Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elfelejtett veszettség elleni...

Elfelejtett veszettség elleni oltás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most került a kezembe a kutyám oltási könyve és belelapoztam. Októberben szoktam oltatni, de tavaly kimaradt.


Most vettem észre és teljesen hülyének érzem magam. 💩

Teljesen abban a tudatban voltam, hogy elvittem az éves oltásra. Féreghajtót meg nem is a saját dokinknál veszek mert az messzebb van, hanem a helyi kisrendelőben.


Ha beállítok jövő héten mennyire fog hülyének nézni, hogy 8 hónapot csúszott az oltás? Járt már más is így? Még sosem csináltam ilyet, pedig huszonéve kutyatartó vagyok, de most nagyon ég a pofám...


2019. jún. 14. 01:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, nem tragédia. Vidd el, kapja meg és kész!
2019. jún. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Elvileg ilyenkor pénzbírság jár érte, a gyakorlatban nem nagyon tartják.

Mi is jártunk már így, a dokitól kaptunk egy ejnyebejnyét hogy legközelebb ne felejtsük el, ennyi.

2019. jún. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elmész, megmondod az orvosnak, hogy ez a helyzet, ha normális, akkor nem fogja leharapni a fejedet vagy jelenteni. Legfeljebb elmondja, miért fontos az oltás. Neki az az érdeke, hogy ilyen esetben a gazda ne féljen, hanem minél hamarabb pótolja a kimaradt oltást. Ha régóta ismer, akkor tudja, hogy egyébként rendesen oltatsz, a könyvben is látszik. Fiatal kutyánál nem mindegy, mikor kapja az első néhány veszettség ellenit, de egy középkorúnál egészségügyi szempontból már nem akkora probléma egy ekkora csúszás.
2019. jún. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

8 éves, eddig mindig rendesen volt oltva.

Hétfőre már bejelentkeztem, csak nem néz annyira hülyének miatta. :D

2019. jún. 14. 12:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig január első egy két munkanapján visszük oltani a kutyát, idén is így volt, ülünk a váróban és nézem az előző oltás 2017, mondom a férjemnek hogy úgy néz ki tavaly kimaradt az oltás. Pont mi következtünk egyből magyarázkodni kezdtem a Dokinak, hogy szánom bánom, de egy év kimaradt, tök jó fej volt, azt mondta előfordul az ilyesmi. Aztán, amikor gépbe bevitte az adatot, akkor mondta, hogy pont egy évvel ezelőtt kapott kombit és veszettség elleni vakcinát is, csak a kolléga, aki az oltási könyvét töltötte, nem vette észre hogy már 2018 volt. Úgyhogy a 2017 januári bejegyzés volt a könyvben.
2019. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nézne hülyének? Megmondod, hogy elfelejtettétek és beadja neki. Egyébként ki az, aki folyton az oltási könyvet nézegeti? Mi rutinból minden évben visszük oltatni fix időpontban, max. előtte nézünk rá az oltási könyvre. Egyik évben volt, hogy betegség miatt sokszor jártunk az orvoshoz, akkor tényleg elmaradt egy oltása, mert kicsit összekavarodtak a fejünkben a dolgok, de fél évvel később pótoltattuk.
2019. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!