Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ha a kutyám...

Mit tehetnék ha a kutyám folyton megilyed az emberektől?

Figyelt kérdés
Van egy pontosan 1 éves és 2 napos kutyám akit mindennap viszek sétáltatni.Kis korában még nagyon félt az emberektől de gondoltam ez minden kiskutyánál így van ezért nem foglalkoztam vele.De mikor már fél év múlva sem szokta meg a sok embert akkor már aggodtam hogy mi van ha soha nem szokja meg őket?Nem benti kutya, kint tartjuk az udvaron ezért mikor elmegy egy ember a házunk elött akkor megugatja de mikor sétálni megyünk meg átjönnek hozzánk megilyed.Nem értem!De remélem tudtok segíteni.Elöre is köszi!
2010. szept. 21. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet valami negatív tapasztalat érte az emberekkel kapcsolatban. Ezért fél tőlük.

Vagy nem tudom honnan van a kutyus de lehet idegileg labilis és ezért fél ennyire az emberektől.

2010. szept. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már kiskorától fogva nálam van!

Mindegy rendszeresen viszem majd sétálni és talán nem lesz félős.

Köszi hogy segítettél!

2010. szept. 21. 15:45
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
ebben az esetben együtt vegyétek elő a helyesírási szótárt, és keressétek meg a megijed szót.
2010. szept. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, először is megijed - és nem ly-vel írják.


Másodszor nem mindegy, hogy a séta mit jelent. Hogy ismerkedhet szabadon, póráz nélkül is?

Vajon miért nem mehet be a lakásba?

Ha sokat van egyedül, akkor a kertből az idegen mindig idegen, aki fenyegetettséget jelent felé.


Ha kis kora óta veled van, akkor bizony foglalkozni kellett volna a szocializálással. Később, amikor már a kertben egyedül kicsapva van, a barátkozás természetes hogy még nehezebb.

De annyira összefüggenek a dolgok, hogy nem is tudom, érdemes-e részletezni...

2010. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mikor itthon van akkor póráz nélkül van amikor megyünk ki az utcára inkább pórázzal de ahol nincs sok kocsi vagy egyeltalán nincs ott néha leszoktam kapcsolni róla a pórázt.Azért van kint mert a szüleim nem engedik bent tartani de nagyon sokat megyek ki az udavrra hozzá játszani.
2010. szept. 22. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!