90 nap türelmi idő van és utána büntethetnének, de nem az orvos, hanem csak a hatóság, az orvosnak nincs ilyen jogköre.

Ez kizárólag abban az esetben lenne problémás, ha megharapna valakit, ilyenkor súlyosbító körülmény, ha nincs oltva a kutya meg persze sokkal nagyobb macera is (a kutyának karantén, a sérültnek veszettség elleni oltássorozat, ami embernél nem sétagalopp)

Nagyon halkan, hogy tényleg csak a felelős állattartók hallják, hozzáteszem a veszettség elleni vakcina védelmi ideje bőven több, mint a kötelező 1 év, itthon jelenleg nincs diagnosztizált veszettség vírus, tőlünk nyugatabbra, ahol nagyobb kultúrája van a felelős állattartásnak és nem kell emlékeztetni a gazdikat az oltás időpontjára elegendő 3 évente oltani. Éppen ezért az orvosok sem szoktak semmit szólni pár hónap - félév csúszáshoz, ne aggódj.

2022. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Elég ritka hogy számonkérik valakin az oltásokat, nem hiszem h bármelyik gazdi oltáspapírokkal járkálna sétálni, rendőrnek meg nem hiszem h lenne chipolvasója.

Szerintem max akkor van ebből probléma ha megharap valakit.


De természetesen a kutya beoltatása a te érdeked is, hiszen védi a kutyádat és téged is, bizonyos fertőzésektől

2022. júl. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha addig, amíg eljutsz az orvoshoz nem harap meg senkit a kutyád, akkor a lőtéri döglött kutyát nem fogja érdekelni az elmaradás. Védettsége ettől függetlenül van a kutyának, mert (mily meglepő) nem csak egy évig áll fenn a hatása, szóval még csak az orvost sem fogja különösebben érdekelni.
2022. júl. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
5-ös Nálunk az állatorvos látja el a hatósági feladatokat is, úgyhogy most nem nyugtattál meg. :D
2022. júl. 13. 10:36
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is...az enyémnek tavaly októberben járt le az oltása és jópár hónappal később kapott újat. Ez állatorvos váltás és műszakos munka összeegyeztetése miatt történt.

Amúgy is egy oltás 3 évig véd. Pár hónap ide-oda nem számít,ha csak 1x fordul elő.

Örül a doki, ha egyáltalán elviszed.

Gondolj arra,hogy a putriból egy kutya sincs beoltva és semmi bajuk belőle az ott lakóknak...

2022. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csinál bajt a kutya, ami miatt az oltás fontos lenne (pl. ha ő harap meg valakit), akkor általában úgy vannak vele, hogy örülnek, ha elviszed oltatni, nem tudnak utánamenni minden kutyásnak, nincs kapacitás. Viszont a kutyád érdeke is az oltás, nem csak a veszettség elleni, hanem a kombinált is, meg a te pénztárcádé is, mert ha elkap valami betegséget, ami ellen az oltás véd, és pont már nem véd megfelelően, akkor az a kutyának is rossz, és neked is drágább mulatság. Persze, az oltások optimális határidejét azért ráhagyással állapítják meg, de túl sokat nem érdemes csúszni.
2022. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!