Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik bármilyen ehhez...

Létezik bármilyen ehhez hasonló könyv?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy egyre jobban kezdenek érdekelni a nagytestű pásztorkutyák, ezáltal tanulni szeretnék róluk, különösen a sárhegyiről. Létezik olyan könyv ami erről a fajtáról vagy akár úgy egészen a pásztorkutyákról, ami könnyen elérhető? Én próbáltam keresni,de csak a magyar kutyafajtákról találtam, úgyhogy ha valaki tudna egy (vagy akár több) könyvet és tudna mondani egy helyet, ahol elérhetem ezeket akkor azért nagyon hálás lennék.

2022. jan. 21. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
2022. jan. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. jan. 21. 15:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Kiadás éve: 1994

Nem mintha bajom lenne a régi dolgokkal,de gyerekek napi szinten változik minden.A benne lévő információk jó része elavult lehet.Nyílván az eredet története egy-egy fajtának nem változik,hiszen ami X országból jött és X dologra tenyésztették az a mai napig ezzel a múlttal van jelen köztünk.

De a tartás módtól kezdve a felhasználásig,sőt a fajta standardokig minden változik évről évre.


Főleg 1994 óta.Eltelt a könyv kiadása óta 28 év,én inkább könyv helyett tenyésztők körül érdeklődnék akik aktívan foglalkoznak is a fajtákkal,az FCI oldalán is szét néznék (azért angolul remélem tudsz),vagy a juhászkutya klubban keresnék információkat,elmennék pásztor kutya találkozóra..



Konkrétan milyen fajta érdekelne? Mi érdekelne velük kapcsolatban?

Eredet történet,tartásmód,tenyésztés,igényeik,betegségeik? Csak van valami konkrét.


Vagy tessék videó:

[link]

[link]

[link]


Tessék minél frissebb forrás után kutatni,mert nem 100 évvel ezelőtti infó lesz a biztos infó.20 éve még a kaukázusit is sok helyen medveölőként ismerték és egy vadállatként aki egymaga 100-120 kiló és simán megöl egyedül egy kifejlett medvét,holott ő egy szelíd őrkutya aki amúgy kaukázusi juhászkutya,max 60-70kg körül van és legfeljebb a származási helyén látott medvét.Az ellen is csoportosan tartották őket és nem vadászatra hanem távol tartásra,elüldözésre,hiszen ő őrkutya.:D

2022. jan. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!