Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák érthetik a holnap,...

A kutyák érthetik a holnap, este, hasonló szavakat?

Figyelt kérdés

A kutyánkat naponta 4-5 alkalommal visszük le kisebb sétára elintézni a dolgait, viszont 1-2 naponta elvisszük hosszabb időre jól kifutni magát a Margitszigetre vagy a Városligetbe. Tegnap reggel mondtam neki, hogy este elviszlek a ligetbe. Látta is, hogy nagyon forgatja a fejét, szóval elismételtem lassan, hogy este, elmegyünk, a ligetbe. Majd megnyugodott. Nem sokkal később egyébként (még a reggel) elvittük a Margitszigetre, és futott egy jót (szóval jó nap ígérkezett neki, ritkán van, hogy naponta kétszer is kimegyünk 2-3 órára vele), eléggé fáradt is volt a nap további részében, aludt sokat. Majd délután elkezdett elég jól éledezni, és amikor elkezdett alkonyodni, eléggé határozottan rámugatott. Majd morgott is, látszott, hogy valamit nagyon mondani akart, akkor szokott így jelezni, ha ki akar menni sétálni. De kifejezetten nekem szólt, és én mondtam neki, hogy este elmegyünk a ligetbe. Ezt így megjegyezte volna? Aztán mondtam neki, hogy várjon, akkor leült és csak nézett, miközben készülődtem, akkor már nyugodtabb volt, majd felszereltük a kutyát és elindultunk.


Olyan is volt, hogy mondtuk neki, hogy holnap megyünk autóval kirándulni. Ilyenkor másnap reggel meglehetősen lelkes volt, és amikor lementünk az utcára, és odaértünk az autóhoz, megállt ott, pedig ha a futtatóra megyünk, akkor is az autó mellett kell elmenni, de olyankor nem foglalkozik vele.


Annyit még tudni kell róla, hogy pandémiakutya, 2020 márciusban fogadtuk örökbe 8 hetesként, nem buta, mert első napján megtanulta az ülj parancsot, és 8 hónappal később magától rájött, hogy kell a kilincset kezelni. Azóta szinte mindig otthon van valaki, szerintem a szűk 2 és fél év alatt nem volt összesen 24 óra, hogy egyedül lett volna otthon, kutyabarátak a munkahelyek.



#kutya #időfogalom
2022. júl. 17. 08:18
1 2
 11/13 anonim válasza:
19%
Pandémiakutya, ez vicc, vagy mi??? És nem érti, amit kérdeztél, nem ember.
2022. júl. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Pandémiakutya - azon kutyák, akik a COVID lezárások közben találtak kölyökként családra, így kicsi korukban sokkal többet van a kutyával a család, mint akit korábban, vagy most vittek haza, az élet rendes kerékvágásában. Ezen csoportnál több kutyát érint ebből kifolyólag a szeparációs szorongás, azonban több dolgot volt lehetőségük megtanulni, lévén az első hónapjaikban-éveikben végig lehetőségük volt a családjukkal lenni.
2022. júl. 17. 17:31
 13/13 Senior Séf ***** válasza:
Tudom, mire gondolsz kérdező. 40 éve kutyázok, és bizony nemegyszer elfordult, hogy teljesen úgy látszott, mintha értené a kedvencünk amit mondunk neki. Pedig nem érti, csak a hangsúly alapján tud "következtetni".
2022. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!