Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KÁJ kölyköm közterületen is...

KÁJ kölyköm közterületen is véd! Hogy értessem meg vele, hogy csak a "gonosz" emberektől védjen?

Figyelt kérdés

3 hónapos Káj kanommal tegnap mentem először Budapestre (edzeni kicsit az idegeit, szocializálni stb.)

A Margit-szigeten voltunk, az első megszeppenés után ahol csak letelepedtünk, szinte mindenkit megmorgott, megugatott aki a közelembe jött!

Persze nyilván ez még nem katasztrófa, csak az előző Kájom (szuka) minden más szukát kíméletlenül megtámadt, és nem akarom, hogy Rasid is ilyen dúvaddá váljon! (mielőtt jönnének az okos kommentek, az előző szuka 3 évesen, idegbetegen került hozzánk, nem mi rontottuk el így a nevelését.)

Épp ezt a dominanciát szeretném a mostani kanban kicsit letörni, hogy később ebből ne legyen probléma.

De hogy?...

Mert ilyenkor ha kedvesen simogatom, az dicséret, tehát megerősítés. Azt nyilván nem szabad.

De egy ilyen kölyköt ütögetni sem szeretnék...

Kiabáljak rá???... valahogy nem tűnik jó ötletnek.

persze pár hét múlva kutyasuliba viszem, de gondoltam hátha kapok itt előtte valami érdekes választ!

A behívás jó ötlet ilyenkor ugye?


Köszönöm a normális válaszokat előre is!:)


2011. jún. 15. 12:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a káj?
2011. jún. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan rántsd meg a pórázt, egy "nem szabad" paranccsal. Vagy cibáld meg a grabancát. :) Az nem bántás, csak figyelmeztetés, te döntöd el, hogy mikor mit lehet? :)

Egyébként a kutyaiskolába (gondolom oviba fogtok kezdeni) úgyis szocializálódni fog, mert egy jó suliba visszafogják ezeket a viselkedéseket. :)

De nem is kell őket megütni, mert akkor te mint gazdi veszted el a kutya bizalmát azzal, hogy megütöd. Én sosem bántottam a kutyáimat (hazudok.. mert egyszer a legelső nagytestűmet, meg is bántam), de aki csak ütlegeléssel éri el azt amit akar, annak nem való kutya. :)

De te rendes gazdinak "látszol" úgyhogy nem lesz gond. :)

2011. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
66%
Kutyás tapasztalat erős hiányát lehet az esetedben észlelni. Menj el kutyaiskolába, kezes báránykát segítenek belőle csinálni. Az, hogy a KÁJ őrzi a területét természetes. Mi is, ha csak egy fél órát fekszünk valahol a réten vele, utána már engedélyem nélkül senkit sem engedne a közelünkbe. Ez így jó. :)
2011. jún. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
12:21 vagyok. Még talán annyit, hogy nem találkoztam más, idegen kutyákkal játszadozó KÁJ-val. Viszont, a támadás sem elfogadott magatartás. Enyém közömbös más kutyákkal.
2011. jún. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
10%
Kedves első,a KÁJ= Kaukázusi Juhászkutya
2011. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Fogd pórázra, feküdj le, és tégy úgy, mintha pihennél, vagy foglald el magad. Vedd a kezedbe a póráz végét. Ne figyelj a kutyádra, hagyd, hogy csináljon, amit akar a póráz végén. Ahogy elkezd ugatni, vagy akár morogni, ülj föl, és hirtelen rántsd meg a pórázt. Ne tépd, ne erősen, ne folyamatosan húzd, olyan legyen, mint egy villámcsapás, ne fájjon, csak lepődjön meg, plusz egy mély és harározott 'Nem'-et mondj, vagy használd azt a tiltószót, amit szoktál. Ha nem figyel rá, egy-két másodperc után ismételd meg, kicsit erősebben, élesebben. Ezzel adod tudatára, hogy nem tetszik, amit csinál, te vagy a főnök, és ez nem jó. Viszon helyteleníteni tilos, ha utána nem dicsérsz. Miután megrántottad a pórázt, ő meglepődött és rád nézett, vagy egyszerűen abbahagyta, AZONNAL nagy dicséret, 'ügyes vagy, okos, jó kutya' stb., és tényleg örülj neki, látszódjon rajtad, beszélj hozzá magasabb hangon, simogasd, jutifalat is mehet. Ezzel érteted meg, hogy igen, ez a jó, ezt szereted, ez a helyes viselkedés.

Elsőre még ne várd, hogy nem fogja tovább csinálni. Mindig térj vissza az előző tevékenységedre, és hagyd, hogy nézelődjön, elfoglalja magát. Azzal tudod nyújtani a dolgot, hogyha a rántás után rád figyel, nem azonnal, de 1-2-3 másodpercen belül dicséred meg, egy icipicit kivársz vele. MINDIG dicsérni kell a helyes viselkedést, mert ha csak tiltsz, a kutya bizonytalan és agresszív lesz, ezt felejtik el sokan. Egy idő után le fog esni neki, hogy ez nem jó.

Én ezt a módszert tanítom kutyasuliban, ez vált be leginkább.

Sok sikert!

2011. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Káj=közép-ázsiai juhászkutya :)
2011. jún. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Ez butaság, hogy nem láttál még ilyet más kutyákkal játszani.. Nálunk a kutyaiskolára (bocsi.. még ovisok) 3 is jár, és olyan szépen elvannak mint a befőtt.. .:)

Az egyik 6 hónapos a másik 5, a harmadikról fogalmam sincs.. :D Édesek, agyon lehet őket dögönyözni. Egyáltalán nem bunkóskodnak, de mondjuk az egyik fél is (most tuti kapok leoltásokat, de sajnos ilyen is van)

2011. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
ohh,bocsánat rosszul tudtam :)
2011. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!:) Nagyon köszönöm, ezek szerint jól csináltam, én is ugyanezt tettem!

Csak féltem, hogy a rántás/rászólás utáni dicséretet a támadásra érti.

A KÁJ nem kaukázusi, hanem Közép-ázsiai Juhász amúgy.:)


Nem vagyok tapasztalatlan kutyatartó, csak az én "profilom" az, hogy egy menhelyi kutyából hogyan faragjunk egészséges ebet...

Én abban vagyok jó.

Kutyasuliba még sosem vittem egy kutyámat sem, (amikor az előző Kájunk volt, én még gyerek voltam), sosem volt gond.

Rasid mellett van 2 keverék szuka, ők anyáskodnak felette, nevelik...

Rasid amúgy más kutyákkal is játékos szerencsére, (nyilván a két szukától is ezt látta), inkább az emberektől tart. (Persze még kölyök, ezért ez természetes...)


Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!:)

2011. jún. 15. 12:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!